Şimdi Ara

ORJİNAL JBL HOPARLÖR NASIL ANLAŞILIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
26.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.JBL E100 ya da E-90 almayı düşünüyorum.Fakat anladığım kadarıyla bu ürünün bir California birde Meksika malı olanlar var.Ben İzmirde oturuyorum.Burada JBL'i Egemen Elektronik satıyor.Ürünün
    arkasını incelediğimde California yazısı var fakat sağ alt köşede Designed in JBL made In Meksika yazıyor.
    Şimdi ben burdan iki sonuç çıkarıyorum:
    1-Ürünün parçaları Californiadan gelip Meksikada birleştiriliyor olabilir (ki bu normaldir çünkü bugün pek çok büyük şirket Çinde fabrika kurdu ve işgücü nedeni ile orada üretim yaptırıp Madein China damgası vuruyor.Örneğin Sony,Pioneer,Marantz vs. Ama ürün Japon menşeili ve üretici garantisinde).
    2-Ya da ürün taklit olup meksikada üretiliyor olabilir:)
    İşte benim tereddütüm bunlar.Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim.ürünün neresinden nasıl anlayacağız.JBL in sitesine girdiğimde Türkiyedeki yetkili distürbütör bilgi ve adresi bulamadım.Bulsaydım bayilere bakıp yetkili satıcıyla konuşacaktım.
    Sonuç olarak İZMİR de orijinal JBL hoparlörü nereden alabilirim ve nasıl anlarım?

NOT:E-100 ün Fiyatı 1900 YTL dediler.Belki bu da bir ölçüt olabilir.

• Üstünde ne yazarsa yazsın, hepsi Çin malı (imiş).
  • KillForYou verdiğin cevap çok ilginç!
    Sağduyum bana böyle olmaması gerektiğini söylüyor.Eğer doğruysa orijinal arayacağım diye hiç uğraşmaya gerek yok.Bu durumda en ucuz satan yerden alıp geçmeli.Doğru mu?peki o zaman orijinalin ses kalitesini nerden bilip kıyaslama yapacağız?
  • Kaliteli ürün satan büyük mağaaları tercih et. Bazı çin malları içerisinbe kum torbası koyduklarını duymuştum. Ağırlıkları tutsun diye. Fiyat 1900 Normal fiyatıdır
    Birde sesinden tanırsın
  • Sesinde tanıyamayabilir.E100 daha önce dinlemediyse tanıyamaz.

Bu işin ahlakı öyle olmaması gerekiyor diyor ama bana bunu ithalatçısı söyledi.HIGH FIDELITY'nin de dediği gibi içlerine kum torbası koyabiliyorlar.Önerim ithalatçısı ile iletişime geçip direk ithalatçısından almandır.
  • KillForYou sana katılıyorum.Fakat ilk mesajımda yazdığım gibi bu markanın Türkiyedeki resmi ithalatçısı kimdir bunu öğrenemedim.Eğer siz biliyorsanız ve bana isim telefon numarası ya da internet adresi verirseniz irtibata geçeceğim.En azından İzmirde şube ya da çözüm ortakları var mı ona bakabilirim.
  • İthalatçısı şu an aklımda değil ama prokare'de var.

www.prokare.com.tr
  • Teşekkür ederim kendileri ile irtibata geçeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Demiurgos

Teşekkür ederim kendileri ile irtibata geçeceğim.

Ne yaptın kardeş ne aldın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Teşekkür ederim kendileri ile irtibata geçeceğim.

Ne yaptın kardeş ne aldın?

Front olarak E 100 center E35 ve surround olarak E 30 aldım.PM'den attığın mesaj ile ilgili sana ayrı mesaj attım.Orada detaylı bilgiyi görebilirsin.
  • selam hop leri kaça ve nerden aldın söylersen sevininrim almayı düşünüyordumda ..
  • E100 leri ve EC 35 i ilk olarak aldım birde 12 m kablo hepsini 1800 YTL ye aldım.Daha sonra 15 m kablo daha ve E30 ları aldım onlarda 500 ytl tuttu.Yani bütün bir sistem + 27 m kablo (kablolar marka değil ama standart kablodan iyi) toplam 2300 YTL.Bu fiyat peşin olduğu için ve İzmirde Egemen Ticaret %30 indirim kampanya yaptığı için oldu.sadece e100 alacaksan onlar 1400 ytl ama taksittede az bir farkla birşeyler yapacaklardır.Çünkü stokları eritiyorlarmış.
  • Demiurgos @ hayırlısı olsun kardeş Ben biraz ağırdan ve parça parça gideceğim. Kablolar gümüş mü yoksa altın kaplama mı? (Bendekinin markası aklımda değil)
  • hem pahalı hem de vasat ses veriyorsa...
  • @demiurgos
    Designed in JBL made In Mekxico yazıyorsa güvenle al. meksika malları sağlam. çin malı parçalar kullanılıyor diye duyum aldım ama işin aslı öyle değildir bana kalırsa.assembled dense anlaşılırdı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

@demiurgos
    Designed in JBL made In Mekxico yazıyorsa güvenle al. meksika malları sağlam. çin malı parçalar kullanılıyor diye duyum aldım ama işin aslı öyle değildir bana kalırsa.assembled dense anlaşılırdı.

