Şimdi Ara

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
82
Favori
122.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Veri tabanından hack yoluyla çalınan kurumun adı nedir yazarmısınız lütfen?PM gönderecektim kapatmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 3 Ağustos 2016; 22:25:25 >
  • Arkadaslar malesefki dun benimde karttan 1500tllik islem yapildi, Allahtan o kadar limit kalmisti, garanti bankasi flexy kartim var, 1400tl gibi bir rakami morhipodan, geri kalan farkli sitelerden denemeler yaparak harcamis. Oglene dogru bankaya gidecegim, morhipoyuda arayip islemin bana ait olmadigina dair kayit olusturdum, bugun donecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar kart limitlerinizi düşürüp sanal kart kullanın belki çözüm olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_man

Arkadaslar malesefki dun benimde karttan 1500tllik islem yapildi, Allahtan o kadar limit kalmisti, garanti bankasi flexy kartim var, 1400tl gibi bir rakami morhipodan, geri kalan farkli sitelerden denemeler yaparak harcamis. Oglene dogru bankaya gidecegim, morhipoyuda arayip islemin bana ait olmadigina dair kayit olusturdum, bugun donecekler

Yapılan alışveriş adresi ne acaba...

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro_of_world

Espri yapan olursa dediğiniz gibi yapar cevabı veririm hocam şimdilik gerek görmedim. Yazdığımın arkasında dururum. Zira bana böyle bir espri yapmayı düşünen arkadaş varsa önce üye profil sayfamı incelemeli.

Hocam, öncelikle son dönemde tüm sosyal medyada yazılan şikayetlerden sonra "...Bankam..." derseniz esprilere bozulmamanız gerekir.
    Ayrıca, kimse kimsenin profilinindeki yüzlerce mesajları okuyup yorum yapmak durumunda değil.

Mesela, benim gibi yap: İmza olarak bir site ekle, insanlar bilsin kimle muhatap olduğunu.

- Evet. hesabınız olduğu banka sorununuzu çabukca çözmüştür, olabilir.

- Espri yapana ne gibi cevap verebilirsiniz?
    - Mesela ben de "UYDUNET" başlığında " Uydunet'ten memnunum" diye yazdığımda " "Uydunet çalışanı mısınız?" dediler. Ne tür bir cevap verilebilirdi? "Hayır, değilim"

- Bu başlığa konu olan, bana kredi kartını veren bankanın müdiresi ve başka bir şubesinin şefi arkadaşım, onlar da çaresizdi.

Mesajınızdan sonra eklenen sorunlara karşı ilginizi de bekliyor olabilir insanlar; Bankanızdan.

Onların sorunlarına yardımcı olmayı düşünür müsünüz, hayır bir YKB çalışanı olarak değil.

O halde mesajlarınıza, yardımcı olmak için devam ediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 6 Ağustos 2016; 0:02:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

quote:

Orijinalden alıntı: eagle_man

Arkadaslar malesefki dun benimde karttan 1500tllik islem yapildi, Allahtan o kadar limit kalmisti, garanti bankasi flexy kartim var, 1400tl gibi bir rakami morhipodan, geri kalan farkli sitelerden denemeler yaparak harcamis. Oglene dogru bankaya gidecegim, morhipoyuda arayip islemin bana ait olmadigina dair kayit olusturdum, bugun donecekler

Yapılan alışveriş adresi ne acaba...

Telefonda acik adres vermedi sadece antalya olduugunu soyledi, ben izmirdeyim

• Arkadaşın hesabından steamden 600 tl lik alışveriş yapıldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburada sıkıntılı site

• gittigidiyor satıyor bu kartları. en son hatta uzun zamandır kullanmadığım kartı gg de kullandım sonuç dün gece soymaya çalıştılar.
  • birçok sitede benzer sorunlar yaşanmış.soun siteden ziyade bankalarda sanırım.ya kart bilgilerini satıyorlar ya birisi banka veritabanını hackledi.
  • Tüm kredi kartlarını kapattım.

• ykb play kartımın internet alışverişini falan hemen kapattım ykb biraz sorunlu sanırım en iyisi işbankası galiba aralarında.
  • Limitleri 1000-1500tl araliginda tutun. 10bin tl limitler falan yazmissiniz. Bunlar korkunc limitler. Tasimak buyuk cesaret ister.

Bir de bu tip dolandiriciliklarda sure var. Birkac gun icinde bildirirseniz bddk kanunlari kapsaminda hicbir sorumlulugunuz kalmiyor. Bankanin sizi korumasi lazim. isterseniz bddk'dan konuyla ilgili yazi isterim, burada tekrar tartisiriz.

• BDDK - Kredi Kartları Kanunu bankaya durumu bildirdiğimizde 150tl'lik kısmından sorumlu olduğumuzu yazıyor. Hiçbir şey yapılamıyorsa bile 150tl ödeyip, hırsızlıktan kaynaklanan borcu bankanın üstüne bırakıyoruz.

