Şimdi Ara

15 TEMMUZ DARBE KALKIŞMASINI KİMLERİN YAPTIĞI BELLİ DEĞİL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
7.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • askeri lise öğrencisine darbe yap deseniz bu saçmalığı yapmaz, bir gün gerçekler ortaya çıkarsa ömür boyu hapis ile değil idam ile yargılanmalılar.

• Hükümetin oyunuydu bu darbe işi.O dönem Erdoğanın Diplomasının sahte olduğu ve C.başkanlığının düşürülüp yargılanması konuşuluyordu.Selahattin Demirtaş başta olmak üzere parti liderleri çok üstüne gidiyordu konunun.Feto ile yollar ayrılmıştı ve fetocularıda bir bahaneyle temizlemeleri gerekiyordu.Yazık olan 251 kişi vatan millet aşkıyla inanıp bunların peşinden giden masum vatandaşlara oldu.Darbe böyle olmaz.

• tiyatroyu yazdılar oynadılar akıllı olanlar aksam 7:30 da herkes isten eve donerken koprude askerin ne isi var yahu dedi

diger comar tayfası cepleri doldugu ıcın darbe oluyor dedi

ergec cıkacak ortaya yazın biryere

• Darbenin araştırılma önergesini reddederek bariz bir açık verdiler.Çok büyük oyunlar döndü.Birilerinin herşeyden haberi vardı.Devran bir dönsün film izler gibi izleriz bu olayları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dxdiag36 -- 12 Temmuz 2021; 12:0:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

15 temmuz alacaklarını savunuyor burada...!!! Sen önce git dişlerini fırçala. Hahaha

Evet o sakallı şirin babamız çok komikti

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Kimin yaptığı belli. Zaten belli olmasa darbeyi araştırma önergesi reddedilmezdi. Önergeyi kim reddettiyse demekki darbeyi o yapmış.

Reddeten hükümet

• AKP'den araştırılan bir tane milletvekili var mı?

Bu AKP kendisine yönelecek bütün soru işaretlerini bertaraf edip karşısındakini linç eden bir diktatörya'ya dönüştü ve başkanlıktan sonra perçinlendi.

İnsanlar AKP seçim kaybederse silahla sokaklara çıkmaktan bahsediyor, memleket boku yemiş. Mafya lideri çıkıp halkı olması gereken zihniyete çekmeye çalışıyor

insanlar kafadan maraba durumuna girmiş aynen.

Erdoğan iktidarı başkasına mı bırakalım falan diyor, hayrola padişah mısın? Seçimde sandığa gidersin oyunu atan atar, efendi efendi ya kazanırsın ya da kaybedersin.

Otobüs şöförlerine böyle yetki verirsen kendini tanrı da zanneder aynı venezueladaki maduro gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Yahu en basitinden darbe başarılı olsaydı kim başbakan kim cumhurbaşkanı olacaktı neden belli değil bunlar? Bunları çözemediler mi yoksa tanıdık isimler olduğu için örtbas mı edildi?

Muhtemel başbakan c.baskani darbeyi bilmeyebilir veya işbirliği içinde olmayabilir... 1960 darbesinde cemal gürsel bilmiyordu ama darbeyi yapan yalan dolanla ikna etmiş c.başkanı olmayı

• quote:

Orijinalden alıntı: yşahin

25 temmuzda başbakan olacağım saraya 25bin kişiyle yürüyeceğiz diyen kim?

Darbe başarılı olsaydı hükümetin koltuğu kimler oturacak onu sorgulayın.

Kim demiş bilmiyorum ama bazı kimseleri tasfiye etmek için böyle iddialar ortaya atılabilir pekâlâ... Bu da bir darbe çeşidir... Darbe olunca darbeciler illa sivil birini c.baskani başbakan atamaz kendileri de olabilir belli bir süre 12 Eylül'de olduğu gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 12 Temmuz 2021; 16:31:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Böyle bir olayın peşine 1 sene geçmeden birilerine yarayacak bir seçim/sistem değişimi gibi bir şey olmuş mu? Hiç yani, boşa iftira atıyorsunuz bu millet egsozuna tshirt sokarak tank durdurdu heeeey hey.

