Şimdi Ara

13 Reasons Why (2017) | Netflix (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
15
Favori
21.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

ilk sezonu izledim. ikinci sezonu izlemeye üşeniyorum. Özet geçebilir misin spoiler içinde sana zahmet olmazsa ?

Alıntıları Göster
    Bölümleri özet geçecek kadar hatırlamıyorum ama şöyle anlatayım. Şimdi metin 2, knight gibi oyunlar oynarsın hesabı az çok dizersin ya sonra da kardeşin hesabına girer itemleri çaldırır hesabı soydurur mok eder. İşte ilk sezonda itemleri dizdiler 2.sezonda da kardeş geldi hesabın içine etti. Olayın özeti budur ilk sezonda kurduklarının aksini izlettiler çok amaçsız bir sezondu senaristlerin saçma fantezilerini gördük. Kum torbasının üzerine 13RW sezon 2 yazsam yeridir.

• Tesadüf müdür bilmiyorum ama ben de buradakiler gibi 2 günde ilk 13 bölümü bitirdim. Ben bu dizinin 2.sezonunun olduğunu daha yeni öğreniyorum, hatta 3. de çıkacakmış. Ben ''mini dizi'' tarzında bir şey bekliyordum açıkçası. 2.sezon hakkında olumsuz yorumları okumam ve bu hikayenin beni artık sıkmaya başlaması yüzünden daha fazla seyretmeyi düşünmüyorum. Zaten konu altındaki spolierleri okuduktan sonra 2.sezonun nasıl ilerlediğini az buçuk öğrenmiş oldum.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    İlk sezonda olaylara Hannah gözünden bakıyordun.2.Sezona mahkemede Hannah'ın arkadaşları tarafından bakıyorsun.Bölümler boyunca şiddet, intikam, kin her şey var.Son bölümde de KOCA BİR SÜRPRİZ bekliyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx1080tii

İlk sezonda olaylara Hannah gözünden bakıyordun.2.Sezona mahkemede Hannah'ın arkadaşları tarafından bakıyorsun.Bölümler boyunca şiddet, intikam, kin her şey var.Son bölümde de KOCA BİR SÜRPRİZ bekliyor :)
    spoiler ver hocam. anlat şöyle böyle oldu diye. sezonu izlemiş kadar olayım. çünkü o kadar bölümü izlemek istemiyorum.
  • Özele gelemedim.O Yüzden BAŞTAN SPOİLER ALERT! VERİYORUM! DAHA SONRA BANA KIZMAYIN!

Sezonun hemen başında ''SADECE HANNAH DEĞİLDİ.'' ön ve arka baskılı '[tecavüz baskısı var :( ] CLAY'in eline geçiyor.Clay araştırmaya başlarken; en sonunda Justin Foley ile bu Bryce grubunun tüm baskılarını yani fotoğraflarını buluyor [BRYCE GRUBU OKULUN HEMEN ARKASINDA BİR ÇOK KIZA TECAVÜZ ETMİŞ VE FOTOĞRAFINI ÇEKMİŞLER.BASKILAR BUNDAN İBARET].Bu arada Justin Foley konusuna değinmek gerekecekse; ailesi madde bağımlısıydı ya, en nihayinde evden kaçıyor.Evsiz barksızların olduğu bir mekana gidiyor.Clay ve Tony'in mahkemede Justin Foley'e ihtiyacı oluyor.Çünkü; mahkemede Courtney, Zach harici pek hatrı sayılır sunum verebilen birisi çıkmıyor.Hatta Jessica bile tecavüze uğradığını söyleyemiyor mahkemede.Bu yüzden, Justin Foley'e Clay'in ihtiyacı oluyor.Son tanık Justin Foley oluyor.Ondan sonra meclis kararı değerlendiriyor.Karar olumsuz sonuçlanıyor.Tam Bryce dışarıya çıktığında aham da aham! Bir de ne görelim! Bryce'i polis merkezinden tutuklamaya gelmişler.Jessica mahkemede söyleyememişti ya.Karakolda söylüyor Bryce'in yaptıklarını.Daha sonra Bryce ailesinin maddi desteği sayesinde bundan da yakasını sıyırıyor.Ama yine de hafif ceza almıyor.Okuldan atılıyor, okul değiştirmek zorunda kalıyor.Tüm arkadaşları bitiyor.Hayatı etkileniyor.Aynı zamanda onunla aynı takımda oynyayan takım arkadaşlarının da baskılarda yani fotolarda cisimleri belli olduğundan; onların da hayatı etkileniyor.Bryce gittikten sonra bu olaydan intikam almak isteyen bir grup; okul tuvaletinde Tyler'i sıkıştırıp affedersiniz ''popo'' suna tuvalet temizleme aletini s*kuy*rlar.Son sahnelere doğru bir sürpriz de Clay'den geliyor.Clay ve ailesi Justin Foley'i üvey olarak kabul ediyorlar.Artık üvey çocuk oluyor :) Ve Jess ile Justin bölüm sonunda tekrardan yıldızları barıştırıyorlar.Ama hooppp dizinin sonunda hikayeyi devam ettirmek amacıyla; Tyler bir anda kendisine yapılan bu tecavüz olaylarını aklına sığdıramadığı için bu Clay'gilin gittiği dans organizesini basıyor.Tam teçhizatlı silahlarla gelen Tyler'e engel olamk için, Clay dışarıya çıkıyor ve silahı bırakmasında ikna ediyor.Tyler silahı bırakıyor bırakmasına ama polisler geldiğinde, silah Clay'in elinde kalıyor :))) Baya olay kopukluğu oldu hocam çünkü hikaye örgüleri bağlantılı.Ben yinede en baş olayları aktarmaya çalıştım.Yarın daha iyi anlatabilirim, inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gtx1080tii -- 26 Eylül 2018; 0:25:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gtx1080tii

