Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

18/10 Gece Kampanyası | 149 TL Blue Switch Mekanik Klavye ve Dahası [İLK MESAJ GÜNCEL]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sahinkurtt, e55e55e55 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
1.099
Cevap
22
Favori
244.781
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> 18/10 Gece Kampanyası | 149 TL Blue Switch Mekanik Klavye ve Dahası [İLK MESAJ GÜNCEL]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1137 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

KDV ötv kar payı vs anlıyorum da dolar bazındaki maliyetin 2 katını mı almanız lazım müşteriden bunu anlayamıyorum. Yani erken almak isteyen olursa ona kucak dolusu sevgiler mi demek istiyorsunuz? Founders edition 2080ti hadi 1200$. Sizdeki kartların son kullanıcı fiyatı 1000$ yani size maliyeti 1000$ değil. Ancak nvidia ile aramızda durup, kartı üreten firmadan bir kart bazında daha fazla kazanmayı hak edecek ne yapıyorsunuz anlamak mümkün değil. Ha diyorsanız ki dostum serbest piyasa, isteyen alır istemeyen dükkanın önünden çekilsin eyvallah.
    Maalesef böyle bir şey yok. Asus Strix RTX2080 satıyor diyelim, bizlerden tabi ki çok daha ucuza alıyor. Amazondaki satış fiyatına almıyor anlayacağınız daha ucuza alıyor. Sizin dediğiniz gibi bir uygulama ticarette yok, çünkü İtopya bir distribütor. Ama mahalledeki Hasan Elektronik İtopyada'dan alır ya da Amazondan alır sizin dediğiniz gibi yapar.

Bu adam toplu mal alıyor , anlaşması var, üstüne masrafını ve vergisini de ekleyelim. Ne olursa olsun çok yüksek kar marjları koyuyorlar. Adam 800 dolara RTX2080 satıyor yurtdışında, bu herifin masrafı yok mu? Bu adam satış fiyatı olarak 800 dolar belirliyor bu adamlarsa 8000 TL'ye satıyor. Ben de farklı bir ürün gamı satan firmada OEM bazlı ve perakende bazlı satış birimlerinde yıllardır görev yapıyorum ve mesela bizde zaten SP (sales price) yani müşteriye satış fiyatı vardır. Bize müşteriye satılması gereken fiyatları belirtirler. Nvidia'de bunu yapıyor zaten, MSRP 700 dolar diyor, sen dışarda 800 dolar görüyorsun İtopya ise 1300 dolara satıyor. Utanmasa Nvidia'den fazla kazanacak ki. Atarı yok kokarı yok sonuçta, al sonra sat.

Bence artık Türk insanı olarak saçma sapan haksızlıkları çok normalleştirdik, ben 96 yılından beri bilgisayar topluyorum, üzülerek piyasanın artık çok yanlış bir şekilde evrildiğini görüyorum.

Sonuç olarak ben tüketici olarak artık gördüğüm her fiyatı zaman buldukça şikayet edeceğim. Araştıracağım Türkiye'de de şikayet edilebilecek yerleri. Oralara da sık sık şikayet edeceğim.

Belki bir gün Aral, DR, Vatan Bilgisayar'ın oyun fiyatlarını yüksek tutmaları sebebiyle yedikleri cezanın katlarcasını yerler. Türkiye gibi bir ülke için büyük umutlar ama yapacak bir şey yok.
    Sağlıcakla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackRobe -- 25 Ağustos 2018; 22:0:19 >