Ohal yetkilerini 3 yıl daha uzatma kararı almak istiyorlar... Sözde ohal yok ama uygulamada var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 12 Temmuz 2021; 16:32:44 >
  • Tek arzumuz ölmeden yargılanmaları

• Nasıl belli değil? AKP'nin kankileri işte ve hatta bazıları şu anda AKP meclis sıralarında ve AKP'nin belediyelerindeki koltuklarında.

• yani bende bu kafayı anlamıyorım binlerce asker darbe yaparken tutuklandı adamların çıkıp ben darbe yaparken basıldım tutuklandım demelerinimi bekliyorsunuz ya sabır 

iş üstündeyken yatakda basılan adamın ben karımı aldatıyorum kabul demesi gibi ütopyanız allah akıl versin.

tiyatro diyen tayfayı zaten takmıyorum rte yi ipte göremiyince üzülen tayfa geneli, darbe başarılı olamayınca tiyatro oldu adı fetöşle aynı ağızdan, bir kısmı forumda rte nin asılmasını trt 4k da 4k izliycezmi adlı konudan çıkmıyordu dün gibi gözümün önünde. 

darbe girişimi made in usa eşliğinde abd finosu fetöcü ve laik kemalist görünümlü kadrolu batı usa nato uşağı askeri blok tarafından yapıldı nokta, tıpkı 80 darbesi gibi amaç eksenini ekonomini siyasetini yine beyaz saraya doğru emireri kul köle yapmaktı,abd babanızın hayrına darbeleri finanse etmez dünyada .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Temmuz 2021; 18:4:42 >

• Bu darbeden en kazançlı kim çıktı ona bakarsanız zaten neyin ne olduğunu anlarsınız.

• öyle bir darbe ki askerler otobüsten indiriliyor niye buradayız diyorlar,

harbiyeli öğrenciler tatbİkat var diye köprüye götürülüyor, yol kapalı olmasına rağmen sivil giyimli adamlar otobüs için yol açıyorlar, otobüsten indirilip, sarıklı, satırlı adamların önüne bırakılıyor. Çoğu şehit oldu, kalanda hapiste...

komutanlar bile darbeyi öğrenince ne yapacaklarını bilemeyip karakola gidiyorlar ama 10 sene ceza alıyorlar,

bir arkadaşım yuzbaşıydı, adam darbe olduğunda askeri kampta eşiyle tatilden dönüyor, darbemi oluyor ne oluyor haberi yok, Ankara’ya girince darbe olduğunu öğreniyor ama arkadaşıma 8 sene ceza verdiler. Darbeye katılmak, fetoya üye olmaktan ahahahah

hakime ben darbeden 10 gun önce tatildeydim askeri kamptaydım diyor, önce inceleyelim ama tutuklu diyorlar sonra 8 sene ceza verdiler, kAra kuvvetleri hareket merkezinde çalışıyor ve kurmay olmasından dolayı.

yani evet ortada bir darbe var ama bu darbe millete mi yoksa askeremi onu çözmek lazım sanki...

ama gerçekler elbet ortaya çıkar

• 2004'teki mgk kararları uygulanmadı. O zamanlar uygulansaydı bunlar olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lexco -- 12 Temmuz 2021; 20:47:11 >
  • birgarip2019 kullanıcısına yanıt

Böyle olayların yaşanması çok acı :(

• demek ki neymiş? allah kitap ile çok rahat kandırılabiliniyormuşsunuz nokta. akıllanmadınız tekrar suudiler kandırdı sizi nokta.

• darbe en son 1980 yılında oldu

• klasik hükümet düşmanı aynen tiyatro  

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.