Şimdi Ara

160.000tl Hangi aile aracı alınabilir? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
2
Favori
7.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yksln

BMW den uzak dur.
    Honda crv, pejo 3008.
    Binek olarak süperb, octavia, passat gibi araçlar geniş oturaklı araçlar.
    Ayrıca Toyota Corolla, dizel gayet genis ferah arac

Alıntıları Göster
    Niye bmw den uzak duralım hocam açıklarsanız sevinirim aslında 2011/13 bmw 5.20d oto lere sıcak bakıyordum. Açıklarsanız sevinirim. Crv leri öneren daha olmadı enteresan bir şekilde ilk siz oldunuz aslında crv ye de hatta ford kuga ya da gayet sıcak bakıyorum aslında.

KONFOR/KASKO&BAKIM MALİYETİ/YAKIT/İLGİ ÇEKİCİLİK (AL BENİ, :) / PERFORMANS
    benim öncelik sıralamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: maviyildizinoglu

Niye bmw den uzak duralım hocam açıklarsanız sevinirim aslında 2011/13 bmw 5.20d oto lere sıcak bakıyordum. Açıklarsanız sevinirim. Crv leri öneren daha olmadı enteresan bir şekilde ilk siz oldunuz aslında crv ye de hatta ford kuga ya da gayet sıcak bakıyorum aslında.

KONFOR/KASKO&BAKIM MALİYETİ/YAKIT/İLGİ ÇEKİCİLİK (AL BENİ, :) / PERFORMANS
    benim öncelik sıralamam.

Alıntıları Göster
    her kullanışta 10 defa patinaj çeken ve 100 metre ilerdeki ışığı görüp 2 metre kala acı frenlerle duran serseri tiplerin çok fazla kullandığı apaçi aracı istiyorsan alabilirsin.
    tabiki aile için içi geniş suv tip araçlar uygundur.

• quote:

Orijinalden alıntı: yksln

her kullanışta 10 defa patinaj çeken ve 100 metre ilerdeki ışığı görüp 2 metre kala acı frenlerle duran serseri tiplerin çok fazla kullandığı apaçi aracı istiyorsan alabilirsin.
    tabiki aile için içi geniş suv tip araçlar uygundur.

Alıntıları Göster
    Hocam o dedikleriniz 3.20d m sport kullanıcılarında oluyor genelde ben 5.20d almayı düşünüyorum. Ayrıca apaçi her yerde var hocam şuan civic var onda da var mesela. Bu onların bileceği iş.

• Okumaya erinenler için İlk mesajımda da atmıştım evli 2 çocuk yaşlar 8/6 yer istanbul anadolu yakası az trafikle nispeten. Yıllık 8.000km ist içi 7.000km şehir dışı falan olur. Topl 15.000 km civarı +- 2.000km kullanımla bakacak olursak
    FİYAT 160.000TL +- 10.0000TL diyelim

Şimdi SEDAN olarak duruma bakarsak
    1. Vw Passat dizel oto
    2. Audi A4 dizel oto
    3. Volvo s60/80 dizel oto
    4. Peugeot 508 dizel oto
    5. Bmw 3.20/5.20d oto
    6. Mercedes c180/200 dizel oto
    7. Skoda superb dizel oto

Olaya SUV açısından bakacak olursak
    1.Ford kuga dizel oto
    2. Honda Crv dizel/benzin+lpg oto
    3. Peugeot 3008 dizel oto
    4. Renault kadjar dizel oto.
    5. Toyota chr 1.8 hibrit
    6. vw tiguan oto
    7. Hyundai tucson dizel oto
    Yukarıda ki araçları baz alırsak
    KONFOR /SORUNSUZLUK / KASKO&BAKIM MALİYETİ / YAKIT / PERFORMANS

olacak önem seviyesi belirlersek SİZİN İLK 3 ÜNÜZ HANGİLERİ OLURDU??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviyildizinoglu -- 19 Mart 2019; 19:6:13 >

• 8 daha koy sifir dizel otm impression passat al gec hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    O zaman BMW 3.20.

• Benzin lpg Crv
    S60'ın bagajı çok dar, onun yerine V60 bakarsanız hacim olarak daha çok memnun eder sizi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rock steady

S60'ın bagajı çok dar, onun yerine V60 bakarsanız hacim olarak daha çok memnun eder sizi.
    Teşekkürler inceleyeceğim :)

• D sınıfı araçların birçoğu, SUV ve MPV'ler isteklerinizi karşılar diye zannederim.

D sınıfı olarak Ford Mondeo düşünmez misiniz?
    MPV olarak Citroen C4 Picasso
    SUV Tiguan, Kuga, 3008 -ki çok şık-, 5008

Aslında Kodiaq da olabilir hocam

Belirlediğiniz araçlar güzel ancak bazı noktaları belirteyim. Dsg’ye uzak dursanız da Volvo s60 tavsiyesi gelmiş ki s60 dizel otomatik de çift kavrama şanzımana sahip olup dsg den daha hassas Ve volvonun arkasında durmadığı bir şanzımandır.

