Şimdi Ara

12mp fotoğraf makinesi(casio)bimde 165 lira.26 kasımda! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
7.481
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    12 mp, tatmin edici çekimler yaparsınız.
    Pişman olacağınızı sanmıyorum.
    Ben şahsen alacağım.
    Merak ettiğim konu içerisinden hafıza kartı çıkıyormu?
  • arkadaslar onemli olan makinenin ucuz olmasi deil bu 165 liraya makine alternatifleri... fujifilm av100 gibi makinelerde var o fiyata.... casionin dier modellerde cektii foto ve yorumlara bakmak lazımm
  • bide bu 12 mp aldatmacasi var isterse 100 mp olsun,bunun ne onemi var,buyuk poster afismi basicaksiniz makineyle
    pil omru hafizasi ozellikleri..vs bunlar onemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16
    quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: hammurabi_2000
    sen açılmış bi ürünü satın almak ister miydin ki bim denenmiş ürün için iade kabul etsin.

Benim bildiğim bim bu şekilde ürün iadesini kabul ediyor ve bu nedenle böyle bir soru soruyorum. Yani konu hakkında bilgisi olan varsa durumu netleştirsin diye. Eger bu konu hakkında bir bilginiz varsa olumlu yada olumsuz cevabınızı beklerim. Ama yok genel magazacılık anlayışıyla sordugum soruyu yorumlayıp cevap yazdıysanız kusura bakmayın ama sadece laf salatası yapmış durumdasınız(aslında bu tarz bir mesaj atmam ama bu forumda saygısızlık ve ukalalık had safhaya ulaştı)

al gitsin 165 lira.N79'dan iyi çeksin yeter

Alacağım zaten ama çok çok kötü bir ürünsede param çöpe gitsin istemiyorum çünkü makinanın yurt dışı fiyatı beni bayağı işkillendiriyor

Hocam yapmayın allah aşkına.yurt dışında 150tl(100dolar)burda vergilerle 250tl olur o.

• o makine yerine bunlardan birini alın çok daha iyi bence, yanlarında 2gb kart, mini tripod ve kılıf da var.bonusa maximuma 3 taksit 179 TL kargo bedava.Fujifilm makine.yorum eklerseniz de siteye 5 tl de hediye çeki veriyorlar.Direk fotoğraf makinesi sektöründe lider pozisyona yakın markalardan alırsanız daha memnun kalırsınız.Fuji nin makınelere fiyat performans olarak oldukça üstündür.

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=3174
    http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=2478

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharheke -- 20 Kasım 2010; 11:55:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: slayper

o makine yerine bunlardan birini alın çok daha iyi bence, yanlarında 2gb kart, mini tripod ve kılıf da var.bonusa maximuma 3 taksit 179 TL kargo bedava.Fujifilm makine.yorum eklerseniz de siteye 5 tl de hediye çeki veriyorlar.Direk fotoğraf makinesi sektöründe lider pozisyona yakın markalardan alırsanız daha memnun kalırsınız.Fuji nin makınelere fiyat performans olarak oldukça üstündür.

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=3174
    http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=2478

Ben bimden alıcam kötü çıkarsa geri verebilirim nasıl olsa.

• Bim fişiniz olduğu sürece ve arızanın sizden kaynaklı olmadığı süre herzaman her dakika geri iade alır ürünü.fiş veya faturanızın olmasıda şart değil.onlarsızda geri alır ürününü.iade alırken nasılsa bilgileriniz alınıyor kayda.En ufak sorunda geri dönüş yapılıyor size.Şüpheniz olmasın.
  • fotozeynep çokmu güvenilir sanki onun geçmişini bilen varmı iade alıyomuymuş arızalı mal yollarsa ne olacak hiç dğilse bim iade alıyo sıkıntı olmaz
  • Fujifilm AV100 AA batarya kullanıyor. Yani usb den yada fişten direk şarj etme gibi bir olanak yok. Ben usb den yada fişten şarj olan, içerisinde dahili pili olan bir cihaz istiyorum.
  • ben fotozeynepi birçok defa kullandım, bir problemle karşılaşmadım, zaten netten alışverişte 1 hafta iade hakkınız var kimse bir şey diyemez.fotozeynebi örnek olarak verdim zaten.başka bir çok yer var bu aletleri satan.şahsen casiolar beni tatmin etmiyor(tabi bnm kriterlerde farklı olabilir (mesela mp den ziyade düşük ışıkta netleme gücüne, sensör kalitesine vs bakarım).tabi herkesin kendi kararı ve fikri, alacak arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden
  • fotozeynep aynı hepsiburada gibi büyük bir firmadır.
    oradan 2-3 defa alışveriş yaptım hiç sorun yaşamadım
    iyi çalışan bir firma tavsiye ederim......