• Yarbay
    3779 Mesaj

Nvidia'dan daha fazla kar yaptıkları kesin. Üstelik sıfır hizmet. Yani kart bozulsa ben bunlara geri göndersem, yapacakları şey nvidia'ya kartı gönderip dolar bazında iade almak ve üstüne benim ödediğim parayı güncel kurdan bağımsız TL bazında bana iade etmek. Burada bile kurdan sebep vurgun yapacak. Yani onlar açısından keşke kartım bozulsa da para iadesi yapsalar. Yani itopya nedir, kimdir ki Nvidia'dan daha çok kar yapsın. Hangi hakla hangi sebeple. Ne tür bir özel hizmeti var ki ben gidip bu kartı amazondan almayayım. Ondan sonra vay efendim yerli firmalar taş mı yesin. Taş yesin abi. Garanti ile aramda bir distribütör veya Türk mağazası olmaması çok daha iyiymiş. Aliexpressten sıkıntılı ürün geldiği anda sorgusuz sualsiz para iadesi geliyor ki Amazon'u anlatmaya gerek. Yani itopya veya farklı firma farketmiyor benim için. Alacağım ürünle aramda olmaları, döviz kuru da burnundan solurken sadece bana ek maliyet getiriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    BlackRobe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    9481 Mesaj

Katar seyhi el sadik kadi ile ortak giriyorum karta

Bi masallahini alirim poyri..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: hoper01 , Poyri , gribulut , Gerginix
    3779 Mesaj

Burhan dur iki dakika ülke zor durumda cari açık yapmayalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    demircibu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9481 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Burhan dur iki dakika ülke zor durumda cari açık yapmayalım.
    Amdciler kurtarir ulkeyi mekke firmasiydi

Sahi nvidia batiyordu noldu o iş?

Dolarin 1yilda 2.5 kat son 2ayda tlnin yuzde40deger kaybini nvidia itopya vatana yikanlar gana sicili ilemi aliniyor bu kart...

Keske birazda bizi yonetenlerin daha dogrusu yonetemeyenlerin sucunu bu firmalara yikmakdansa biraz en tepede sorunu arasak..

Adamlar icin hicbirsey degismedi kendi para birimletinde ayni paraya aliyor karti...

3000dolar maas aliyorsa 990$ 2080ti

2000dolar aliyorsa gtx 2070i 499$ aliyor...

Adam burda 1ay tatil yapiyordu ayni parayla burda 3ay tatil yapip geri donuyor...

Neyse afgan 1milyon super irkda gelince birtanede ona aliriz vergilerle 1050ti...

|
    |

• Yarbay
    5007 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

Katar seyhi el sadik kadi ile ortak giriyorum karta

Bi masallahini alirim poyri..
    Başka türlü bu kart alınmaz zaten, yabancı sermaye lazım bununla oyun oynamak için. Gerçi bizde bu fiyata satılsa bile ilk gününden gidip alacak baya bir kisi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Poyri -- 26 Ağustos 2018; 9:44:41 >

• Yarbay
    9481 Mesaj
    Gurcistan en fakir bize yakin ufak ulkenin vizesis kimliginle girebilirsin. parasi lari 100tl karsilik 38lari ediyor şuan... gecen sene 78lariydi 2014yazin 100tl verip 90lari alirdim absolut vodka 18.5tlye denk geliyordu

Benzin2tl olduguna inanmayanlar vardi gerci rizeliler eti benzini ordan alip geri donup 1.5saat yol eyy reis dunya lideri falan filan ekonomi cohh eiii diyor tanimasam adamlari inancam

Adam konya otesine gecememis ufak dunyasinda fakir hayellerle mutlu ve bizim super imanpower oldugumuza inaniyor

Sonra o niye artdi bu niye boyle

Ecevit doneminde o krizde adamin dis mihragi yokmuydu

|
    |

• Yarbay
    9481 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Başka türlü bu kart alınmaz zaten, yabancı sermaye lazım bununla oyun oynamak için. Gerçi bizde bu fiyata satılsa bile ilk gününden gidip alacak baya bir kisi olacaktır.

