Şimdi Ara

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
82
Favori
122.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam oncelikle gecmis olsun.bizim de basımıza da boyle bir sey geldi ilk harcama 28.03.2017 de olmus esimin tlf nuna msj gelmis ancak msjı gormemis.ilk alısveristen 916 tl cekilmis.az once de arka arkaya 1100 tl civarı bi cekim olmus.banka aramadı biz gelen msjlardan farkına vardık.toplam borcumuz 2.100tl gibi bir meblayga ulastı.Hemen kartı kapattık.aynı banka bizim de bankamız yapı kredi pazartesi gunu bankaya ordan savcılıga gideceğiz.konu icin tsk ler cok yararlı olmus simdi baska ne yapmamız gerekiyor.ayrıca pos turktelekommobilweb olarak geciyor.turktelekomdan iptalini sağlayabilir miyiz.
  • gmyo31 G kullanıcısına yanıt
    Size de öncelikle geçmiş olsun.
    Gelen SMS'deki yazan Türk Telekom gerçek TT olmayabilir. Ne yazık ki uzun süredir sanal poslar üzerinden bu tür isimlerin görünmeleri sağlanabiliyor.

Bu sabah YKB'na gittiğinizde işlemlere dair ekstre alıp bu harcamaların nereden yapıldığını görmeye çalışmanız gerekir:
    Ekstrede Sanal Pos firmasının ismi görünüyorsa Pos firmasına mesaj göndermek lazım: Mailde, adınız soyadınız, iptal ettirdiğiniz kart no ve banka ekstresinin resmini de ekleyerek SMS onayı yapmadığınız halde ödemenin gerçekleştiğini özellikle vurgulayarak itiraz edin.

Ayrıca, son zamanlarda bu gibi durumlarda YKB'nin parayı çabukca iade ettiğini yazdı iki arkadaş. Umarım sizinki de böyle olur.
    Tekrar geçmiş olsun, gelişmelerden bizleri de bilgilendirmeyi ve sanal kart kullanımına geçmeyi ihmal etmeyelim lütfen.

Edit: Mesaj düzeltilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 3 Nisan 2017; 12:30:18 >

• Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    Sayfada bahsedilen sms onayı kredi kartlı işlemlerde değil, mobil telefon faturasına eklenen mobil ödeme işlemi için geçerli. Link eksik çıkmış çalışan link:https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/servisler/sss/sayfalar/turktelekommobilodeme.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 3 Nisan 2017; 9:51:47 >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Düzeltme için teşekkür ederim. "Pos Türktelekommobilweb" ifadesi beni oraya yönlendirmiş anlaşılan, mesajı yazdığım saat itibariyle

Buna göre bu dolandırıcılığı ancak savcılık / Siber Polis işbirliği çözebilir görünüyor.
    Yine de ekstrede işlemin yapıldığı gerçek pos firması görülebiliyorsa oraya mesajla olayı anlatmak da çözüm olabilir kısa vadede.
    Yoksa YKB'den cevap beklemek gerekecek ve son iki olayda olduğu gibi umarım banka çabuk aksiyon alarak arkadaşın mağduriyetini giderir.
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    pos makinesinde istenilen ismin gözükmesi mümkünse bu bddk'nın ayıbıdır. pos başvurularında firmayı, markayı ispatlayıcı belge istenmesi gerekir.
  • silinmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-692AE3CD9 -- 10 Nisan 2017; 16:8:29 >
  • arkadaş bunlar ne vicdansız adamlar ,şeytan bile bunların yanında melek kalır
    bir yerden tedbir alsan ,başka bir yerden açık buluyorlar
  • Evet şuana kadar okuduğum tüm dolandırıcıklar içerisinde sanırım en çaresiz olanı biziz. Aynı teknikle kandırılan babam, yaklaşık 14 bin tl kaptırdı. Sistemde gösterdikleri siteye hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Banka da bana "YALAN SÖYLÜYOR" çünkü hiç bir şekilde telefonuma mesaj gelmedi. 3D mesajı gelmedi ve ben kimseye bu mesajı söylemedim. Buna rağmen banka bize şifreyi söylemeniz falan diye saçmalıyor. Ve Bu meblayı ödeyebilecek durumda değiliz. Ne yapmamız gerekiyor.
     18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç

• sametkarabiyik S kullanıcısına yanıt
    3d şifresi ile yapılmış diyor, bankada kayıtlı numaranızı değiştirip kendi telefonlarına şifre gelmiş olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

3d şifresi ile yapılmış diyor, bankada kayıtlı numaranızı değiştirip kendi telefonlarına şifre gelmiş olabilir mi?

