Şimdi Ara

12 yıldır aralıksız yaptırdığım kaskoyu bu yıl yaptıramadım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
11.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben hiç yaptırmadım tramer olayına sinir oluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • catik kullanıcısına yanıt
    Çevremden yakın zamanda duyduğum kasko ücretleri karşısında beni de bi ter basmaya başladı şimdiden. 2 ay sonra hem trafik hem kaskom bitecek. Geçen yıl trf+full kasko 1400 küsur fiyata yaptırmıştım. 2004 ten beri kesintisiz kasko yaptırıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Paramedik 112 kullanıcısına yanıt
    Trafik sigortasının amacı zaten bir kazada kusur durumuna gore karşı tarafa verilen zarari karşilar. O da teminat kapsamında...
    Tamamen kusurlu olduğunuz kazada sizin trafik sigortası karşı tarafin aracının hasarını karşılayacak limit dahilinde, fazlası sizden tahsil edilir. Bu durumda siz kendi aracınızın hasarını kendiniz karşılamak durumunda kalırsınız.
    Böyle durumlarda veya tek taraflı kaza veya diğer durumlarda ise kaskonuz var ise işe yarar.
    İmm ise trafik sigortasının teminat kapsamı dışında kalan üst limitlerde devreye girer

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

İMM sigortaya da eklenebiliyor yani kasko olması şart değil ama yine de kaskosuz gezmek büyük cesaret.

• kadobay kullanıcısına yanıt

Geçen sene aldığım arabanın fiyatı şu an 2 katı, kasko ve sigortanın da bu kadar artması normal.

• 2015 den beri ayni araba kasko hic bozulmadi. 800 1200 cikti bu hafta 1.800 oldu ilk defa bu kadar artis oldu… oda malum ekonomi ve araba fiyatlarindan olmali

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kasko işi nerdeyse soygun denilecek hale geldi. devlet mudahele etmelı.madem 2021 enflasyonu % 30 ise kasko zammı o kadar veye biraz üstunde olmalı. ben de magdurlar arasındayım.2006 dan bu yana...

• DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    hocam 2 yakin arkadasim son 6 ay içinde kaskodan 200-250k oara haldi…

kasko icin 2k 3k ben soygun olarak düşünmüyorum hatta bu isin icinden nasil çıkıyorlar bilmiyorum

trafik kazalarinda pert olunca arac cook ciddi paralar ödüyorlar

• Bende tam tersi 12 yıldır yaptırmıyorum lazım olmadı ama artık yaptıracağım. Egeanın farı olmuş 5000 TL kasko fiyatları ucuz bile kaldı

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    Sinirsiz imm kasko fiyati biraz arttirir
    Kaskoda imm yi sinirsiz veya minimum 1 milyon isteyin

• Kasko pahalı diye yaptırmadınız diyelim. Peki yüksek hasarlı bir kazaya karıştığınız zaman cebinizden çıkacak yüksek meblağı düşündünüz mü?

• Önceden çalıştığım kurumsal şirketin öz sermaye olarak türkiye genelinde yaklaşık 2000 aracı vardı ve tüm gün dolaşımda olan, kilometre yapan araçlar bunlar..
    Ama tek bir tanesi kaskolu değildi.

Sadece bizim birimdeki 150 araç içersinde bile ortalama haftada bir kaza olurdu mutlaka.

Buna rağmen şirket tüm kazaları cebinden yaptırıyor asla kasko yaptırmıyordu.
    Bunu araç sorumlusuyla konuştuğumda bu şekilde ödemek kasko yaptırmaktan daha ucuza geliyor demişti.
    Yani şirket bir nevi kendi kasko şirketini oluşturmuştu.
    Ortalama kaza maliyeti, yıllık kasko maliyetinden az tutuyordu.
    Bana çok ilginç gelmişti.

Tabi tek araç sahibi olarak bizlerin böyle bir ortalama yapması mümkün olmadığı için bana göre kasko şarttır. Kaskosuz araca binen çok cesurdur...

