Şimdi Ara

16 Nisan Referandum ŞÜPHELİ Tutanakları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sisteme girerken fark ettiğim şüpheli tutanaklar hakkında ne yapmam gerektiğini bilmediğimden bu konu altında derlemeye başlayacağım.
    Sizlerde denk geldiğiniz bu tutanakları paylaşabilirsiniz.

1- Evet sonuçlarında rakamla yazılan 121 daha sonra değiştirilerek 221 yapılmış. Fakat yazı ile yüzyirmibir değiştirilmemiş. İmzalar atıldıktan sonra acele ile üzerinde oynama yapıldığından şüpheleniyorum.

Edit:2-Evet tablosunda 267 oy görünmekte. Rakam ile yazılan bölgede ise 265 oy görünmekte. Oy sayımında tablomu yoksa rakamsal değerler mi dikkate alınıyor bilmiyorum ama +/- 2 oy farkı görünmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tastarakay -- 18 Nisan 2017; 13:35:20 >

• Umarım ahiret denilen şey gerçektir.
  • http://sts.chp.org.tr/SonucDetay.aspx?cmd=TKg49rHq32htuvrKInZ07Q==

chp nin sitesindeki sisteme bakınca 221 çıkıyor

İSTANBUL/GÜNGÖREN/1049
    Sandık Alanı: GAZİLER ORTAOKULU
    YSK Zamanı: 16.04.2017 20:26:41

Kayıtlı Seçmen: 415
    (1) Oy Kullanan Kayıtlı Seçmen: 391
    (2) Kanun Gereği Oy Kullanan: 391

hayır: 166
    evet : 221

linkin en altına bu fotoyu ekleyip formu doldurabilirsiniz

edit: ikinci eklediğinin en son 2 tanesi çarpı ile iptal edilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daldan_dala -- 18 Nisan 2017; 13:37:11 >

• mantıklı olan 221 olması değil mi zaten kullanılan oya bakınca
  • daldan_dala kullanıcısına yanıt
    Eyvallah doldurdum gönderdim.
    Bu oylar sayılırken hangisi dikkate alınıyor? Tablodaki bilgiler mi? Rakam ile yazılan mı yoksa yazı ile yazılan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

Eyvallah doldurdum gönderdim.
    Bu oylar sayılırken hangisi dikkate alınıyor? Tablodaki bilgiler mi? Rakam ile yazılan mı yoksa yazı ile yazılan mı?

o konuda bir bilgim yok. sorun yada itiraz olduğunda o sandığa dönüp kontrol edilebiliyor hangisi gerçek olduğu
  • Bu nasıl bir çetele tutmaktır böyle. Çözebilen bana da anlatsın.

CHP sitesinde kontrol ettiğimde 239 evet , 58 hayır sonucu yazıyor.
  • bu güne kadar yapılan diğer 2 referandumda bilindiği üzere halkın %50 den fazlası hep evet şeklinde oy kullandı.

2014 cumhurbaşkanı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan ın zaten tek başına aldığı bir %51.7 mevcut, ayrıca 1 kasım seçimlerinde akp nin %50 oyu ve buna ilaveten bu referandumda MHP, BBP den de destek geleceği bilindiği için sonucun mutlak olarak %50 nin üzerinde bir evet çıkacağı bilimsel bir gerçekti.

bunu engellemenin tek yolu vardı oda AKP seçmeninin yoğunlukta olduğu bölgelerde mühürsüz pusula ve zarf la oy kullandırtmak ve yaptılarda zira %70-75 chp nin oy aldığı bölgede mühürsüz reyler çıksa chp itiraz edecek değil bu gidecek hayır oyları anlamına gelir.

ama bu amatörce strateji bunu düşünen ve uygulayanların kursağında kalacak, zira YSK seçimden önce gerekli eğitimleri vermiş, seçim sabahı her zarfın mühürlenmesine dair hatırlatma mesajı atmış.

bütün bunlara rağmen hala mühürsüz oy kullanılıyorsa üstüne üstük bu oylar akp seçmeninin yoğunlukta olduğu bölgeden çıkıyorsa hiç kusura bakmayın ama kimse enayi değil kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: playmo1

bu güne kadar yapılan diğer 2 referandumda bilindiği üzere halkın %50 den fazlası hep evet şeklinde oy kullandı.