MADDE 17 –

b) Kart hamilinin, kartı ve kartın kullanılması için gerekli şifre bilgilerini güvenli bir
    şekilde koruması ve bu bilgilerin başkaları tarafından kullanılmasına engel olacak önlemleri
    alması gerektiği, bunların kaybolması, çalınması halinde veya iradesi dışında gerçekleşmiş
    herhangi bir işlemi öğrenmesi durumunda kart çıkaran kuruluşa derhal bildirim yapmak
    zorunda olduğu
    ,
    c) Kart hamilinin, yapacağı kayıp veya çalıntı bildiriminden önceki 24 saat içinde
    gerçekleşen hukuka aykırı kullanımdan doğan zararlardan 150 Türk Lirası ile sınırlı olmak
    üzere sorumlu olacağı, bildirimin yapılmaması halinde bu sınırın uygulanmayacağı
    ,

• Geçen hafta hem HB'dan hem de GG'dan alışveriş yaptım Sanal Kart ile.

Özellikle 15 Temmuz Fettoş darbe girişiminden sonra bir anda kredi kartı dolandırıcıkları arttı ve nedense Kanada'dan bu kartların kullanıldığını okumaya başladık. ?

Kanada: Bu Fetö örgütünün önceden kaçan yazarı Faruk Aslan'ın Can-Ada' mız" diye site açıp kendisine mesaj atanlara "Vize alıp gelin, burada hallederiz" dediği ülke.

Şimdi ülkemizde dikkatler tamamen Devlet kuruluşlarına yönelmiş iken bu vatan hainlerinin Bankalar'da yer alabilecekleri değerlendirilmedi.
  • benimde bugün birisi kredi kartımdan biri ttnet faturası ödemiş neyse banka taksitlendirmek istiyor musunuz işleminizi diye hemen mesaj atınca farkedip kartı kapattım ve harcama itiraz formu yolladım.
  • Cape Agulhas kullanıcısına yanıt
    sabit fikirli arkadaşın şanslı yanı. güzel bir kurum aracılığı ile ödeme yapılmış olması ve harcama itirazına gerek kalmadan kurum ile sorunu çözmüş olması. burada yapı kredi bankası bilmem ne bankası hiç kimse ile olayın alakası yok harcama itirazı tüm dünya bankalarında bu süreçten geçer. hatta bunlar bu sorunu visa - master card firmalarına iletir. onlar peşine düşer yaklaşık 1 ayda para geri yatar para geri yatana kadar siz ödeme yapmazsanız faiz işler geç ödemiş olursunuz. bu her bankada her sistemde aynıdır. bende ttnet tarafından zorla para çarpıldım. 20 günde param iade edildi. bunlarda daha önce sistemden kart çekilmiş kartlardan parayı çekip 5 6 ay sonra e devlette seni alacaklı duruma getiriyorlar. yani parayı zorla alıp kullanıp sonrada çalmadık paranı biz geri verecektik zaten yanlış olmuş diyorlar. ülkenin heryeri hırsız dolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smclk89

. burada yapı kredi bankası bilmem ne bankası hiç kimse ile olayın alakası yok

Harcama itirazı tüm dünya bankalarında bu süreçten geçer. hatta bunlar bu sorunu visa - master card firmalarına iletir. onlar peşine düşer yaklaşık 1 ayda para geri yatar para geri yatana kadar siz ödeme yapmazsanız faiz işler geç ödemiş olursunuz. bu her bankada her sistemde aynıdır.

bende ttnet tarafından zorla para çarpıldım. 20 günde param iade edildi. bunlarda daha önce sistemden kart çekilmiş kartlardan parayı çekip 5 6 ay sonra e devlette seni alacaklı duruma getiriyorlar. yani parayı zorla alıp kullanıp sonrada çalmadık paranı biz geri verecektik zaten yanlış olmuş diyorlar.

ülkenin heryeri hırsız dolu.

Tabi. burada hiç bir bankanın suçu yok,peki kim suçlu,?

Bu Banka kredi kartları numaraları nasıl oluyor da çar çakal hırsızların eline geçiyor?

Son cümlen seni kurtarmıyor, onu biz de biliyoruz.

Son paragrafın ise tamamen palavra.

Bu görüşünde ısrar edersen seni şikayet edeceğim; Forum yönetimine değil.

• 30 temmuz akşamı 1 dk içerisinde 10 a yakın farklı tutarlarda farklı işyerlerinde toplam 4bin liraya yakın kartımdan alisveriş yapılmış, mesajı almaya başlayınca hemen aradım yapı krediyi, ben yapmadım diye sizlerin dediği gibi harcama itiraz dilekçesi doldurmamı belirttiler doldurdum yolladım, paraları iade etmişler fakat araştırılacağını ve eğer suçum varsa tekrar borç olarak yansıtılacağını belirttiler,inşallah yansımaz, artık kredi kartı kullanmayı düşünmüyorum yada limitini çok düşük tutup, sizlerin dediği gibi sanal kart kullanacaz bakalım. bazı arkadaşların dediği gibi adam dominos pizza dan sinema bileti falan çekmiş bendende galiba aynı şebekeye yakalanmışız.

@ferdidemir @emre1393
  • Bugün saat 2.40 civarında halk bankası kartımdan online oyun sitesi üzerinden110 usd tuarında 3 adet(330 usd) işlem yapılmış
    sabah kalkıp msj lara batığımda işlemlerin gece yapıldığı ve banka huylanıp 3.işlemden sonra kendisi kartı kapatmış.
    Tabi msj gördüğümde hemen aradım itiraz dilekçesi göndermemi istediler bende yolladım
    Başka yapmam gereken bir işlem varmıdır tşk
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.