Şimdi Ara

1366x768 panellerde pc ile daha yüksek çözünürlük ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: GOGOMEZ

quote:

Orjinalden alıntı: ridvan1903

1080p bir panelde pc ye hdmi to dvi ile bağlandığın zaman 1920.1080 çözünürlüğünü 1.1 mappiglı ayarlar isen hiç bir hd ready kolay kolay 1080p nın netliğine ulaşamaz sen doğru ayarları yap kesinlikle pc için full hd lcd tv al .

Adam Ne diyo Bütçem yok diyo Sen git FULL HD Al diyosun Nedir Masaüstündeki FULL HD Önemi ..He aban Bunu Kanıtla sana Rıdvan....FULL HD FULL HD Sen Hiç bir Tv ne İşlemcisine Bakarsın Nede Başka Bişeyi..Sadece FULL HD Takıntın Var Yok abi 1360x768..le 1920x1080 Arasında fARK YOK DİYORUM İDDA DA EDİYORUM

Bir kere arada dağlar kadar pixsel farkı var buda otomatikman kaliteyi katlıyor . Hd ready Lcd tv ye 40 cm yakınına gir bak pixelleri nasıl görünüyor ama full hd tv de baktığın zaman pixelller sıkıştığından dolayı görmek daha zor olur 32" bir lcd tvde monitör kadar net bir masaüstü elde edirsin .

Masaüstünü 1920.1080 çöznürlüğünde açar isen harşeyi geniş açıda görürsün yani simgeler çok küçük vede kaliteli olur .
    Lcd tv seçmek basittir bir serinin son serisine bakarsın ve f/p olarak kendine en uygun olanı bulabilirsin vede bir az araştırırsın hem işlemcisi iyi olur hemde kalitesi öyle fazla detayına gerek yok .

SAMSUNG LE32A558 serisi nin fiyatı gayet ii 1.358 ytl İB.

Sıfır gibi teşhir malları garantili teknosa vs. yerlerden alabilirsin 1200 tl

Geçen ay şansızlığımdan 750 ytl ye 0 açılmamış Samsung 32A656 buldum ama kaçırdım .. keşke alsaydımda aradaki farkı fotolar ile koysaydım .

• Peki direk pc mönitörü alsak 1920x1080 çözünürlüklü olanlarda hemen hemen aynı işi görür mü? Benim amacım ekran kartını tam performanslı kullanmak ekran boyu çok önemli değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ravunos
    Peki direk pc mönitörü alsak 1920x1080 çözünürlüklü olanlarda hemen hemen aynı işi görür mü? Benim amacım ekran kartını tam performanslı kullanmak ekran boyu çok önemli değil.

Monitörü ne için kullanacaksınız ?
    - 1920x1080 çözünürlükte oyun oynamak için mi ?
    - 720p veya 1080p filmler izlemek için mi ?
    - Tv kartı ile Tv izlemek için mi ?
  • Walla televizyon izlemiyorum.Haftada toplasam 2 -3 saati geçmez anca bir lig tv alır haftada 3 tane mac ızlerım.Tabii odamda tv yok o da etmen olabilir.Hücremden pek cıkmam:).Asıl amacım oyun oynamak .Filmde illa izlerim ekranı aldıktan sonra.
    Ama öncelik oyun,film,tv şeklinde...
  • Yukarıdaki tavsiyeler ve kendi denemelerim sonuncunda, Hizlial.com sitesinden 1160/10 taksit Sony L4000 aldım.
    PCye önce VGA ile bağladım, fena değildi. Sonra DVI ile bağlayınca mükemmel bir kaliteye ulaştı. Bu kaliteye denediğim birçok diğer markada ulaşamadım.
    Monitör performansı iyiki L4000 almışım dedirtiyor. Full HD almadığıma da memnunum, çünkü 2-3 metre mesafeden 1366x768 gayet iyi. Bunun üzeri çözünürlük için TVnin dibine oturmak gerekecek. Yazılar 32" TVde çok küçülüyor. 32" için bence HD Ready yeterli.

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 35MMUTLU35

Yukarıdaki tavsiyeler ve kendi denemelerim sonuncunda, Hizlial.com sitesinden 1160/10 taksit Sony L4000 aldım.
    PCye önce VGA ile bağladım, fena değildi. Sonra DVI ile bağlayınca mükemmel bir kaliteye ulaştı. Bu kaliteye denediğim birçok diğer markada ulaşamadım.
    Monitör performansı iyiki L4000 almışım dedirtiyor. Full HD almadığıma da memnunum, çünkü 2-3 metre mesafeden 1366x768 gayet iyi. Bunun üzeri çözünürlük için TVnin dibine oturmak gerekecek. Yazılar 32" TVde çok küçülüyor. 32" için bence HD Ready yeterli.

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

Hadi Hayırlı Olsun Güle Güle Kullan Bende (L4000) Serisinde İnanılmaz Bir Monitör..Keyfi Almışım Şimdi Mutlu Kardeşim..___________

Genel Ayarların Ney (MENU) Bağlantın .DVI TO HDMI Sanırsam ...Bunları Az Bi dökermisin Bakalım Değerlerin Ney Bide Ben sana (Ayarlar Vericem) Ondada İnanılmaz Performans Alırsın Kardeşim..Tekrar Hayırlı osun

• Hayırlı olsun güzel lcd seçtin. 2 3 metre için tabiki hd ready yeterli tabiki ben full hd önermemin sebebi lcd tv ye yakın mesafeden izlersin diye düşündüm sonuçta monitör . Güle güle kullan..
  • Bağlantım HDMI to HDMI. PCnin HDMI çıkışından TVnin HDMI girişine bağlıyorum.

Önereceğiniz ayarları bekliyorum.

Teşekkürler.
  • Gogomez, Normal monitör kablosuyla pc bağlantısı ve HDMI to HDMI PC bağlantısı için tavsiye ayarlar alabilir miyim?
    Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: 35MMUTLU35

Gogomez, Normal monitör kablosuyla pc bağlantısı ve HDMI to HDMI PC bağlantısı için tavsiye ayarlar alabilir miyim?
    Teşekkürler

Tabiki ...

EKRAN FORMATI:NORMAL

(MENU)

EKRAN MODU:VIDEO
    ARKA IŞIK 8
    KONTRAST 90
    PARLAKLIK 40
    RENK 55
    KESKİNLİK 25
    RENK TONU SOĞUK

GÜRÜLTÜ TARAMA =KAPALI
    MPEG GÜRÜLTÜ AZALTMA KAPALI

Dostum Keskinliği (MAX) Kadar açma Bide Pc (NVIDIA KONTROL PANELİNDEKİ RENK AYARLARIN NEY ONLARIDA VERİCEM SANA )
  • arkadaşlar, SD yayın=kablo tv, dijitürk, divx, dvd filmler demek, doğru değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nekbey

arkadaşlar, SD yayın=kablo tv, dijitürk, divx, dvd filmler demek, doğru değil mi?

Aynen Aynen
  • Ayarlar için teşekürler. Güzel oldu. Ekran kartım ATI HD 3200

Gamma (0.5 : 3.5)= 1
    Brigtness (-100 : 100) = 0
    Contrast (0 :200) = 100

Hue (-30 : 30) = 0
    Saturation (0 : 200) = 100
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.