Şimdi Ara

1500$ altı hifi sistem!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar sadece flac dinleyecegim saglam ve uygun fıyatlı bir hifi sistemi topliycam.

Recevier :http://www.whathifi.com/review/marantz-pm6004
    cd player :http://www.whathifi.com/review/marantz-cd6004
    speaker :http://www.whathifi.com/review/q-acoustics-2050i

Fiyatlar dusuk bılıyorum ama yorumlar o kadar guzelki bu urunler hakkında..Fıyatlarının cok daha fazlasını yapabılıyorlar gibi bişi anladım.Yane 1000$ lık onlarca 3-4yıldız cd player ve amfiler var sonucta..
    Sımdı merak ettıgım sunlar...

1- Bu sısteme subwoofer eklenmelimi ?

2- 5000$ lık bir hifi sistemle arasında ses kalitesi olarak cok mu fark vardır ?

3- Bu fiyatlara yakın yada biraz daha pahalı su daha iyi olur tavsiyeniz var mı?

Liste yenilendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gelu -- 8 Nisan 2013; 15:20:20 >

• Ne tür müzik dinliyorsunuz?

Flac dinlerken kaynak ne olacak?
  • Her tur muzik dinlerim.

Torrentten indiriyorum.Bazen bulamazsam online alıyorum.
  • Seçimleriniz bence çok güzel ,f/p olarak üst düzey olacaktır eminim.

Q acoustics bookshelf hoparlörünü kullanıyorum müthiş keyifli ,2050 bence süper olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katıldıgınız için teşekkur ederim.Pekı bu sete bu hoparlor yetermi sizce yoksa buna birde subwoofer eklemek mi lazım ?

Aslında daha pahalı secenekler vardı kafamda ama 45000 dolara cd calar gorunce dedım bun sonu yok..Sanırım bunlar fazlasıyla yeterli...

Var mı baska olumlu olumsuz düşüncesi olan ?
  • ben pm 6004 ve cd 5004 ü monitor audio bx2 ile kullanıyorum. bende bir arkadaşı referans alarak aldım. müthiş bir uyum içindeler. cd 6004 de baya güzel duruyo. fiyatı biraz çok farketmiş 5004e göre tek dezavantajı bu bence. hoparlör seçimi de gayet hoş görünüyo. yeniliğe kapalı biri değilim ancak kolay kolay risk de almam. marantz diyorum
  • 2 gundur form okuyorum hiç kotu yazılan bısıler okumadım.Bu sistemi gercekten almayı planlıyorum.
  • benım dukkandada marantz av surround receıver var fiyatı nasıl acaba yüksekmı düşükmü.
  • arkadaşlar konu ile alakası pek yok ama ben baya bi zamandır what hifi ye giremiyorum site açılmıyor açılsada görünümü bozuk çıkıyor sizde aynı sıkıntı yok mu? turk telekom banladımı naptı siteyi
  • bende sorun yok girerken.Telekom orayıda banlarsa zaten kendınede bır banlasında kurtarsın bizii...
  • kolon gerçekten çok önerilmiş acaba türkiyedeki fiyatı nedir yada türkiyede varmı bu kolon
  • 3-4 aydır pm 6004 ve cd 6004 ile polk audio tsi 500 kullanıyorum. çok memnun olduğum bir üçlü.

bu arada ufak bir tavsiye, özellikle hoparlör seçimini aşina olduğunuz albümleri dinleyerek yapmalısınız.
    ben sistemi beşiktaş'taki can hifi'dan almıştım ve demo odalarında 3 farklı hoparlörü uzun uzun dinledim.
    önemli bir karar hoparlör seçimi, aceleye getirmeyin; çok şey fark ettiriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canpamukcu

3-4 aydır pm 6004 ve cd 6004 ile polk audio tsi 500 kullanıyorum. çok memnun olduğum bir üçlü.

bu arada ufak bir tavsiye, özellikle hoparlör seçimini aşina olduğunuz albümleri dinleyerek yapmalısınız.
    ben sistemi beşiktaş'taki can hifi'dan almıştım ve demo odalarında 3 farklı hoparlörü uzun uzun dinledim.

diğer 3 hoparlör hangileriydi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepky

quote:

Orijinalden alıntı: canpamukcu

3-4 aydır pm 6004 ve cd 6004 ile polk audio tsi 500 kullanıyorum. çok memnun olduğum bir üçlü.

diğer 3 hoparlör hangileriydi acaba?

Focal Chorus 726 V ve Kef iQ70.

Kef iQ70 1650 € ile en yüksek fiyatlıydı. Tasarımı ve kompakt olması, ayrıca ahşap kaplamasıyla göze diğer iki hoparlörden bir gömlek üstün duruyordu. Fakat esas işlevi söz konusu olunca Focal'in gerisinde kaldı. Gerçi demo odası ölçüleri bakımından büyüktü, belki daha küçük bir mekanda daha iyi sonuç verebilirdi ama çok ihtimal vermem. Bilemiyorum benim kulağıma hitap etmedi.

Focal Chorus 726 V ise 1415 € ile orta fiyatlımdı. İlk dinlediğim Kef'e göre çok daha iyiydi ve bunu söylemek için iyi bir kulağa da gerek yok bence. Sahnesi oldukça iyiydi. Bu arada "sahnesinin iyi" olması ne demek bilmiyordum aslında. Ama gidip iyi bir sistemi, iyi bir oda akustiği ve iyi kaydedilmiş bir albümle dinlediğimde insanların ne kastettiğini anladım. Dark Side of the Moon'u dinlerken yok Roger Waters şurada yok Gilmour burada çalıyor diye parmakla gösterebiliyordum. Yüzüm gülmeye başlamıştı.

Polk Audio TSi 500 ise 1015€ ile en düşük fiyatlı olandı. İşin ilginci demo için daha önceden ben de seçmemiştim, Can Bey'in o an dinlememi tavsiye ettiği bir hoparlördü. Dış görünüş olarak Focal'e çok benziyordu, lamine mdf kabin kaplaması ve benzer kabin tasarımıyla. İşin ilginci çıkan sesler de çok yakındı birbirine. Benzer sahneler, benzer müzikallik gibi. Sadece tizler de TSi 500 biraz daha berrak geldi bana. Öyle çok audiophile falan saymam kendimi bunlar kişisel düşüncelerim bu arada, belirteyim. İki hoparlörü de ikişer kez dinledim, sanırım bir saate yakın kaldım odada ve Polk'ta karar kıldım. Sadece fiyat değil performans olarak da diğer ikisinden iyiydi bence ve bu okuduğum bir sürü incelemede bu kadar net değildi.

O yüzden gidip randevu alıp düşündüğünüz sistemi dinleyin ve kendi kulağınızla karar verin.

• can bey yanıt için teşekkürler
    elimdeki sistemleri tamamen satıp bir gömlek üstün ses alabileceğim yeni bir sistem kurmak istiyorum, odam çok ufak oldugu için akustik yerlerde, tower hop kullanmak istiyorum ama bookshelf dinletisi yapıp sahnesi hoşuma giden olursa bookshelfe geçiş yapabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.