Şimdi Ara

16 çekirdek destekli İşlemci Test Programı (v09a-1.@EczaNet-Xeon2689-14.971sn.) (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.620
Cevap
11
Favori
83.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @JEyüp, @Furkan sonuçlarınız eklendi... i5'ler i7'lere göre bariz yavaş... c2q'larla aynı sonuç almışlar bu testte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadir_en

@JEyüp, @Furkan sonuçlarınız eklendi... i5'ler i7'lere göre bariz yavaş... c2q'larla aynı sonuç almışlar bu testte...

i7'lerde 8 çekirdek var, i5'lerde ise 4 çekirdek. Farkın nedeni ortada bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

quote:

@JEyüp, @Furkan sonuçlarınız eklendi... i5'ler i7'lere göre bariz yavaş... c2q'larla aynı sonuç almışlar bu testte...

aslında i5'te 2 gerçek (ht ile 4), i7'de 4 gerçek (ht ile 8) çekirdek var...
  • quote:

quote:

quote:

i5'in Hyper Threading'li işlemcileri 6xx serisi olan işlemciler. 7xx serisindeki işlemcilerde 4 adet fiziksel çekirdek mevcut.

• quote:

quote:

quote:

quote:

i5'in Hyper Threading'li işlemcileri 6xx serisi olan işlemciler. 7xx serisindeki işlemcilerde 4 adet fiziksel çekirdek mevcut.

• bu testin zerre kadar bir ehemmiyeti yoktur.

Bu k.çı kırık 1090t'nin ; i7 2600k 'nın yarısı kadar bir güce sahip olduğu düşünüldüğünde tablonun tepesindeki 1090tlere aldanıp bu işlemci güçlü falan sanmayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:FreeMan:.

quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

bu testin zerre kadar bir ehemmiyeti yoktur.

Bu k.çı kırık 1090t'nin ; i7 2600k 'nın yarısı kadar bir güce sahip olduğu düşünüldüğünde tablonun tepesindeki 1090tlere aldanıp bu işlemci güçlü falan sanmayın..

Kardeş 1090t'nin performansından neden memnun değilsin ? Şu benchlerin haricinde mesela hangi uygulamalarda zayıf ? Cidden şu işlemcinin gücünü merak ettiğimden soruyorum.

dostum 6950x2 cf deneyimi ve nerdeyse tüm oyunlardaki benchmarklar ve çeşit çeşit ekran kartları ile denemelerimin sonucu öğrendim ki performans istiyorsan intel kullanacaksın.. öğrenci/ucuzlukcu/beleşci isen amd kullanacaksın..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeş 1090t'nin performansından neden memnun değilsin ? Şu benchlerin haricinde mesela hangi uygulamalarda zayıf ? Cidden şu işlemcinin gücünü merak ettiğimden soruyorum.

dostum 6950x2 cf deneyimi ve nerdeyse tüm oyunlardaki benchmarklar ve çeşit çeşit ekran kartları ile denemelerimin sonucu öğrendim ki performans istiyorsan intel kullanacaksın.. öğrenci/ucuzlukcu/beleşci isen amd kullanacaksın..

Peki oyun haricinde başka genel olarak performansı nasıl ? Video convert, grafik tasarım programları ile test etme imkanın oldumu ? Aslında çeşitli sitelerde testler mevcut. Fakat ben kullanıcı yorumlarını daha çok merak ediyorum.

o konu ilgili alanım dışında fakat rahatlıkla söyleyebilirim ki x6 serisi vasat bir seridir.. i7'la aynı ligin oyuncusu değildir, biri süper ligdense diğeri bank asya ligindendir.. rahatlıkla bunu söyleyebilirim..

• Oyun için Intel bağıra bağıra daha iyiyken neden Amd sistem topladın?
    Özellikle Amd'nin kendi data sheet'inden tut, test netiecelerindeki iddiası da multi-thread uygulamalar üzerine.
  • @nadir_en
    Hocam şimdi farkettim de benim kullanıcı adımı Furkann olarak girmişsiniz sonuçlar arasına. Birde kullandığım işlemci i5 750 değil i5 661

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkán -- 16 Şubat 2011; 10:38:11 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki oyun haricinde başka genel olarak performansı nasıl ? Video convert, grafik tasarım programları ile test etme imkanın oldumu ? Aslında çeşitli sitelerde testler mevcut. Fakat ben kullanıcı yorumlarını daha çok merak ediyorum.

o konu ilgili alanım dışında fakat rahatlıkla söyleyebilirim ki x6 serisi vasat bir seridir.. i7'la aynı ligin oyuncusu değildir, biri süper ligdense diğeri bank asya ligindendir.. rahatlıkla bunu söyleyebilirim..