Binek modeller içinde passat ve superb öne çıkıyor özellikle superbi oldukça donanımlı bulabilirsiniz. Sıfır veya sıfıra yakın olur bu iki model. Bütçenizi 508 ile harcamayın Peugeot bile unuttu güncel 508’i macera olur. Yakıt problem değilde c180 çok mantıklı. Bütçenize c200d de bulunabilir güzel tercih olur.

Suv kısmına gelirsek binek araçlar içinde d sınıfı modelleri konuşurken iş suv olunca c temelli suvlar çıkıyor öne. Kuga epey kalitesiz öncelikle. Dönemin çok gerisinde kaldı. Tucson çok güzel ancak bütçenize uymaz. Crv ciddi kronik sıkıntıları olan bir model. Suv denildiğinde gözüme çarpan alınır tek model 3008. Başka modele bakmayın bile. Çok rahat grip kontrollü active sportback cam tavanlı bir 3008 alırsınız o bütçe ile mis gibi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

D sınıfı araçların birçoğu, SUV ve MPV'ler isteklerinizi karşılar diye zannederim.

D sınıfı olarak Ford Mondeo düşünmez misiniz?
    MPV olarak Citroen C4 Picasso
    SUV Tiguan, Kuga, 3008 -ki çok şık-, 5008

Aslında Kodiaq da olabilir hocam
    Ford mondeo üretimi bitmiş bir araç. MPV piyasası artık ölüyor son demlerini yaşıyor hocam o yüzden picasso olmaz artık bana çok tombalak geliyor :)) tiguan çok hoşuma gidiyor iştw DGS olması kesin ilerde 15.000tl cik rakam çıkartacaktır. Kuga yı beğendim tek beni rahatsız eden hala bi connect havası var içerde elit ve albenili değil içerisi bana göre ama güzel olarak en SUV gibi olan SUV bence. 3008 hastayım çok hoşuma gidiyor onunda bir Fransız olması ilerde yaşatacağı süpriz arızalar için korktuyor bir ikincisi de 3008 inanılmaz fiyat artırdı sıfır olarak 220.000tl gt iken 300.000tl yi geçiyor artık o yüzden milletin 140.000tl aldığı aracı 170.000tl satıyor ve alırsam kendimi keriz gibi hissedeceğim :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Belirlediğiniz araçlar güzel ancak bazı noktaları belirteyim. Dsg’ye uzak dursanız da Volvo s60 tavsiyesi gelmiş ki s60 dizel otomatik de çift kavrama şanzımana sahip olup dsg den daha hassas Ve volvonun arkasında durmadığı bir şanzımandır.

Binek modeller içinde passat ve superb öne çıkıyor özellikle superbi oldukça donanımlı bulabilirsiniz. Sıfır veya sıfıra yakın olur bu iki model. Bütçenizi 508 ile harcamayın Peugeot bile unuttu güncel 508’i macera olur. Yakıt problem değilde c180 çok mantıklı. Bütçenize c200d de bulunabilir güzel tercih olur.

Suv kısmına gelirsek binek araçlar içinde d sınıfı modelleri konuşurken iş suv olunca c temelli suvlar çıkıyor öne. Kuga epey kalitesiz öncelikle. Dönemin çok gerisinde kaldı. Tucson çok güzel ancak bütçenize uymaz. Crv ciddi kronik sıkıntıları olan bir model. Suv denildiğinde gözüme çarpan alınır tek model 3008. Başka modele bakmayın bile. Çok rahat grip kontrollü active sportback cam tavanlı bir 3008 alırsınız o bütçe ile mis gibi olur.
    Volvo olayını bilmiyorsum iyi oldu öğrendiğim teşekkür ederim zaten içine bi türlü ısınamıyorum aşırı yalın ve dümdüz. Superb izolasyon problemi ve salon gibi olması aracı eşimde kull için bir sorun benim için. 508 için yeni 508 çok güzel duruyor lakin eski kasaları yeni tarzda olmadığı için istemiyorum.

Suv a gelirsek açıkcası kuga bana kalitesiz gelmedi incelemeleri izlerken. tucson dizel i inceleyeceğim. Crv de ben kronik bi problem görmedim açıkcası aksine japonlar sorunsuzdur ne problemleri vae biliyor musunuz? Son olarak 3008 gelirsek evet güzel şık lakin 2.elde 3008 uçtu gitti bence 160.000 tl ye benim tertemiz 2017 gt line alabilmem lazımdı o arscında gt line almadıkdan sonra benim için bi anlamı yok pek açıkcası.

Yüksek meblağlar ödeyince sizi şımartan donanımlar istiyorsunuz sanırım hocam, hakkınız olarak.

Özetle, Volkswagen grubundan SUV'ler Kodiaq, Karoq, Ateca, Tiguan. DSG şanzımanı dert etmeyecekseniz bunlardan biri hoş olur. Ayrıca Passat ve SuperB de not edilebilir. Ancak DSG ile iddia oynama işi size kalmış,
    ben bildiklerimi yazdım, seçim size ait.