Alıntıları Göster
    Yinemi benden bekliyorsun poyri

Gtx470 leadtek

Gtx 580zotac

Gtx 680asus 2x sli

780ti dc2

Gtx 1080evga founders 2x sli

Gtx 1080ti evga founders

Benim adayim bu yil katar seyhi

• Teğmen
    235 Mesaj

Dolar 2-3 sene önceki gibi.olsaydı kimse ÖTV den kardan kdv den bahsetmezdi şimdi. Durumu olan alırdı. Şimdi almak için zengin olmak lazım :) ortalama maaşların 3-4 katı meret

|
    |
    demircibu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1650$dan hesapliyom.. bu 1ay sonra satisda her marka ve herkes getirdiginde 4000e kadar inerdi...

|
    |
    235 Mesaj
    Ti 1800 dolar ortalama. İndirimi ve doları bekleyecez inşallah alabiliriz çünkü bu sadece gpu için değil hayat şartları için de önemli. Maaşlar eriyor buz gibi :-(

|
    |
    |
    |

yeni olan birşey değil yılladır süre gelen birşey ziraa zamanında parfüm merakimız vardı yurtduşından getirip kullanıyorduk sonra ne oldu mağaza zinciri olan biri gitti yasakllattı bunu kac sene oldu yasak hala devam ediyor.. bu kartlar 10 da olsa 15 te olsa satılcak 3 tane satılmaz 1 tane satılır alan hertürlü alır biz anca senin dedigin gibi satıslar dibe inice alırız ..

Eskidan İmkanım olursa yurtdışına cıkıp alıyorum imkanım yoksa da amazon'dan şipariş veriyordum. ama malum dolar ve euro yükseldikce elimde bu imkanların hiçbiri kalmıyor insana koyuyor, şuan ekran kartı olarak geforce 210 kullanıyorum görüntü alabilmek için oda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay1074 -- 26 Ağustos 2018; 3:3:27 >
    |
    |
    HumWE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

YAMAHA PACIFICA 112 JMX & ROLAND CUBE-20X
    SONY WM-GX688 // SONY PSP GO
    TIKLA >>> 2.EL DÜKKANIM
  • Yarbay
    8181 Mesaj
    kartların gerçek fiyatları ve bir ay sonra bulabiliceğiniz fiyatlar 2080 700 dolar 2080 ti 999 dolar, yani bir ay beklersek amazon dan bin dolar artı gümrük masrafı şeklinde alabiliriz buda 2080 ti nin 6600 tl ye denk gelmesi demek
    |
    |
    2637 Mesaj
    reklam cingılınız hazır ; itopya dan ütopik fiyatlar yemekteyiz in announcer ina soylettirin tamamdir :) vatan tatatatan dan iyi hic olmazsa ;)

|
    |

YAMAHA PACIFICA 112 JMX & ROLAND CUBE-20X
    SONY WM-GX688 // SONY PSP GO
    TIKLA >>> 2.EL DÜKKANIM
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    sizden alacama amazondan alırım daha iyi.
    |
    |
    Adamların aldığı asgari ücret 1600$ biz birim diyelim, oranın ekonomisine göre 999 birime aldığı kart bizim 1600TL asgari ücret ve ekonomimizde aynı kart 10 11 Bin hükümeti, vergilerini + yönetim sistemini ve oy verenleri ayakta alkışlıyorum
    Bilale anlatır gibi anlatmak gerekirse, adam 1 asgari ücret maaşıyla kartı alıyor üste 601 birim parası kalıyor
    Bizde ise o kartı alabilmek için yemeyip içeyip 6 ay para biriktirmek gerekiyor. Lan nasıl bir ülkede yaşıyoruz

Sizden almam amazondan alırım diyenlerde yanlış, kardeşim türklirasının değeri düşük yine vereceksin 8 9 bin değer mi?
    Paranız bol galiba bir biz 3 5 kişi mi fakiriz? herkes zengin herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Teknik -- 26 Ağustos 2018; 19:50:25 >

• Yüzbaşı
    698 Mesaj
    11k
    |
    |
    Hiç ingilizce bilmeyen biri amazondan sipariş verebilirmi. Diyelimki kart 6 ay sonra bozuldu. Yurtdışına giderken yeniden kargo parası gümrük parası ödüyormuyuz. Eğer ödüyorsan türkiyeden almak daha mantıklı değil mi.
    AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.