Şimdi Ara

170-175 cm aralığında boyu olan bir kadın için ideal kilo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
37.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yapay Zekanın Yanıtı

170-175 cm Boy Oranındaki Kadınlar İçin İdeal Kilo Rehberi

Boy ve kilo arasındaki ilişki kişiden kişiye değişse de, 170-175 cm boyundaki kadınlar için genel ideal kilo aralığı vardır.

İdeal kilonu belirlemek için Vücut Kitle İndeksi'ni (VKİ) kullanabilirsin. VKİ, boyuna ve kilona göre hesaplanır ve aşağıdaki formülle belirlenir:

VKİ = Kilo (kg) / Boy (m²)

170-175 cm boyundaki kadınlar için ideal VKİ aralığı 18,5 ile 24,9'dur. Yani bu boy aralığındaki bir kadın için ideal kilo aralığı şu şekildedir:

• 170 cm boy için: 55,6 kg - 72,8 kg
    • 175 cm boy için: 59,3 kg - 78,2 kg

Bununla birlikte, VKİ yalnızca genel bir göstergedir. Kas kütlesi, vücut kompozisyonu ve yaş gibi faktörler ideal kilonu etkileyebilir.

70 Kilo 170 Boy Durumunda Görünüm

70 kilo, 170 cm boyundaki bir kadının üst sınırına yakın bir kilodur. Uygun bir vücut kompozisyonuna sahipse (yani düşük vücut yağı yüzdesi ve yüksek kas kütlesi varsa), 70 kilo sağlıklı olabilir. Ancak, vücut yağı yüzdesi yüksekse, 70 kilo aşırı kilo olarak kabul edilebilir.

60 Kilo 170 Boy Durumunda Görünüm

60 kilo, 170 cm boyundaki bir kadın için ideal kilonun alt sınırına yakındır. Sağlıklı bir vücut kompozisyonuna sahipse, 60 kilo sağlıklı olabilir. Ancak, vücut yağı yüzdesi düşükse, 60 kilo yetersiz kilo olarak kabul edilebilir.

İdeal kilona ulaşmak ve korumak için sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz çok önemlidir. Herhangi bir diyet veya egzersiz programına başlamadan önce bir sağlık uzmanına danışmalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kız arkadaşım 53 kg , bence ideal en azından taşıyabiliyorum , ne kadar yorgun olsamda
  • soruya bak anasini satim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 60 İdealdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarah1538

63-65 iyidir bence

65 kilo bir kadın şişmandır, o kiloyu erkekte fark edemezsin ama kadında direk bacaklara, kalçaya falan vurur nutkun tutulur.
  • 55 olsun samsunlu olsun
  • Ben 1.80-62 'yim ve erkeğim.O boyda bir kadın için bana kalırsa 60-65 idealdir.Ben zayıfım.Kendi kilom üzerinden değerlendirmedim.Şöyle söyleyebilirim.Göbek olmayacak ve basenler.Örnek resim atardım ama ban sebebi.Aslında değil ama banlıyorlar işte
  • İdeal diye bir şey yok. Kimisinde 60 kilo fazla durur kimisinde 65 kilo çok tatlı durur tipe bağlı bence
  • bir de o kilonun et mi yoksa yağ mı olduğu da önemli bir kriter tabi.
  • fit 50kilo. Bu boy ve kilo'da birini gördüm hafif karın kası vardı hatunun enfess
  • Ben 171 im 55 kiloyum bi 5 kilo alsam çok iyi olur

• 50-55

• quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Ben 171 im 55 kiloyum bi 5 kilo alsam çok iyi olur

Neden ve nasıl 60 kilo olmak istiyorsun ya? Lise sonda 53 kiloydum sonra sınavı kazanamadım edemedim derken okulun bittiği ve dersaneye gitmeyi tercih etmediğim o iğrenç yılda +13 kilo bir şey almıştım. Bacaklarım adeta balon gibi olmuştu. Sonra sınavı kazandım kilo vermeye başladım birinci sınıfta. Sonra yine aldım ama sonuç olarak şu an 59 kiloyum ve nedense hala çok mutlu değilim.

Acaba psikolojik bir sorun mu oluşturdu bende? Takıntı falan mı yaptım? Hayır bir de psikoloji okuyorum yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: katherin.e

quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Ben 171 im 55 kiloyum bi 5 kilo alsam çok iyi olur

Neden ve nasıl 60 kilo olmak istiyorsun ya? Lise sonda 53 kiloydum sonra sınavı kazanamadım edemedim derken okulun bittiği ve dersaneye gitmeyi tercih etmediğim o iğrenç yılda +13 kilo bir şey almıştım. Bacaklarım adeta balon gibi olmuştu. Sonra sınavı kazandım kilo vermeye başladım birinci sınıfta. Sonra yine aldım ama sonuç olarak şu an 59 kiloyum ve nedense hala çok mutlu değilim.

Acaba psikolojik bir sorun mu oluşturdu bende? Takıntı falan mı yaptım? Hayır bir de psikoloji okuyorum yani...

Seni bilmemde. Ben erkeğim

• Az balık etli olsun zayıf kızlardan nefret ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ǤЅ

55 olsun samsunlu olsun

Adam ya
  • 50 - 55 felan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: katherin.e

bir de o kilonun et mi yoksa yağ mı olduğu da önemli bir kriter tabi.

+1
  • En fazla 53 çok net söylüyorum.Yanlış anlaşılmasın genelde her erkeğin beğendiği kadın vücut indeksi en az 1.70 boy ve kilo en fazla 53 olması.Çevremde gördüğüm kadın arkadaşlarıma da hep söylerim bu boylarda olupta eğer 60 ı geçen vesaire olursa erkek gözü ile uyarırım ki hepsi kilosunu verdiği için mutlu suan.60 65 kilo boya göre çok bol bir kilo,ha dersen boyu bi şekil uzatırım ben o zaman 60 kafidir.Son kez yazıyorum 63 65 1.70 -75 boyunda ki kıza hiç gitmez,özellikle ben direk obez gözüyle bakarım.Zor değil 5 10 kilo vermek,eğer ki sorununuz 5-10 kilo vermekse bana pm atın bir kaç şey önereyim.Erkeklerin olayı ayrıdır benim boyum 1 78 70 kiloyum bir gram göbeğim yok,erkekleri karıştırmayın o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DeviantART -- 2 Şubat 2014; 9:13:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *DeviantART

En fazla 53 çok net söylüyorum.Yanlış anlaşılmasın genelde her erkeğin kadın olarak vücut indeksi en az 1.70 boy ve kilo en fazla 53 olması.Çevremde gördüğüm kadın arkadaşlarıma da hep söylerim bu boylarda olupta eğer 60 ı geçen vesaire olursa erkek gözü ile uyarırım ki hepsi kilosunu verdiği için mutlu suan.60 65 kilo boya göre çok bol bir kilo,ha dersen boyu bi şekil uzatırım ben o zaman 60 kafidir.Son kez yazıyorum 63 65 1.70 -75 boyunda ki kıza hiç gitmez,özellikle ben direk obez gözüyle bakarım.Zor değil 5 10 kilo vermek,eğer ki sorununuz 5-10 kilo vermekse bana pm atın bir kaç şey önereyim.Erkeklerin olayı ayrıdır benim boyum 1 78 70 kiloyum bir gram göbeğim yok,erkekleri karıştırmayın o yüzden.

+1928272618 hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.