Şimdi Ara

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
21
Favori
38.739
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E biz sıvı soğutmaya para döküp baya baya enayilik ediyormuşuz sanırım :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Ürün geldiğinde önce stok fan, sonra Snowman ile aşağıdaki görseldeki gibi ayarladıktan 15 dk sonrasındaki ekran görüntülerini paylaşır mısınız? Almayı düşünenler için fikir verecektir.

Aida64(işlemci yük testi):https://www.aida64.com/downloads

Alıntıları Göster
    tamam hocam gelince yaparım.

• daredevil60 kullanıcısına yanıt
    Hocam rica etsem yeni sogutucu gelince once stok macunuyla, sonra mx4 ile sonuc paylasabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rkursada R kullanıcısına yanıt
    Hocam üşenmezsem denerim ama söz vermiyorum :)
  • nerden alıyorsunuz anlamadım? kendi sitesindeki fiyatla gittigidiyor farklı. kendi sitesinden alınmıyor
  • ssuqunet S kullanıcısına yanıt
    N11 den alınıyor t6 soğutucu yazın çıkar t6 rainbow yazınca da renkli modeli çıkıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fan olarak hangi modeli daha sessiz?

• t4 le t6 tek farkı ısı borularında sanırım, onun dışında fan boyutları aynı olması gerekirken bu satıcıda farklı, ve fan renkleri de öyle.

şurada karşılaştırma videosu mevcut :https://www.youtube.com/watch?v=z-48c9BiP78
  • Rgb 12cm 6 bakır soğutuculu çift fanlı modeli satın aldım. Konuyu açan arkadaşa teşekkürler. İnsanlar neden 2 kat para verip çok daha kötü soğutucuları satın alıyor anlamıyorum. GittiGidiyor'da wraith prism 400 tl ye satılıyor ancak 180 tl ye aldığımız bu soğutucudan çok daha vasat.https://www.youtube.com/watch?v=l5J2jTJ1Dik&feature=youtu.be burada 4 ısı boru ve tek fanlı ile karşılaştırmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fanzi -- 10 Haziran 2020; 7:24:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ramtech'in sattığı 4 bakır kanallı olan soğutucu 9 cm fanlı. Snowman m-t4 modeli 12 cm fanlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 10 Haziran 2020; 10:53:33 >
  • RAMtech den rainbow ledli m-t6 modelini aldım. Geçen hafta montajını yaptım. Zalman stg2 macun ile.
    Wraith stealth(mx-4 macun ile) ile boşta 50 dereceden aşağı düşmeyen sıcaklıklar 35-37 derecelerde geziyor. Yük altında test etmedim.

Tek sorun var fanlardan biri sabit olarak sürekli yüksek devirde dönüyor fanlardan değeri sıcaklığa göre hızını arttırıp azaltıyor. (Satıcı bunun normal olduğunu söyledi alan diğer arkadaşlar kendilerindeki durumu yazabilir mi)
    Yüksek devirde dönen fan da gereksiz uğultuya sebep oluyor. Benim şansıma sürekli yüksek hızda dönen fan vibrasyon yapıyor. Vibrasyon çok az olduğu için önemsemedim.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta var hızlı dönen fan arkada takılıyken. Soğutucunun bloğu ve fan arasındaki boşluk milimetrik olduğu için ve fan tam devirde döndüğü için o boşluktaki havayı sıkıştırarak yarıyor bu da zırıltı benzeri titreşim benzeri bir ses çıkarmasına sebep oluyor. Böyle bir durum yaşarsanız ön arka fanları yer değiştirin.

rainbow ledli olan modelin fan yaprak uzunluğu 5 cm, normal renkli olan modellerin fan yaprak uzunluğu 5,5 cm diye biliyorum.

AMD stok soğutucusundan kat kat iyi. Sadece fanları biraz dandik. Kesinlikle öneririm.
    167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 10 Haziran 2020; 10:54:32 >

• Hocam ben de mt6 çift fanlı sabit rainbow rgb yanan model var fanlardan biri sürekli yüksek hızda dönüyor diğeri sıcaklığa göre artıp azalıyor. Sizde de bu şekilde mi yoksa bendekiler mi arızalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 10 Haziran 2020; 11:2:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Hocam ben de mt6 çift fanlı sabit rainbow rgb yanan model var fanlardan biri sürekli yüksek hızda dönüyor diğeri sıcaklığa göre artıp azalıyor. Sizde de bu şekilde mi yoksa bendekiler mi arızalı.
    Aliexpress yorumlarında birisi de aynı şeyi yazmıştı. Fanlardan birisi sürekli yüksek hızda çalışıyor diye
  • quote:

Hocam ben de mt6 çift fanlı sabit rainbow rgb yanan model var fanlardan biri sürekli yüksek hızda dönüyor diğeri sıcaklığa göre artıp azalıyor. Sizde de bu şekilde mi yoksa bendekiler mi arızalı.
    Fanları molexten mi bağladınız, yoksa anakarta mı? Eğer anakartta yeterli fan girişi yoksa çoklayıcı kullanabilirsiniz.
    https://urun.n11.com/kablolar/fan-coklayici-y-pwm-kablosu-5025p-splitter-4-pin-switch-3-pin-2-p-P222626057

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bende wraith prism var alsam mı diye bakıyorum ama aşırı fark yok gibi, bu videoda da idle 2 derece yükte 8 derece fark gözüküyor. masaüstü kullanımda 50 derece oyunlarda 60-65 derece aida64 testinde 83 derece falan oluyor şu an. (antalyadayım, kasam 400r eski baya ama hava akımı iyi bir kasa önde 2 arkada 1 fan var sadece)

wraith prism'den geçen yok heralde konudakiler wraith stealth genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 10 Haziran 2020; 16:8:8 >
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 15 Haziran 2020; 15:13:5 >
  • theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Ben de bir yerde okuduğumu hatırlıyorum ama n11 yorumlarında mı AliExpress yorumlarında mı ona emin olamamıştım

• quote:

...
    hocam ürün banada ulaştı şimdi birazdan sisteme takıcam, fanlarda yüksek ses var mı?
  • Sizdeki normal LED'li versiyon mu yoksa rainbow ledli versiyon mu bilmiyorum. Bendeki rainbow ledli versiyon fanlardan biri sürekli yüksek devirde döndüğü için beklediğim sessizliği elde edemedim. Keşke iki fanda ısıya göre yavaşlayıp hızlansa da daha sessiz olsa.

Birazdan YouTube üzerinden video paylaşacağım orada bahsettim. Eğer vızıltı veya zırıltı gibi bir ses geliyorsa. hızlı dönen fan soğutucunun arka tarafında ise onu ön taraftaki ile yer değiştirin.

• tns1 kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam rainbow bendekide

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.