Şimdi Ara

15 Bin Liraya Araba Alıcam yalnız Kredi ile sormak istediklerim Var Bakarmısınız_ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
9.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende almayı düşündüm. 15000 TL kredi çekip bir araba satın almayı. ama bu aralar bankalar pek kredi vermeye hevesli değil. bir tane banka kredim var. şu an onu ödüyorum düzenli olarak. bu 15 bin liralık kredi için önce onu kapatmayı düşünüyorum. öteki türlü vermiyorlar. bir iş yerinde en az 18 ay çalışmışlık arıyorlar ( yani ssk ) . benim 5 sene oldu. ama yine de vermiyorlar. kredi kartımı düzenli ödediğim halde. en fazla maaşın 10 katını veriyorlar. örnek garanti.. ama bazı oto galerileri peşinat olarak 2500 TL istiyorlar. geri kalanına kredi çıkartıyorlar. lütfen reklam yaptığımı düşünerek mesajımı silmeyin. linki örnek olsun sizlere diye veriyorum..

http://www.otozen.com.tr/detay.asp?pageid=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 29 Kasım 2009; 14:09:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osasuna

3-4 sene araba borcu ödemek akıl karı değil. 15.000'e alacağın araba yaşlı olacak. 4 sene sonra hurdaya çıkar zaten. Borcu bitince yeniden kredi ile araba alman gerekicek. Borçtan yakayı kurtaramazsın. Aylık akbile devam. 1000 TL gelir az. Hem borç ödeyeceksin, hem de arabanın masrafları var (Benzin, arıza, vergi vs. ). Özel güvenlikçiler çok girip çıkıyo işe. Teyzemin oğlundan biliyorum. İşin de garanti değil. Bence kendin biriktirebildiğin kadar biriktir 2-3 sene. Sonra gerekirse az bişey kredi çekersin

tüm olumsuz yorumculara katılıyorum, özet olarak bu alıntı yeterli bence.
    ben de 6 ay içinde seninle aynı miktarlarda kredi ile araba almayı düşünüyorum ama maaşımın 2500TL olacağını varsayarak. daha aşağısı kredi batağına sürükler adamı. bir kere kaptırdın mı paçayı, kurtulamazsın bankadan. dikkat et derim.

• arkadaşım, iyi güzel düşünüyorsun eyvallah, heyecan ve arzularını da anlıyorum ama, 1000 liralık gelirin 500'ünü bankaya ödeyeceksin, kalan 500 liranın ne kadarı yakıt, ne kadarı sigorta, ne kadarı bakım işlerine giedecek hesaplıyor musun? arabaya mecburen bineceksin. lpg'li olsa bile ayda rahat 200 liran yakıta gidecek, 6 ayda bir en az 100-150 lira bakım masrafın olacak o da rutin bakım, çıkacak ekstra parça değişimi ıvır zıvırı saymıyorum bile. sonra kredili olacağı için mecburen kaskolu olacak ki zaten kaskoyu mecbur saymasalar bile bence kaskosuz binmek gibi bir cahil cesareti gösterme derim. bu durumda ayda 100-150 lira da kasko taksiti ödersin. toplamda ne etti, geriye cebine kaç kuruş para kaldı orasını da senin hesap gücüne bırakıyorum...
  • Herkesin yorumları için tek tek teşekkür ederim sanırım dediğiniz gibi olmayacak bi hayal bu biriktirmem lazım ama oda zor görünüyor galiba araç sahibi felan olamiyacam ben bu gidişle
    Yakında belli olmaz bi evlilik çıkar hepden yatar offff offfffff

Biriktirmeye kalksam şahine zor yetiştiririz parayı o bile 5 milyar bugün pazarda bakdım

Yorumlarınız için teşekkür ederim ve detayli açıklama için supremum arkadaşımıza özellikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Herkesin yorumları için tek tek teşekkür ederim sanırım dediğiniz gibi olmayacak bi hayal bu biriktirmem lazım ama oda zor görünüyor galiba araç sahibi felan olamiyacam ben bu gidişle
    Yakında belli olmaz bi evlilik çıkar hepden yatar offff offfffff

Biriktirmeye kalksam şahine zor yetiştiririz parayı o bile 5 milyar bugün pazarda bakdım

Yorumlarınız için teşekkür ederim ve detayli açıklama için supremum arkadaşımıza özellikle

arkadaşım. illa araba istiyorsan tüketici kredisi ile almaya çalış. ve düşük modelli bir araç almaya bak. bakım giderleri düşük olsun. vergisi düşük olsun. olurda işinden olursan en kötü ihtimalle arabayı satar borcunu kapatırsın.