Özele gelemedim.O Yüzden BAŞTAN SPOİLER ALERT! VERİYORUM! DAHA SONRA BANA KIZMAYIN!

Sezonun hemen başında ''SADECE HANNAH DEĞİLDİ.'' ön ve arka baskılı '[tecavüz baskısı var :( ] CLAY'in eline geçiyor.Clay araştırmaya başlarken; en sonunda Justin Foley ile bu Bryce grubunun tüm baskılarını yani fotoğraflarını buluyor [BRYCE GRUBU OKULUN HEMEN ARKASINDA BİR ÇOK KIZA TECAVÜZ ETMİŞ VE FOTOĞRAFINI ÇEKMİŞLER.BASKILAR BUNDAN İBARET].Bu arada Justin Foley konusuna değinmek gerekecekse; ailesi madde bağımlısıydı ya, en nihayinde evden kaçıyor.Evsiz barksızların olduğu bir mekana gidiyor.Clay ve Tony'in mahkemede Justin Foley'e ihtiyacı oluyor.Çünkü; mahkemede Courtney, Zach harici pek hatrı sayılır sunum verebilen birisi çıkmıyor.Hatta Jessica bile tecavüze uğradığını söyleyemiyor mahkemede.Bu yüzden, Justin Foley'e Clay'in ihtiyacı oluyor.Son tanık Justin Foley oluyor.Ondan sonra meclis kararı değerlendiriyor.Karar olumsuz sonuçlanıyor.Tam Bryce dışarıya çıktığında aham da aham! Bir de ne görelim! Bryce'i polis merkezinden tutuklamaya gelmişler.Jessica mahkemede söyleyememişti ya.Karakolda söylüyor Bryce'in yaptıklarını.Daha sonra Bryce ailesinin maddi desteği sayesinde bundan da yakasını sıyırıyor.Ama yine de hafif ceza almıyor.Okuldan atılıyor, okul değiştirmek zorunda kalıyor.Tüm arkadaşları bitiyor.Hayatı etkileniyor.Aynı zamanda onunla aynı takımda oynyayan takım arkadaşlarının da baskılarda yani fotolarda cisimleri belli olduğundan; onların da hayatı etkileniyor.Bryce gittikten sonra bu olaydan intikam almak isteyen bir grup; okul tuvaletinde Tyler'i sıkıştırıp affedersiniz ''popo'' suna tuvalet temizleme aletini s*kuy*rlar.Son sahnelere doğru bir sürpriz de Clay'den geliyor.Clay ve ailesi Justin Foley'i üvey olarak kabul ediyorlar.Artık üvey çocuk oluyor :) Ve Jess ile Justin bölüm sonunda tekrardan yıldızları barıştırıyorlar.Ama hooppp dizinin sonunda hikayeyi devam ettirmek amacıyla; Tyler bir anda kendisine yapılan bu tecavüz olaylarını aklına sığdıramadığı için bu Clay'gilin gittiği dans organizesini basıyor.Tam teçhizatlı silahlarla gelen Tyler'e engel olamk için, Clay dışarıya çıkıyor ve silahı bırakmasında ikna ediyor.Tyler silahı bırakıyor bırakmasına ama polisler geldiğinde, silah Clay'in elinde kalıyor :))) Baya olay kopukluğu oldu hocam çünkü hikaye örgüleri bağlantılı.Ben yinede en baş olayları aktarmaya çalıştım.Yarın daha iyi anlatabilirim, inşallah :)
    eyvallah . bekliyorum