quote:

Orijinalden alıntı: A380

fotozeynep çokmu güvenilir sanki onun geçmişini bilen varmı iade alıyomuymuş arızalı mal yollarsa ne olacak hiç dğilse bim iade alıyo sıkıntı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

bide bu 12 mp aldatmacasi var isterse 100 mp olsun,bunun ne onemi var,buyuk poster afismi basicaksiniz makineyle

Ah bir anlasalar şunu...
  • fotozeynebin yeri nerde ben baktım araştırdım görmedim yazmamışlar adreslerini
  • casionun 12 mp 4x zoomlu (z350 olması lazım) ve fujifilm av100 ü elektroword de denedim her 2 sini de casionun çekim kalitesi çok daha güzeldi fujiye oranla.. casio z16 nasıldır bilemem ama ben olsam casio seçerdim.. z16 kullanan arkadaş varsa yorum yapabilir veya örnek fotoğraf koyabilirse çok iyi olur bence..
  • quote:

fotozeynebin yeri nerde ben baktım araştırdım görmedim yazmamışlar adreslerini

Eskişehir

ayrıca nasıl göremediniz?

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=about
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

bide bu 12 mp aldatmacasi var isterse 100 mp olsun,bunun ne onemi var,buyuk poster afismi basicaksiniz makineyle

Ah bir anlasalar şunu...

Biz size dedikmi sadece pixele bakıyoruz diye ama piksel madem önemli değil 3.2 mp lik n73 le çekelim bide 5 mp lik n79 la çekelim?2 sininde lensi carl zeiss özellik olarak aynılar.bi plazmaya yansıttığınızda hangisi güzel gösterir?Pixel önemli değil diyemezsiniz burda Güzel çekim lense bağlıdır ama kalkıpta bi afiş,poster bastıracağınızda yada plazmaya yansıttığınızda fark ortaya çıkar.Belki arkadaş afiş bastıracak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 20 Kasım 2010; 20:34:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mwolf86

casionun 12 mp 4x zoomlu (z350 olması lazım) ve fujifilm av100 ü elektroword de denedim her 2 sini de casionun çekim kalitesi çok daha güzeldi fujiye oranla.. casio z16 nasıldır bilemem ama ben olsam casio seçerdim.. z16 kullanan arkadaş varsa yorum yapabilir veya örnek fotoğraf koyabilirse çok iyi olur bence..

eğer direk makinenin ekranından bakarak test ettiyseniz yanlış bir test olmuş.Zira makinelerin ekranları çözünürlükte ve renk kalitesinde farklılık gösterdiğinden fark yanlış anlaşılır.bu yüzden testler bir bilgisayara atılıp, ortak bir monitörde(renk ayarları yapılmış, crt veya renk kaitesi üstün bir lcd ile) orjinal boyutlarında (%100) oranında incelemek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharheke -- 20 Kasım 2010; 21:02:36 >

• quote:

fotozeynebin yeri nerde ben baktım araştırdım görmedim yazmamışlar adreslerini

görmem 10 saniye mi aldı. Sanırım sizde sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Ah bir anlasalar şunu...

