Şimdi Ara

128 mb ekran kartı 256 mb görünüyor!??[Çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kart bazen bilgisayarı ilk açışta 256mb olarak görünüyor, sonra windows xp açılmıyor tabii, açılırken belli bir süre sonra monitöre görüntü gelmiyor. kt600 lerle bu kart arasında bir uyumsuzluk mu var? yoksa bios ayarlarım mı yanlış?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dperdem -- 25 Eylül 2004, 11:45:07 >

• bıos ayarlarını kontorl et ozellıkle agp vcore degerlerının kac votl olduguna dıkat et. olmadı bıos resetle ayarlarını yenı den yap. epox anakrtın ıle vga arasınad uyumsuzluguk yok . eger yıne olursa vga kartını aldıgın fırmaya maknanla beraber gorue tetste tabı tutsunlar .
  • Değerli arkadaşım. Bios ayarlarına gir Agp Chip ayarlarında agp 8 x moduna getir. Ve Onboar Agp Bios ayarını auto da bırak sorun ortadan kalkacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThunderPower

Değerli arkadaşım. Bios ayarlarına gir Agp Chip ayarlarında agp 8 x moduna getir. Ve Onboar Agp Bios ayarını auto da bırak sorun ortadan kalkacaktır.

Deneyeceğim
  • çok garip bi olay
  • Bir de enteresan olan bunu her zaman değil de bazen yapması, benim aklımın almadığı nokta bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThunderPower

Değerli arkadaşım. Bios ayarlarına gir Agp Chip ayarlarında agp 8 x moduna getir. Ve Onboar Agp Bios ayarını auto da bırak sorun ortadan kalkacaktır.

aynen öle arkidiş
    tebrik
  • Ne yazıkki düzelmedi, başka neden olabilir?

256mb gördüğünde resetleyince düzeliyor kendiliğinden. Ama niye böyle birşey yapıyor anlamadım.
  • Bunun nedeni aslında ekran kartın ile anakartının arasında ki veri transferinden kaynaklanıyor. Anakartınınn kitapçığını iyi okursan belki sorunun cevabına rast gelebilirsin.
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm. Biostan o/c ile ilgili ayarları biraz aşağı çektim, sorun çözüldü. Demek ki neymiş o/c yi fazla abartmamak gerekiyormuş.
  • selam biostan ekran kartını 128 mb te al sorun belki çözülür.olmazsa deafault et
  • quote:

Orjinalden alıntı: dperdem

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Biostan o/c ile ilgili ayarları biraz aşağı çektim, sorun çözüldü. Demek ki neymiş o/c yi fazla abartmamak gerekiyormuş.

çok.abartınca.oc'yi.kafayı.yiyiyo.pc
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.