• Tüketici kredisi şartlari nedir dostum ne istiyorlar düşük model ne alablirim ki bugün pazardaydim doğru dürüs araba yok 5 milyara
  • arkadaşım 5000 ne rahat uno vs bulursun abim reno 5 ii 1750 aldı arkadan darbeliydi 1000 lira bile masraf etmedik
    3500 verdiler vermedik kullanacaz dedik ama satacak olsak 3500 de anca eder

ama inan çok kullanışlı tüple acayip ekonomik motor reno 9 motoru az masraf çıkarıyo
    öle binmek için çok ideal

keza biraz daha lüks olsun dersen git bitane 1-2 daha koy uno , brodvey , şahin ,90-92 model mazda 323 , vs alırsın

sen şimdi 15000 den başladığın için bunları beğenmen zor olur ama

yağmurlu bir günde dolmuş beklemektense , bunlara takla atarsın

kendini fazla kasma hem araç nedir vs sanayi gitgel vs de öğrenmiş olursun birsene binsen o obile yeter
    inan hiç te öle masraf çıkaran araçlar değil bunlar

şimdiden kolay gelsin sana
  • eyw saolasın luks araçlar kullandığımdan sanırım eski tip arabalar sarmıyor şöle açıkllayim pederde Megane II 2005 var dizel onu kullanıp sonra gidip böle arabalar almak helede şahin doğan aman aman

Yalnız şu var pederden araba almakdan bıkdım kendi arabam olmasi şart belkide dediğiniz gibi yaparım düşük model bi araba alır onla idare ederim şimdilik ama bilemiyorum ne yapacağımı hala karar veremedim
  • quote:

Tüketici kredisi şartlari nedir dostum ne istiyorlar düşük model ne alablirim ki bugün pazardaydim doğru dürüs araba yok 5 milyara

2 hafta önce yaptığım araştırmalar sonucu en uygun kredi olarak Şekerbanktan 12 ay vadeli 10.000 TL aldım. (finansbank' ın şubesi yok. belki o daha uygundur)
    250 lira kadar işlem parası diye üstünden aldılar. aylık 877 lira taksidim var. 5.000 lira için aylık taksit 12 ayda 432 lira çıkardılar. Yaklaşık 200 lira işlem parası kesiyorlar. Vakıfbank' ta uygundu. Hatta maaşımı o bankadan aldığım için işlem ücretide almıyorlardı ama totalde aldığım ve verdiğim paraya bakarak en uygunu bu banka geldi. ( 0,69 ile kullandırdılar.)

• quote:

eyw saolasın luks araçlar kullandığımdan sanırım eski tip arabalar sarmıyor şöle açıkllayim pederde Megane II 2005 var dizel onu kullanıp sonra gidip böle arabalar almak helede şahin doğan aman aman

Yalnız şu var pederden araba almakdan bıkdım kendi arabam olmasi şart belkide dediğiniz gibi yaparım düşük model bi araba alır onla idare ederim şimdilik ama bilemiyorum ne yapacağımı hala karar veremedim