2014 cumhurbaşkanı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan ın zaten tek başına aldığı bir %51.7 mevcut, ayrıca 1 kasım seçimlerinde akp nin %50 oyu ve buna ilaveten bu referandumda MHP, BBP den de destek geleceği bilindiği için sonucun mutlak olarak %50 nin üzerinde bir evet çıkacağı bilimsel bir gerçekti.

bunu engellemenin tek yolu vardı oda AKP seçmeninin yoğunlukta olduğu bölgelerde mühürsüz pusula ve zarf la oy kullandırtmak ve yaptılarda zira %70-75 chp nin oy aldığı bölgede mühürsüz reyler çıksa chp itiraz edecek değil bu gidecek hayır oyları anlamına gelir.

ama bu amatörce strateji bunu düşünen ve uygulayanların kursağında kalacak, zira YSK seçimden önce gerekli eğitimleri vermiş, seçim sabahı her zarfın mühürlenmesine dair hatırlatma mesajı atmış.

bütün bunlara rağmen hala mühürsüz oy kullanılıyorsa üstüne üstük bu oylar akp seçmeninin yoğunlukta olduğu bölgeden çıkıyorsa hiç kusura bakmayın ama kimse enayi değil kardeşim.

Ha yani bunda bile akp mağdur oylemi ulan sizin Yatacak yeriniz Yok .kul hakkını yiyip bire üste yalan söyleyip sonrada çıkıp biz müslümanız.demiyonuzmu ben ona ayar oluyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tastarakay kullanıcısına yanıt
    bu tutanakların altına imza atan tüm kişileri tutuklayıp hapse atacaksın ki akıllansınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

quote:

bu güne kadar yapılan diğer 2 referandumda bilindiği üzere halkın %50 den fazlası hep evet şeklinde oy kullandı.

Ha yani bunda bile akp mağdur oylemi ulan sizin Yatacak yeriniz Yok .kul hakkını yiyip bire üste yalan söyleyip sonrada çıkıp biz müslümanız.demiyonuzmu ben ona ayar oluyorum.

YSK şuanda bazı bölgelerde oy kullanmaya gelen muhafazakar görüntülü insanlara mühürsüz, görünüşünde inanç unsuru taşımayan insanlara mühürlü oy verildiğini tespit etmiş olup bu işlemi yapan ve planlayan hdp ve chp li sandık görevlileri hakkında gerekli hukuksal işlemleri başlatmıştır 1 haftaya kokusu daha iyi çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi playmo1 -- 18 Nisan 2017; 16:9:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

bu tutanakların altına imza atan tüm kişileri tutuklayıp hapse atacaksın ki akıllansınlar.

İmzadan sonra oynaniyor genelde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

quote:

YSK şuanda bazı bölgelerde oy kullanmaya gelen muhafazakar görüntülü insanlara mühürsüz, görünüşünde inanç unsuru taşımayan insanlara mühürlü oy verildiğini tespit etmiş olup bu işlemi yapan ve planlayan hdp ve chp li sandık görevlileri hakkında gerekli hukuksal işlemleri başlatmıştır 1 haftaya kokusu daha iyi çıkacaktır.

Kaynak?

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

İmzadan sonra oynaniyor genelde

İmzadan sonra oynanıyorsa burada iki kişinin mesuliyeti var. 1 sandık başkanı,2 yardımcısı.
  • Bu tutanaktaki durum da çok farklı. Üye isimleri tek bir kişi tarafından yazılmış. Muhtemelen imzalar da aynı kişi tarafından rast gele karalanmış.

• playmo1 P kullanıcısına yanıt
    Hatirlatirim akpliler yskya basvurduklari icin bu karar cikti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.