Şimdi Ara

150 Bin lira yatırım önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar baslıkta da bellı oldugu gibi neler yapılabilir ticaret hariç.Şahsen ben bu civarlarda arsa tapulu ev alıp kiraya verme düşüncesindeyim.Ortalana 1000 tl getirisi olacaktır . Evde değerleneceğini düşünüyorum.Yada mevduat hesabı açıp ortalama 1.300 lira civari faiz almayi dusunuyorum ama bu para değerlenmeyeceği için ikinci planda .(Borsa hariç fikirler alabilirim)

• güvendiğiniz bir emlakçı varsa arsada değerlendirmenizi öneririm iyi bir yerden alınan arsa 3-5 senede rakamınızı ciddi yerlere götürecektir.
  • O fiyata arsa nerede bulabilriz ?
  • Örneğin; 2.750,00 TL kiralanabilen bir dairenin aynı zamanda 1.200.000,00 TL satış değerinden fiyatlandığını düşünelim: 2.750,00 TL X 12 = 33.000,00 TL’dir. Bunu 22 yıl ile çarptığımızda sonuç 726.000,00 TL olmaktadır. İstenen 1.200.000,00 TL’nin çok yukarıda kaldığı görülmektedir. Yatırım olarak aldığımız konutumuzda yirmi yıl sonra eskime payına ve deprem görmüş olmasına bağlı olarak büyük bir değer kaybı oluştuğu görülecektir. Bu da bize yatırımımızın yıllara bağlı olarak artmadığını, tam tersi geri gittiğini göstermektedir.

https://www.signgraphic.com.tr/-3-80-satin-alinarak-kiraya-verilen-konut-yatirim-degildir.html

Değip değmediğine dikkat edin. 150 bin liraya alacağınız evden 1000 lira kira alsanız. 12.5 yılda 150 bin lirayı çıkarır, ama dediğiniz gibi değerlenecektir. yani 5 yıl kiraya verip 200 binliraya satıladabilir

Edit: bence arsa alın. deprem olmaz yıpranmaz, ev gibi zarar görmez. bildiğim kadarıyla arsalarda kiralanabiliniyor sanırım hayvancılıkla vs uğraşanlara.
    sahibinden.comda bulabilirsiniz birsürü arsa. bu aralar herkez bişeyler satmaya çalışıyor uygun bişey yakalayabilirsiniz. aslında güvenilir bi emlak danışmanı bulsanız iyi olur sizin için. ama emlakçı deyince herkez ürküyor haliyle, dikkatli olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuzet -- 21 Nisan 2016; 13:30:15 >

• abuzet A kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim araştırmalarım devam ediyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.