Aynen böyle yazıyor.Yani Designed in JBL made in Mexico.Bu konuya takılmıyorum zaten.Ben memnunum.Bence almayı düşünenlerde takılmasın sesi tatmin edici geliyorsa mesele yok.Bütçeyi denkleştirince birde güçlü stereo ampli alacağım receiver yetmiyor hoparlörün hakkını veremiyor.İşte sen o zaman seyreyle gümbürtüyü Ampliyi alıp E100 lerin hakkını verince ne japon işi ne çin işi zaten hiçbir önemi kalmayacak.Hatta bassları içimde hissettikçe Çinlilere dua bile ederim.

• quote:

Demiurgos @ hayırlısı olsun kardeş Ben biraz ağırdan ve parça parça gideceğim. Kablolar gümüş mü yoksa altın kaplama mı? (Bendekinin markası aklımda değil)

Herikiside değil.Kablo şu,sitesinden alıntıladım markası Bandridge:
    Bandridge Pre Cut OFC speaker cable on small reels
    * OFC quality conductor
    * Transparent High Grade PVC jacket
    * 2x 0.5mm2
    Bana kalırsa kablo sesi çok farkettirmiyor.Bu benim fikrim tabi.O yüzden kabloya o kadar para vermek zul geliyor.Bu kablo nasıldır bilen varsa bir değerlendirirse sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: terranigma

hem pahalı hem de vasat ses veriyorsa...

Böyle demekle ne kasdettiğinizi anlayamadım!
  • quote:

quote:

Demiurgos @ hayırlısı olsun kardeş Ben biraz ağırdan ve parça parça gideceğim. Kablolar gümüş mü yoksa altın kaplama mı? (Bendekinin markası aklımda değil)

* OFC quality conductor
    * 2x 0.5mm2
    Bana kalırsa kablo sesi çok farkettirmiyor.Bu benim fikrim tabi.O yüzden kabloya o kadar para vermek zul geliyor.Bu kablo nasıldır bilen varsa bir değerlendirirse sevinirim.

Keşke bende aldığımın markasını bir bilsem ama sana tecrübemi anlatayım;
    İlk kolonlarımda para kalmadığı için elektrik kablosu kullanmıştım ve çok uzundu. Sağ 2m iken sol 10m kadardı. Aynı kolon olmasına karşın sesleri sanki farklı çıkıyordu. Sonra sirkecide bir arkadaş sağolsun 15 yıl önce bana paraya kıydırdı ve bahsettiğim gümüş kablodan aldırdı. (Altın kaplamyı almam zaten hayaldi ) Fark olmasa geri verecektim çünkü 10 ar mt almıştım. Sonuç beni çok şaşırttı ve ses kalitesini farkedebildim. Kablonun en azından marka olması yeterli. Çoğu kullanıcı sisteme binlerce dolar veriyor ama kablolar da yabana atılır değil. Seninkisinin sitesi olduğuna görehttp://www.bandridge.nl/?act=products&type=audio&lang=en müzik zevki için iyi olduğunu düşünüyorum...

• quote:

quote:

quote:

* OFC quality conductor
    * 2x 0.5mm2

Keşke bende aldığımın markasını bir bilsem ama sana tecrübemi anlatayım;
    İlk kolonlarımda para kalmadığı için elektrik kablosu kullanmıştım ve çok uzundu. Sağ 2m iken sol 10m kadardı. Aynı kolon olmasına karşın sesleri sanki farklı çıkıyordu. Sonra sirkecide bir arkadaş sağolsun 15 yıl önce bana paraya kıydırdı ve bahsettiğim gümüş kablodan aldırdı. (Altın kaplamyı almam zaten hayaldi ) Fark olmasa geri verecektim çünkü 10 ar mt almıştım. Sonuç beni çok şaşırttı ve ses kalitesini farkedebildim. Kablonun en azından marka olması yeterli. Çoğu kullanıcı sisteme binlerce dolar veriyor ama kablolar da yabana atılır değil. Seninkisinin sitesi olduğuna görehttp://www.bandridge.nl/?act=products&type=audio&lang=en müzik zevki için iyi olduğunu düşünüyorum...

Aslında haklısın.Böyle olmasaydı KillForyou arkadaşım sırf bu konu ile ilgili bir başlık açmazdı sanırım.Fakat şuan bütçeyi fazlasıyla aştım.Biraz toparlandıktan sonra o konuyada el atmak lazım.Şimdilik eldekilerle idare edeceğim.Ama bu tür iyileştirmelerede kesinlikle karşı değilim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.