Şimdi Ara

12.sınıf Alan değiştirme?Acil yardımmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
25.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben mf'de okuyorum.Şu an 12.sınıfa geçtim.11.sınıfta çevrenin etkisinin altında kalarak tm'ye geçmedim ama şimdi pişmanım.Çünkü mf'de zar zor getiriyorum 2yapmak için fen derslerini dönem sonuna,fakat sözelleri hiç çalışmasam bile(bizim hocalar bide zor soruyor)en kötü notum 65dir azıcık baksam 90larda uçuyor notlarım.Böyle olunca niye tm'de okumuyorum diye etki yaptı ve 11.sınıfta geçmediğim için pişmanım.Arkadaşlarımda dediler bu sözel notlarla tm'de olsaydın diye çünkü diploma notuma etki edicekti.Fakat 2sene mi boşa harcamış oldum.Şimdi geçmeyi düşünüyorum.Ama ayrıca içimde kuşku var çünkü tm'de 2sınıf var birindekilerle aram iyi ama sınıf dolu beni koyarlarsa diğer sınıfa koyarlar onda da çok sevmediklerim ve en çok ahbap olduklarım var ve ben çok konuşurum orda ayrıca hocaların da dediği gibi oraya gidersen bozulursun derslerde dağılırsın diye bundan korkuyorum.Ve benim sınıfım okulda ki en çok hem geveze hem çalışkan hemde çok arkadaş canlısı böyle olunca sınıfımı da o yüzden çok seviyorum.Ve böyle bir sınıftan o tür bir sınıfa düşmek beni baya üzebilir.

Benim sormak istediğim 3 şey var

1-Tm'ye geçerken vermek zorunda olduğum alan dersleri nelerdir?

2-12.sınıfta alan değiştirenler varsa nasıl kolay geçebiliyor musunuz,sınavlar kolay mı,memnun musunuz?

3-Şimdi öss'de diyorlar ya tm'den de girsen mf'den de girsen puan farketmiyor ve istediğin bölümden sınava girebiliyorsun diye(Eğer böyle ise benim zaten sözellerim iyi o yüzden seneye puan farketmiyorsa 1sene daha katlanayım mf'ye sonra öss'de sözelden girerim sınava)bu doğru mudur?

Ama benim aklımda şöyle bişey var eğer sözele geçersem bana birçok artısı olucak:
    1-Alan dersleri verdiğimde zaten birazda sınav için sözele hazırlık yapmış olacağım
    2-Seneye mf'de tarih,coğrafya dersleri yok ve ayrıca tm'ciler edebiyatı daha ayrıntılı işleyeceklermiş
    3-Eğer öss'de sözelden sınava girersem ve alana göre puan farkediyorsa benim tm'ye geçmem daha iyi olucak

Arkadaşlar kafam çok karışık,zamanım dar neye karar vermem gerektiğini artık seçemiyorum lütfen yardım edin.
    Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 001alp001 -- 20 Haziran 2011; 12:22:35 >

• MF derslerine kas. En iyi bölümlere sahipsiniz.
  • aynen tm çok saçma bölüm zaten olmaması lazım ya sayısal yada sözel olacak .

keşke eskisi gibi hukuk felan okumak için sözel olsa.

çünkü tm nin puanları yüksek la.
  • ama hiç sevmiyorum fen derslerini ayrıca benim sözelden hiç bişeye çalışmaya ihtiyacım yok,çünkü sözel bilgim çok ve ben sadece matematk ve geometriye ağırlık vericem.Ama mf'de kimyası var fiziği var biyolojisi var varda var.Ve ben bunları yapamam yani kıyamet kopsa 25 soru yaparım fenden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 001alp001 -- 20 Haziran 2011; 12:21:59 >
  • mf'den istediğin bölüm yoksa geç bence tmye. hangi dersleri vermen gerekiyor bilmiyorum ama vermen gereken dersleri mfden aldığından daha yüksek notlarla verebilirsen hem diploma notunu yükseltmiş olursun, hem tmden tercih yaparken aobp kırılmamış olur.
    sınıf ortamına falan fazla takılmamaya çalış.
  • 10_11 d.anlatım ve coğ derslerinden şubatta sınava girersin
  • peki bu 3.soruda sorduğum gibi mf'den de tm'den de girsem puan farkediyor mu yani eğer farketmiyorsa ben seneyede durayım mf'de sınava sözelden girerim.farkediyorsa çok mu farkediyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efesliefe

10_11 d.anlatım ve coğ derslerinden şubatta sınava girersin

sadece 3ders mi?eğer öyleyse girerim.