bunu nasıl yapabilcekler benim onayım olmadan? İmkansız. Tam anlamıyla yalan söylüyorlar. Kaldı ki, 3d şifresi turkcell.com dan falan tl aldığında telefona gelen 3d seucrce mesajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametkarabiyik -- 5 Nisan 2017; 13:8:40 >
    https://forum.donanimhaber.com/yapikredi-internet-bankaciligi-hesabim-bosaltilmis--125277780
    Benzer bir durum bu konuda var. Anlaşılan yapı kredi, sadece anne kızlık soyadı bilgisi ile telefon üzerinden numara değiştirmeye izin veriyor. Anne kızlık soyadının, eskiden olduğu gibi bir güvenliği yok artık. Çünkü yapmış olduğunuz her abonelik/sözleşme işleminde bu bilgiyi vermek zorunda kalıyorsunuz. Bu formlar da elden ele dolaştığı için herifler her türlü bilgimize sahip oluyorlar. Bankaların bu gibi açıklarından faydalanıp da hesabınızı boşaltıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 5 Nisan 2017; 13:15:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

https://forum.donanimhaber.com/yapikredi-internet-bankaciligi-hesabim-bosaltilmis--125277780
    Benzer bir durum bu konuda var. Anlaşılan yapı kredi, sadece anne kızlık soyadı bilgisi ile telefon üzerinden numara değiştirmeye izin veriyor. Anne kızlık soyadının, eskiden olduğu gibi bir güvenliği yok artık. Çünkü yapmış olduğunuz her abonelik/sözleşme işleminde bu bilgiyi vermek zorunda kalıyorsunuz. Bu formlar da elden ele dolaştığı için herifler her türlü bilgimize sahip oluyorlar. Bankaların bu gibi açıklarından faydalanıp da hesabınızı boşaltıyorlar.

Bizde böyle bir olay olmadı. Hala kayıtlı telefon numarası benim gözüküyor. Ve bankamatik ve şube harici telefon değişikliği olmuyor diye biliyorum

Büyük geçmiş olsun kardeşim. Kredi kartından mı alışveriş yapmışlar ya da adınıza kredi mi çekmişler?

Bankanın yazısındaki ismi (Pasha e com H2H PASSAGE BAKU AZ) google'da arattığımda Azerbaycan'daki Pasha Bank'ın ATM listesi çıkıyor:http://www.pashabank.az/atms/lang,en

Bir de "Babam aynı teknikle kandırıldı" demişsin ama telefon senin ve telefona şifre gelmediyse babanı nasıl kandırdılar?

Yanlış anlama, yazdıklarına güvensizlik değil sorumun amacı olayı tam anlayabilmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 6 Nisan 2017; 9:38:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Büyük geçmiş olsun kardeşim. Kredi kartından mı alışveriş yapmışlar ya da adınıza kredi mi çekmişler?

Bankanın yazısındaki ismi (Pasha e com H2H PASSAGE BAKU AZ) google'da arattığımda Azerbaycan'daki Pasha Bank'ın ATM listesi çıkıyor:http://www.pashabank.az/atms/lang,en

Bir de "Babam aynı teknikle kandırıldı" demişsin ama telefon senin ve telefona şifre gelmediyse babanı nasıl kandırdılar?

Yanlış anlama, yazdıklarına güvensizlik değil sorumun amacı olayı tam anlayabilmek.

Çok teşekkür ederim. ÖM atıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametkarabiyik -- 6 Nisan 2017; 11:38:3 >

• ÖM gönderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

ÖM gönderdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametkarabiyik -- 6 Nisan 2017; 11:37:20 >
    Gelişmeler ne kadar sürerse sürsün bizleri de haberdar etmeyi unutma ki çözüm süreci bizlere de yardımcı olsun.
    Madem 3D şifresi yok, ben parayı kurtaracağınızdan eminim.

Tekrar geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 6 Nisan 2017; 11:46:54 >
  • Benimde yapıkredi nuvo kartımdan para çekmişer. Galiba kartımı kopyalamışlar 1300 esnek hesap vardı 1250 tl çekmişler ama ziraat atmsinden çekmişler nedense şimdi uğraş dur bakalım parayı alabilcezmi. yarın bankaya harcama itirazı yapacam.
  • kartal_.1987 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun öncelikle, parayı bankadan geri alacağınızı düşünüyorum. ATM çekiminde eşgal de belirlenir nasıl olsa.
    Bu gün bankaya harcama itirazı yaptınız mı, ne dediler?
    yapıkredi bu konuda çok sıkıntılıç

benimde kredi kartım kopyalandı. atmden nakit avans olarak kredi kartının limiti boşaltıldı.

ban da aynı tarz bir mektupla döndüler. işlemler şifreyle yapılmıştır sizin suçunuz diye.

savcılığa suç duyurusu yaptık atm kamera kayıtları için falan 6-12 ay sürebilir süreç dediler. yaklaşık 18 ay oldu hiç bir şey çıkmadı. üstüne soğuk su içtim ben o tutarın.

umarım siz paranızı kurtarırsınız geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.