babamda 2005 model laguna dizel var. bende 93 spring var. param buna yetti bunu aldım. mühim olan ihtiyaçları karşılayabilmek. babamdan araba istemekten kurtuldum. haa babam benden arabasını esirgiyor mu? tabi ki hayır. ama kimseye muhtaç kalmadan kendi arabamla gezmenin, ihtiyacımı gidermenin keyfini yaşıyorum.
  • Evvela yeni işiniz hayırlı olsun.
    Kredi çektiğinizde ödeyeceğiniz faize bir bakın. Beklediğinize değmeyecekse kredi alın, yoksa parayı kendiniz biriktirmeyi deneyin.
    Şahsi görüşüm, 3 yıl kredi ödemektense aynı parayı bir kenara koyarsanız en geç 2 yıl sonra aynı aracı alırsınız, hemde borçsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtasarimci -- 29 Kasım 2009; 22:06:45 >
  • Dostum öncelikle krediden yana olmadığımı belirtmek isterim. 2009 başında bende araba almak için kredileri piyasayı araştırdım ama bu riski göze alamadım ve biriktirelim dedim. 11 ayda 20.000 liralık araç için kredi düşünürken 20.000 lirayı biriktirmeye başladık. Sonuç, 11 ayda 10.000 lira biriktirebildik. Hesapta olmayan bir sürü masraf çıktı bu yüzden şimdi düşündüğümde iyikide krediyle araç almamışız diyorum. Yoksa şuan çok zor durumda olacaktık..
  • arkadaşım bir yıl para biriktir kas resmen kendini ve sıfır borçla alabileceğin en iyi arabayı almaya çalış.
    merak etme karizman sarsılmaz. hayat ellerinden kaçıp gitmesin.
    benim ilk aracım 89 model ford taunustu 5 yıl bindim türkiye de gezmediğim yer kalmadı.
    borçla alsaydım gaz almaya param kalmazdı eminim arabayı yatırırdım.

daha sonra ailevi bir sebepten dolayı babamın arabasını almak zorunda kaldım
    sıfır liram varken dünya borca girdim. inanırmısın arabayı eskitemeden cebimdeki anahtar eskidi.
    sebep parasızlık. bu esnada evlilik çocuk vs. benim çektiğim sıkıntıyı bir ben bilirim.

şimdi arabamı sattım. 13bin liram var ve gene araba alacağım ama bu sefer borçsuz alacağım 13 ten 1 lira yukarı çıkmadan.
    gezemedim içimde uhte kaldı.

benden sana tavsiye krediye falan bulaşma
    bekle bir sene para biriktir gelecek yılbaşına kendine sıfır borçla araba al.

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerz

arkadaşım bir yıl para biriktir kas resmen kendini ve sıfır borçla alabileceğin en iyi arabayı almaya çalış.
    merak etme karizman sarsılmaz. hayat ellerinden kaçıp gitmesin.
    benim ilk aracım 89 model ford taunustu 5 yıl bindim türkiye de gezmediğim yer kalmadı.
    borçla alsaydım gaz almaya param kalmazdı eminim arabayı yatırırdım.

daha sonra ailevi bir sebepten dolayı babamın arabasını almak zorunda kaldım
    sıfır liram varken dünya borca girdim. inanırmısın arabayı eskitemeden cebimdeki anahtar eskidi.
    sebep parasızlık. bu esnada evlilik çocuk vs. benim çektiğim sıkıntıyı bir ben bilirim.

şimdi arabamı sattım. 13bin liram var ve gene araba alacağım ama bu sefer borçsuz alacağım 13 ten 1 lira yukarı çıkmadan.
    gezemedim içimde uhte kaldı.

benden sana tavsiye krediye falan bulaşma
    bekle bir sene para biriktir gelecek yılbaşına kendine sıfır borçla araba al.

Haklısın usta sanırım öyle olcak cok düşündüm biriktirmeye başlayacam sanırım

Tesekkürler yorumun için

• bişey sorcam sizlere 6 8 bin arası parayla yüksek model taksiden çıkma araç alsam nolur sizce sanayiden çıkamam mı? bazıları temiz oluyor ya
  • borçsuz mal sahibi zor olunuyo olunmuyo hatta bence borç olunca mecbur ödemek zorunda kalıyosun ama biriktirmeye kalırsan çar çura gidiyo biriktirilmiyo işte
    para var ya elinde mecbur harcama isteği oluyo bişey olmaz bişey olmazlarla eriyo para
    girdiğin iş sağlamsa yani eminsen kendinden 10 milyar çek bankadan düzgün bi araç alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sodömizer -- 30 Kasım 2009; 3:01:19 >
  • quote:

Merhaba iyi Bayramlar öncelikle

Ben konumu şöyle anlatayim özel bi şirkette güvenlik olarak işe giriyorum kısa bir sürede 1 milyara yakın bir gelirim olcak ailemle yaşıyorum..

