Şimdi Ara

1500 ₺ Sistem ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Herkese hayırlı forumlar,
    Yeni bir üyeyüm bundan dolayı yardıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun kalırım.

Öncelikle sisteme monitör kalvye vesaire dahil değil sadece donanım ve kasa olacak.
    AMD de tercih edilebilir daha güçlü olacaksa genellikle mmmporg oynanacak oynacaklarımı açarsam (dota, lol , CS-GO) bundan dolayı grafikten çok işlem güçüne öncelik veiryorum. Ancak H1Z1 de oynamak istiyorum.
    Ayrıca en az 2-3 sene beni rahat tutsun (100 - 200 ₺ lik senede upgradeler yapılabilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoyluKedi -- 15 Ağustos 2015; 15:25:16 >

• Bende bilgisayar topluyorum aslinda biraz butceni arttirsan baya goturcek bi pc onerebilirdim ama bakalim neler yapabilicez. Vatandan topluyorum.

- Intel Core i3 4160 islemci 413 TL

- 4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz CL9 RAM 108 TL

- R7 265 2 GB 256 bit ekran karti 490 TL

- SSD tavsiye etmicem butce kisitli fakat eski HDD n vaesa onada ellemeyelim .

- Kasa olarakta 500w luk bir kasa isini gorur benim alicagim zalman 600le 600w kasa ama o 335 tl biraz asar butceyi. Gene asman gerekcek bunlardan dusuk modeller ozellikle islemci ve ekran karti seni bir sene goturur.

- Anakartta h81m-p33 kullanisli ve uygun olur 158 tl

TOPLAM: 1700 tl civari bisey olucak . Butceni biraz zorlamalasin sabirli olup. Zorlayamam dersen ekran kartini kis.
    Dolar biraz uctugu icin dusmesini beklemek mantikli olur o islemci normalde 400 tl ram ise 100 tl idi oyle diyim. Genede iyi bir isstem oldu.
    hayirli olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zimont -- 15 Ağustos 2015; 19:00:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bütçeyi biraz arttırman gerek arkadas haklı. yada ekran kartını şimdilik alma. belli bir zaman sonra alırsın.
  • Teşekkürler ancak neden işlemciyi AMD seçmediniz merak ettim.Onlar daha uygun fiyatlarda değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoyluKedi -- 16 Ağustos 2015; 0:16:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoyluKedi

Teşekkürler ancak neden işlemciyi AMD seçmediniz merak ettim.Onlar daha uygun fiyatlarda değilmi?

Intel her zaman daha ondedirde ondan ayruca amdlere stok disinda ayri bir sogutucu gerekiyor. Inteller render isindede amd den iyi bende amd iydim fakat uzun suren arastirmalarim sonunda bundan vazgectim kural sudur.Oyun icin ekran karti gerek iyi bi tane , bu yuzden bi yerden kismak gerekir butce ucmasin diye o zaman islemciden kisar intel yerinecamd alirsin . Yoksa kimse amdye bakmaz soyliyim .

• zimont kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoyluKedi

Teşekkürler

ne demek

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoyluKedi -- 18 Ağustos 2015; 21:30:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.