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Ne psikopat çıktın yüzüne yüzüne istedin spoilerleri

Bende izlemedim yorumlar yüzünden .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.sezon leş izlemeyin. arkadaş üstte çok güzel özetlemiş. 13x40 dakikadan kurtardı sizi.

yalnız clay'in anası çok hoş kadın yahu. homeland'de de oynuyor carrie'nin kızkardeşi rolünde
  • bcan402 kullanıcısına yanıt
    bende bu yüzden izlemeyi bıraktım malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

2.sezon leş izlemeyin. arkadaş üstte çok güzel özetlemiş. 13x40 dakikadan kurtardı sizi.

yalnız clay'in anası çok hoş kadın yahu. homeland'de de oynuyor carrie'nin kızkardeşi rolünde
    Benden mi bahsettiniz hocam? :D
  • kızların ne kadar boş varlıklar olduğunu bu kadar iyi anlatan dizi görmemiştim tüm disiplinderdeki erkek egemenliğinin sebeplerini ispatlıyor

• 3. Sezonun çekimleri 6 Şubat'ta tamamlanıyor. Herhalde Mayıs sonu veya Haziran ortasında çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sezon 1, 2 spoiler var.

2. Sezon ortalama altıydı, bu diziyi bu kadar uzatmanın anlamı yoktu; hele Clay'in hayalet Hannah ile konuşmaları falan çok saçmaydı, hani sırf esas oyuncuyu sezona katmak için yapılmıç gibiydi. Ve ikinci sezonda dizi bitmeliydi, en azından Tyler intikamını almalıydı kesinlikle. Ama 3. Sezon için Tyler'i kullandılar ve umarım artık 3.sezonda dizi biter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jersey Devil

tuvalette tylera yaptiklari sahnede icim gitti anasini satayim. uzun suredir boyle sok olmamistim. tyler okulu tarasin da rahatlayayim dedim geri zekali clay yine yirtik dondan cikar gibi olaya yetisti. acayip uyuz oluyorum bu claye
    O sahnede sinirden ağladım

• Spoiler alert. 2.sezon çok iyi değildi ama, beni de deli etti o sahne, psikolojimi bu kadar etkiliyen bir bölüm olmamıştı, bide gerçekte böyle istismarlara uğrayan insanların cok fazla olduğunu düşününce kafayı yiyecek gibi oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llAkabell -- 8 Şubat 2019; 9:15:36 >
  • Dizinin 3.sezonu Temmuz - Ekim arası bir tarihte gelecekmiş.

• Allahım Hannah nasıl güzel bir oluşumsun senn
    Sen ağladıkça ben kahroluyorum..

• Clay'ın annesine hastayım.Ama konumuz bu değil..

Dizi iyi gidiyor.2.sezonda sıkıldım biraz ama karakterler çok hoşuma gittiği için izliyorum.
  • Son bölümlerle böğrüme oturan taş final bölümüyle gözyaşına dönüşüp kendini bıraktı

Her ne kadar dizideki karakterler aptallık içinde yüzse de, Hannah hiç de az oynak olmasa da, kendimi yoğun bir şekilde empati yapmaktan alamadım.
    Katherina Langford'a öyle vuruldum ki, bölümler ilerledikçe Hannah karakterinin tükenişlerini, gözyaşlarını izlemek oldukça canımı yaktı, hele intihar sahnesini atlamaya çalışmama rağmen kahroldum desem yeridir.
    Amerikanın o güzel şehirlerine, evlerine, refahına rağmen alkol, uyuşturucu, seks batağına saplanmış bir gençlik görmek insanın midesini bulandırıyor.
    Son olarak, egosunun esiri olmuş, empati yeteneğinden yoksun, düşüncesiz tüm insanlara lanet olsun diyorum.

2.sezonu önermemişsiniz, üstelik bir daha Hannah'ı görecek olmanın verdiği acıya rağmen izleyeceğim sanırım..

• Lise dizilerine karşı olan antipatimi değiştirmedi açıkçası. Çok önerildiği için çerezlik olarak başlamayı düşünmüştüm, ama bölümleri sardıra sardıra izledim. Ve hatta sonunu da getiremedim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.