Para biriktirirerek araba almak akıl karı değil bu zamanlarda bende birçok arkadaşım aldığı gibi taşıt kredisi alarak 15 bin kadar 36 48 ay taksitle ayda 450 500 lira gibi bi ödeme yapmak talebindeyim araştırdım baya bir bankayi en uygunu garanti ve finans bank gibi sanırım pek araştırdım denilmez ama yinede bi göz gezdirdim sonuç olarak garanti bankasının şartlari araç rehinli olarak gözükülüyor ve bi durumda araç kefil gözüküyo ayrı bir kefile gerek kalmıyor ben bu çalışdığım yerden maaş bodrusu ile kredi talebinde bulunduğumda kabul edilirmi bi sorun olurmu tavsiye edermisiniz 1.49 faizi var sizce ne yapmalıyım bi karar veremedim 48 ay ayda 500 lira vererek ödeme yapmak için uygunumun sizce napim yardımci olan herkese şimdiden tesekkürler

her şeyi iyi güzel planlamışsınız da bu araba sağı solu belli olmaz atıyorum bir şeyi bozulabilir masraf açar o zaman zor durumda kalırsınız bence biraz daha bekleyin borca girip araba almayın hem bunun daha benzin parası var vergisi sigortası kaskosu ıvırı zıvırı var valla en ekonomik ini bile alsan baya bir bütçede açık veriyor

• Şuan için en uygun kredi ziraat bankasında. 12 ay için 5000 liraya kadar 0.25 faizi var ama 500 lira kesinti yapıyorlar. Bu şartlarda bile en avantajlısı ziraat. Bütün bankaları araştırdım en uygunu bu.

24 ay vade istersen faiz oranı 0.50 ye çıkıyo. Geçenlerde 12 bin lira 24 ay vadeli kredi kullandım 530 lira aylık taksiti oldu. 950 lira kesinti yaptılar elime 11050 lira geçti.

2. en avantajlı banka ise şeker bank. 12 bin lira için 24 ay vadeli kredide 580 lira ödemesi oluyor ancak 400 civarı bi kesintisi var.

Arkadaşa tavsiyem ise kesinlikle bir miktar birikim yaptıktan sonra kredi kullanması. Ayrıca taşıt kredisinden ziyade ihtiyaç kredisi kullanması daha avantajlı olur gibi faizler dip yapmışken.

Son olarak 1000 lira gelirle daha uygun en fazla 7-8 bin liralık araçlara yönelmesi daha mantıklı olur.
  • kardeşim adamlar 99 1.6 ies hondaya,efsane(!) corollaya utanmadan 16-17 milyar para istiyorlar. o yüzden şahine doğana devam.
    inan bende 3 ay oldu devlette göreve başlıyalı, çok şükür özeldeki kazancıma göre çok iyi kafamda da 2000 scenic var 15-16 ya ama işte banka ve kredi işi beynimi kurcalıyor ki bende bir çocuk var arabasızlık inanılmaz sıkıntı.
    ama gel görki kredi işi yaş!

quote:

eyw saolasın luks araçlar kullandığımdan sanırım eski tip arabalar sarmıyor şöle açıkllayim pederde Megane II 2005 var dizel onu kullanıp sonra gidip böle arabalar almak helede şahin doğan aman aman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik -- 1 Aralık 2009; 13:11:30 >

• 7 veya 8 bin çekmeyi planlıyorum ankaradaki ziraat bankasi şube müdürü tanıdık acaba bana ihtiyac kredisi için ne gibi şartlar isterler ordan çekeyim diyorum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.