Biz size dedikmi sadece pixele bakıyoruz diye ama piksel madem önemli değil 3.2 mp lik n73 le çekelim bide 5 mp lik n79 la çekelim?2 sininde lensi carl zeiss özellik olarak aynılar.bi plazmaya yansıttığınızda hangisi güzel gösterir?Pixel önemli değil diyemezsiniz burda Güzel çekim lense bağlıdır ama kalkıpta bi afiş,poster bastıracağınızda yada plazmaya yansıttığınızda fark ortaya çıkar.Belki arkadaş afiş bastıracak?

full hd bir plazma-lcd nin ekranı 2,0736 mp dir.Kaliteli bir fotoğraf 3,2 mp bile olsa cam gibi gözükür.eğer sorunlu bir fotoğrafsa (noise oranı yüksek) veya photoshop ile uğraşıyorsanız(kesme biçme işleri için) mp nin önemi olabilir ama bunun da tabi bir sınırı var.ayrıca kımse bu makınelerle afiş boyutunda baskı almaz.zaten afiş boyutunda baskı alacak parası varsa bu makıneleri değil dslr kullanır.ayrıca 10 mp lik makıneyle 10 mp de çekseniz 5 mp de çekseniz 3,2 de çekseniz siz bunu 2 mp lik bir ekrandan izliyorsanız aralarında hiç bir fark olmaz.Çünkü makıneler önce ham fotoğrafı çeker sonra istenilen çözünürlükte hafızasına kaydeder.Sonuçta 2 mp lik ekranda siz bütün fotoğrafları 2 mp ye indirgersiniz.(ayrıntılarla işiniz yoksa tabi ki)

Ben profosyenel makınemde maksımum cozunurlukte ve raw formatında fotoğraflar çekerken.kompak makınelerımde 5 mp nin üstüne çıkmam.Zira üst mp lerde makınenın işlemcisi sensörü daha fazla yorulmakta ve makıne yavaslamaktadır.ayrıca hafıza kartına ortalama(makıneye ve fotograf kalıtesıne göre değişmekle birlikte) 3 katı daha fazla fotoğraf depolayabilirsiniz.aile içi kullanacağınız ve direk baskı alacağınız fotoğraflarda 20 cm e 30 cm baskı için 3,2 mp bile yeterken neden 12mp kullanayım ki.5 mp yaparım makıneyı daha serı kullanırım, çok daha fazla fotoğraf depolarım, bi işlem yapmam gerkirse de 5 mp yeter zaten.5 yıllık 3,2 mp lik a510 makınemle profosyenel makınemle bile çekmediğim fotoğraflar çektim ben.

fotoğrafı bir masa örtüsü olarak düşünün, lens sensör kumaşın cinsi kalınlığı sağlamlığı iken mp örtünün boyutudur.örtü masayı tam örtmesse olmaz, ama örtü kötüyse isterse 10 defa örtsün hiç bir kıymeti kalmaz.Biz genelde masayı örtecez diye masayı kaliteli bir örtüyle kenarlardan makul seviyede taşacak şekilde örtmek varken; bütün mutfağı kalitesiz bir şekilde kaplayıp sonra örtüye kabahat buluyoruz.Bence önceliklerimizi sağlam belirlemekte ve ona göre karar vermekte fayda var.

Fotoğraf sitelerine girin, makinelerin photoshop görmemiş %100 deki fotolarını inceleyin, düşük ışık odaklamasına, sensörün noise üretme miktarına makinenin diyafram açıklıklarına, iso değerlerine,geniş açısına zoom açısına bakın.İnceleyin karar verin.Yook ben onlara bakıp ne yapacam diyorsanız o kadarına gerek yok diyorsanızda bu muhabbete de gerek yok zaten, kalitesini ispat etmiş bir markadan alacaksınız, çek bilgisayara at veya çek bastır.sonuçta telefonların bile baskısını alırken bu makınelerin de telefondan çok daha iyi fotoğraf çektiği açıkken iki makıne de tatmin eder kullanıcıyı.Önemli olan elinize aldığınızda hangisinin daha iyi hissettirdiği.Onu da zaten elinize almadan bilemezsiniz

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharheke -- 20 Kasım 2010; 21:33:04 >

• Slayper +1
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.