öğrenci/ucuzlukcu/beleşci isen amd kullanacaksın...ŞU YORUMA PESS DİYORUM

valla fiyatlarına da bakarsanız futbol üzerinden konuşalım intel'in işlemcileri +anakart+ram masrafı düşünüldüğünde =Cristiano ronaldo
    amd işlemci +anakart+ram masrafını da düşünürsek =Arda Turan
    tamam 6950 cf den canın yandıda bir ürünü bu kadar kötülemek niye onu anlamış değilim sonuçta amd de olsa nvidia,intel de olsa ters durumlar olabilir sonuçta elektronik hassas aletler yazılımsal olsun donanımsal olsun problemler çıkabilir önemli olan firmaların ve distribitörlerin bu sorunları çözmesindeki hassasiyetleridir...

• quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

öğrenci/ucuzlukcu/beleşci isen amd kullanacaksın... ŞU YORUMA PESS DİYORUM

valla fiyatlarına da bakarsanız futbol üzerinden konuşalım intel'in işlemcileri +anakart+ram masrafı düşünüldüğünde =Cristiano ronaldo
    tamam 6950 cf den canın yandıda bir ürünü bu kadar kötülemek niye onu anlamış değilim sonuçta amd de olsa nvidia,intel de olsa ters durumlar olabilir sonuçta elektronik hassas aletler yazılımsal olsun donanımsal olsun problemler çıkabilir önemli olan firmaların ve distribitörlerin bu sorunları çözmesindeki hassasiyetleridir...

o yoruma bir pess de benden!!.. 1090t ne kadar: 210$, i7 ne kadar: 300$!... 200$ sınırında i5'leri var intelin.. yani 1090t'den i5 iyi diyorsan yuf derim başka birşey demem @SLaYeR KiNG...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

öğrenci/ucuzlukcu/beleşci isen amd kullanacaksın... ŞU YORUMA PESS DİYORUM

o yoruma bir pess de benden!!.. 1090t ne kadar: 210$, i7 ne kadar: 300$!... 200$ sınırında i5'leri var intelin.. yani 1090t'den i5 iyi diyorsan yuf derim başka birşey demem

bazı insanlar bilgisayarı sadece oyun amaçlı tasarlandığını düşündüğü için böyle şeylere alışmak lazım sanırım:)

• evet sadece oyun değil , arta kalan zamanda mutfak robotu ve elektrik süpürgesi olarak kullanıyorum.. fiyatlardan bir haber arkadaşım tr fiyatlarını yaz.. 5-6 ay önce i7 950 550tl ve x6 1090t 600tl idi..

şuan ki yurdışı fiyatı bile bu işlemci için fazladır 1090t ye 200dolardan fazla verilmez..
  • quote:

evet sadece oyun değil , arta kalan zamanda mutfak robotu ve elektrik süpürgesi olarak kullanıyorum.. fiyatlardan bir haber arkadaşım tr fiyatlarını yaz.. 5-6 ay önce i7 950 550tl ve x6 1090t 600tl idi..

şuan ki yurdışı fiyatı bile bu işlemci için fazladır 1090t ye 200dolardan fazla verilmez..

ben zaten tr fiyatlarını yazdım! teknobiyotik'te 400 lira!...

http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-phenom-ii-x6-1090t-b-e-am3-9mb-3-2ghz-alti-cekirdekli-islemci.html

bu arada elektrik süpürgesi olarak kullanaman iyi de mutfakta ıslanır kısa devre yapar aman diyiimm!!

• quote:

evet sadece oyun değil , arta kalan zamanda mutfak robotu ve elektrik süpürgesi olarak kullanıyorum.. fiyatlardan bir haber arkadaşım tr fiyatlarını yaz.. 5-6 ay önce i7 950 550tl ve x6 1090t 600tl idi..

i5 750 ile takas düşünür müsün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: defender

quote:

i5 750 ile takas düşünür müsün?

i7 2600k alıyorum, teklif için teşekkürler..
  • Updullah
  • @FreeMan
    dostum send gitmis soruyu forumun en bilgisiz adamina sormussun bu cocuga ne dersen de anlamaz sen keyfine bak bende 2600k ya gececicem su andada 1090t kullaniyorum cok super bir islemci tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

@FreeMan
    dostum send gitmis soruyu forumun en bilgisiz adamina sormussun bu cocuga ne dersen de anlamaz sen keyfine bak bende 2600k ya gececicem su andada 1090t kullaniyorum cok super bir islemci tavsiye ederim

[:"(]
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.