3008 için 2.elde, uygun, tam donanımlı araç bulmaya çalışacaksınız demektir . Muhtemelen benimle de tercihim 3008 olurdu.

Mondeo'nun üretiminin bitmesinin ne gibi etkileri olur hocam, ben de bilmiyorum. Bu konuda siz bana yardımcı olabilirsiniz

Aklıma geldikçe eklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

Yüksek meblağlar ödeyince sizi şımartan donanımlar istiyorsunuz sanırım hocam, hakkınız olarak.

Özetle, Volkswagen grubundan SUV'ler Kodiaq, Karoq, Ateca, Tiguan. DSG şanzımanı dert etmeyecekseniz bunlardan biri hoş olur. Ayrıca Passat ve SuperB de not edilebilir. Ancak DSG ile iddia oynama işi size kalmış,
    ben bildiklerimi yazdım, seçim size ait.

3008 için 2.elde, uygun, tam donanımlı araç bulmaya çalışacaksınız demektir . Muhtemelen benimle de tercihim 3008 olurdu.

Mondeo'nun üretiminin bitmesinin ne gibi etkileri olur hocam, ben de bilmiyorum. Bu konuda siz bana yardımcı olabilirsiniz

Aklıma geldikçe eklerim.
    Şımartandan ziyade 160.000tl para verip hala alt seviye donanıma sahip bi araç almak bana mantıklı gelmiyor mesela Mercedesin bazını alacağıma bmw nin luxury modelini alırım mesela. :)) mondeo nun bitmesinden kastım kasası üretilmeyen araçlar tek diyebileceğim gözden ırak olunca göünülden de ırak oluyo. Sırf bu yüzden kuga gibi renault talisman gibi araçlar beni rahatsız ediyor çünkü bir bakmışsınız 2 yıl sonra adı gene değişiyor oluyor. Bi honda civic ne bileyim bi ford fiesta renault clio gibi olmalı birazda bana göre :)))

Ben kendim kullandım crv. Her yerinden trim sesi geliyor, malzeme kaliteli çok kötü, 2 kere de kronik problemleri yüzünden yolda kaldım Japon sorunsuzluğu falan eskide kaldı hocam.

Kugayı bayide inceleyin, içi tamamen focus. Ayrıca arka tarafta konfor çok kötü. Koltuk sırtlıkları çok dik ve rahatsız. Aile kullanımına pek uygun değil. Tucson eğer bütçeniz yeterse çok güzel bir araç. Makyajlısı çok iyi oldu değerlendirin mutlaka.

Ama listenin en mantıklısı size de ilan atmıştım impression passat sıfır km çok güzel tercih.

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Ben kendim kullandım crv. Her yerinden trim sesi geliyor, malzeme kaliteli çok kötü, 2 kere de kronik problemleri yüzünden yolda kaldım Japon sorunsuzluğu falan eskide kaldı hocam.

Kugayı bayide inceleyin, içi tamamen focus. Ayrıca arka tarafta konfor çok kötü. Koltuk sırtlıkları çok dik ve rahatsız. Aile kullanımına pek uygun değil. Tucson eğer bütçeniz yeterse çok güzel bir araç. Makyajlısı çok iyi oldu değerlendirin mutlaka.

Ama listenin en mantıklısı size de ilan atmıştım impression passat sıfır km çok güzel tercih.
    Siz hangi crv yi kullandınız acaba araç kaç modeldi? Kuga aslında güzel araç arkalarda yatabiliyor. Şuan için aklımda kuga/kadjar/chr var.

2016 1.6 dizel otomatik executuve. Kadjar ve chr bu bütçelere çok yanlış tercih olur. Hele chr alıp yılda 2800 lira MTV ödeme zoruma gider şahsen.

• Az önce toyota chr hibriti test ettim. Bu aracı bu kadar para veren sevgili türk kardeşlerim Allah size sabır versin. Abi bu kadar mı klostrofobik bir araba olur. Araç bana acayip dar geldi genişlik dar arkaya oturayım dedim kapıyı açtım arkaya girmem için hafif bükülmek lazım. Ön konsolda ki o ekran resmen camı görüşü engelliyo habire gözüme batıyor. Dizlerim 2 yana rahat açamıyom. Arabadan inip benim 2011 civic e binince esaretin bedei filmindeki kaçan arkadaşın hissiyatını daha iyi anladım. An itibariyle toyota CHR dene araç listeden silinmiştir.

• Ben olsam o paraya premium olmayan markaların araçlarını bir kalemde elerdim. Premium diye tabir edilen 4 markadan da Audi ve Volvo yu kullandıkları şanzımandan elerdim. Geriye mercedes ve BMW kalıyor. Bu makaların SUV lerine bütçe yetmez, sedanların da yeni ve dolusuna yetmez. Geriye Mercedes B180d nin urban ve BMW nin 2 serisi muadil modeli seçenek olarak kalır

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.