Ayrıca aklıma bişi daha geldi ben alan değiştirdiğimde bunları şubata kadar beklemek zorundamıyım yaz tatilinde bunların sınavı yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: liliala

mf'den istediğin bölüm yoksa geç bence tmye. hangi dersleri vermen gerekiyor bilmiyorum ama vermen gereken dersleri mfden aldığından daha yüksek notlarla verebilirsen hem diploma notunu yükseltmiş olursun, hem tmden tercih yaparken aobp kırılmamış olur.
    sınıf ortamına falan fazla takılmamaya çalış.

okul puanı demişken sana bir şey sormak istiyorum

Teknik Lise kimya okuyorum

ortalamalarım sırasyıla şöyle.
    71.00
    61.13
    58,08
    53,71
    +
    ------------
    243,92| 4
    -----
    |60,98(bu benim diploma ortalamam mı olur + bana okul dan kaç puan gelebilir.??
    -
    --------
    0000
  • ben yazın girmiştim ama bilmiyorum değişmiştir belki.
    puan eskisi kadar değilse de hala fark ediyor. alaniçi aobp 0,15le, alan dışı 0,12 ile çarpılıyor.
  • @ VoLken7
    yılsonu not ortalamaların bunlarsa evet sanırım böyle hesaplanıyor diploma notu. okuldan kaç puan geleceği konusunda bir şey diyemem, senin okul içindeki diploma notu sıralaman, ve okulunun diğer okullar içindeki ygs sıralaması önemli.
  • zamanında bende senin durumundaydım tam 12.sınıfa gectgmde bölüm değiştirmek istoyrdum ama simdi iyiki değiştirmemişim diyorum sakın böle bir hata yapma mf bölümleri gayet ii ilerde çok pişman olursun
  • ama benim istediğim bölüm hukuk fakat sınavda alanlar etki ediyor mu onu merak ediyorum.Artık etmiyor hangi bölümden girersen gir diyorlar bu doğru mu?Ona göre bölüm değiştircem
  • diyelim ki ağırlıklı ortaöğretim başarı puanın 440 geldi ve hukuk tercih edeceksin.
    eğer mfci isen bu puan 0,12 ile çarpılıp 53 olarak eklenir puanına. halbuki tmci olup alan içinden yerleşsen 0,15 ile çarpılıp 66 olur bu.
    hukuk istiyorsan 12 puan fark yaratır her türlü.
  • peki sizce geçmeli miyim 13 puan fark için biliyorum 1puan bile çok farkediyor.Fakat kafam durdu şu anda bu işi çözemessem tm yerine psikiyatriste gitcem:Dkafayı yedimçünkü hayatım söz konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 001alp001 -- 20 Haziran 2011; 14:49:58 >
  • ne okumak istediğini netleştirmen lazım kafanda. hukuktan eminsen geçmelisin bence. emin değilsen diğer alternatifleri de ortaya koyup öyle tartman lazım. geçiyim mi geçmiyim mi diye burada kafayı yiyeceğine bence oturup aklındaki bölümlerin artılarını eksilerini yaz bir yere, hangisi ağır basıyor ona bak.
    bir hedefin varsa gerisi hikaye... hedefin yoksa yazı tura atarak karar versen de çok farketmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: liliala

ne okumak istediğini netleştirmen lazım kafanda. hukuktan eminsen geçmelisin bence. emin değilsen diğer alternatifleri de ortaya koyup öyle tartman lazım. geçiyim mi geçmiyim mi diye burada kafayı yiyeceğine bence oturup aklındaki bölümlerin artılarını eksilerini yaz bir yere, hangisi ağır basıyor ona bak.
    bir hedefin varsa gerisi hikaye... hedefin yoksa yazı tura atarak karar versen de çok farketmez

ben karar verdim hiç bişi olmıcam
  • Peki sen bu alan değişimini onayladığında, ne zaman olacağını biliyor musun ?
  • 3 ders değil 4 ders 10-11 coğ ve 10-11 d.anlatım sınavlarına gireceksin,
  • Benim okulda yarın dilekçe vermem lazım eğer alan değiştirceksem.
    Veya eylülde okullar başlayınca vericem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.