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt

binlerce araç gezdiriyor olsam ben de yaptırmazdım, ayrı konu. hatta 2000 araca basit tamir-bakım vs. işlemler için servis açılır. bir de model - marka homologasyonu sağlanıyorsa yeterince ...  

trafikte akaryakıt fiyatlarının nirvanaya ermesinin tek olumlu etkisi, şimdilik trafik kurallarına biraz daha fazla uyum ve gereksiz/yersiz sürat yapan kovalakların farkedilecek derecede azalması oldu. acı gerçek. sınırsız imm ile sigorta sağlanabiliyorsa, risk yönetimi ve çok uzun vadeli finansmanı gözden geçirilerek sadece uygun kullanıcılar için kasko yaptırmamak da değerlendirilebilir bir seçenek oldu öte yandan. ancak sadece "uygun" bir azınlık için bu geçerlilik bana göre. karşı taraf riskini bertaraf edebilecek olgunlukta ve bilinçte olmalı ve bunu istikrarlı biçimde çok uzun yıllar sürdürebiliyor olmalı. bunları sağlayamayan çoğunluk için geçerli değil. gerçekçi ve hesap - kitap yapılarak, ayrıntılı, ciddi incelenmesi gereken bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 21 Mart 2022; 0:3:31 >

• Migros çeki önemli

• The Division Bell kullanıcısına yanıt

Değişmiyor. Ayrı poliçe kesiliyor İMM olarak. Benim sigorta ve imm ayrı şirketlerden hatta. Sigorta hdi imm neova idi sanırım

• Arkadaşlara aynen katılıyorum şuan parça dahil her şeyin fiyatı alıp başını gitmiş..Geçen yaz babam yayladan dönerken araba stop ediyor çekiciler 800-900 arası fiyat veriyordu kasko çekti ,geçen yaz dikkatli ve sakin sürücü olan babam gözüne ışık gelmesi ve biriyle konuşuyor olmasından kaynaklı yolun ortasındaki direğe sağ taraftan çarptı sağ sis farı kırıldı bir sağ far çatladı mı öyle bir şey oldu tam bilmiyorum sanayideki usta 4 bin lira fiyat biçmişti .Kendi servisinde 16 bin + değişti her şeyi kasko karşıladı...Hatta babamla kaskodan ödemesek mi fiyatı vs artar kazadan dolayı tartışmıştık en son babam artsa artsa senelik 1 k artar dedi 16 yıla kim öle kim kala demişti.Kasko yaptırın gelmez gelmez bir kere başınıza gelir üzülürsünüz.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

Sınırsız ihtiyari mali sorumluluk sigortası. 250 TL civarında ve karşı tarafın tüm masraflarını ödüyor. Bugatti perte çıksa da ödüyor. (muş) Ben de ilk defa bu sene duydum ve hemen yaptırdım.

• Babamın 1993 Model Renault Toros aracına Trafik Sigortasına ek 600 TL fark ile Sınırsız İMM yaptırdık.

• Geçen sene Mart ayında ilk arabamı aldım 26 yaşında bir sürücüyüm. 1500 TL ye kaskomu yaptırdım. (2012 i20) Arabaya hemen alıştım uzun yola tatile, İstanbul trafiğine, ıvıra zıvıra her yere girdim. 1 Senede toplam 13000 KM yaptım hiçbir olayım da olmadı en ufak. 30 Eylül tarihinde her gün geçtiğim, ana yolda gece 12 gibi karşıma köpek çıktı. Çarpmamak için arabayla benzinliğin kaldırıma uçtum araç kendi ekseninde 180 derece döndü. Araçta 15 bin hasar kaydı oluştu (alt takım yenilendi neredeyse komple). Aracımın tamiri 3 ay sürdü yurtdışından parça vs beklediğim için. İkame aracım 7 gün olmasına rağmen toplamda 21 gün ikame araç aldım süreç uzadığı için. Araba hareket edemediğinden kaza sonrası çekici geldi servisin önüne kadar çekti. Dolayısıyla işin özü kasko önemli. Bu sene de 4500 TL'ye tekrar yenileyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.