Şimdi Ara

12 angry men

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adı geçen film tamda bu forum evrim savunucularının izlemesi gereken bir eser gerçek algısı derinlemesine düşünülünce nasıl da değişiyor

• Fark şurada: sen böyle bir yapımı burada paylaşanların bu zanlar altında olan birilerinden olması demişsin. Ben de senin doğru gibi görünen ama yanlış kişilere yüklediğin zanlara sahip insanların bu filmi yaptığını dile getirmişim. Yüklenen roller ve ironi aynı ama rollerin yüklendiği kişiler farklı. Sen bunu anlamamışsın. Bu filmi burada önerme amacın da bu: kendinize ait sıfatları başkasına yüklemeye çalışmak. Ama olmuyor sırıtıyor işte.

Filmi izlememiş olan biri filmle ilgili hiçbir şey bilmiyorsa şu konuya girdiğinde filmi evrimle ilgili bir şey sanacak. O derece saçmalamışsın yani.
  • Bahsettiğin eğer bir filmse insan en azından bir fragman koyar. Bunu bile yapmamış olmanız konuyu okuyacağını düşündüğünüz insanlara saygınız olmadığını gösterir.
  • Nécromant kullanıcısına yanıt
    http://www.ilkfullfilmizle.com/12-kizgin-adam-turkce-dublaj-izle.html/2

pardon ya düşünemedim
  • Filmi 2-3 kez izledim hatta bir haritamın ismini 12 angry man yapmıştım.

O filmdeki olayla evrimi aynı kefeye koyamazsın, evrim %100 kanıtlanmış bir şeydir ama filmdeki olay öyle değildir.
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    evrimde % 100 dediğiğniz kanıt olsa 2*2=4 gibi herkes kabul eder ama etmediğine göre 2+2=4 e kimse itiraz etmediğine göre % 100 lük bir durum yok

ortada apaçık dellier var filmde ama sonuç incelendikçe değişiyor bilim değişim üzerine gelişiyor zaten gün gelir yanlış olduğu herkesce anlaşılır ama iş işten geçmemiş olsa bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

evrimde % 100 dediğiğniz kanıt olsa 2*2=4 gibi herkes kabul eder ama etmediğine göre 2+2=4 e kimse itiraz etmediğine göre % 100 lük bir durum yok

ortada apaçık dellier var filmde ama sonuç incelendikçe değişiyor bilim değişim üzerine gelişiyor zaten gün gelir yanlış olduğu herkesce anlaşılır ama iş işten geçmemiş olsa bari
    Herkesin kabul etmesine gerek yok. Ayrıca dünyanın yuvarlak olduğunu kabul etmeyen insanlar var, demek ki ''dünya yuvarlak değildir, kanıtlanmamıştır'' mı diyecez?

benim dünya yuvarlaktır fikrimde olduğu sanılıyor galiba değilim birisi de çıkmış namaz kılarken kabeye yönelmeniz imkansız demişti onun gibi

dünya elips şeklinde de insanları şaşırtan herhalde kullanılan harita sistemi şimdi sana japonya amaerikanın nasıl doğusunda oluyor desem ne dersin acaba
  • quote:

benim dünya yuvarlaktır fikrimde olduğu sanılıyor galiba değilim birisi de çıkmış namaz kılarken kabeye yönelmeniz imkansız demişti onun gibi

dünya elips şeklinde de insanları şaşırtan herhalde kullanılan harita sistemi şimdi sana japonya amaerikanın nasıl doğusunda oluyor desem ne dersin acaba
    Neredeyse yuvarlaktır diyelim.

Bu arada noktalama işaretleri kullan, dediğinden pek bir şey anlaşılmıyor.
    dünya elips şeklinde de.
    insanları şaşırtan herhalde kullanılan harita sistemi.
    şimdi sana japonya amaerikanın nasıl doğusunda oluyor desem ne dersin acaba?
  • Eğer bu filmden çıkarılacak sonuç "gerçek algısı derinlemesine düşünüldüğünde gelen değişim" ifadesi ise, bu neden sadece evrimi kapsasın ki? Senin, evrimi savunanların gibi savunduğun dinlerinde bu kapsama girmemesi için bir sebep yok.
  • quote:

dünya elips şeklinde de.
    insanları şaşırtan herhalde kullanılan harita sistemi.
    şimdi sana japonya amaerikanın nasıl doğusunda oluyor desem ne dersin acaba?
    https://eodev.com/gorev/1411922
    e ödeve niye kaydolayım yaf. biliyorsan cevapla. bana ters gelen batıya doğru gidince amerikadan japonyaya daha kolay ulaşılıyorken niye doğuda dedikleri. haritaya aktarırken tam ortaya amerika konsa hala japonya doğuda diyebilirmiyiz?
  • Prof.Celal Şengör kullanıcısına yanıt
    bu cevabın gelmesi doğaldı ama düşünülmesi gereken islam zaten insanın herşeyi tam olarak anlayamayacağını dolayısıyla gayb denilen şeyin bilinemeyeceğini söylüyor bilebileceklerimizin yanında bilemeyeceklerimiz var tamamen bilimsel filme göre düşünürsek gözle görülen gerçeğin hakikatten ayrı olabileceğidir zaten film dikkat ederseniz kesin bilgi değil şüpheyle sonuca gitmiştir bilim diyecekseniz tüm şüpheleri ortadan kaldırmalısınız din dediğinizle inançla özellikle de tam kavrayamayacağımız şeye imanla başlıyor
  • quote:

e ödeve niye kaydolayım yaf. biliyorsan cevapla. bana ters gelen batıya doğru gidince amerikadan japonyaya daha kolay ulaşılıyorken niye doğuda dedikleri. haritaya aktarırken tam ortaya amerika konsa hala japonya doğuda diyebilirmiyiz?
    işaret dilini bilmiyorum
  • filmim amacı empatiyi geliştirip ön yargıları ortadan kaldırmaktır.

onu bile anlamadığın için filmle evrimi bağdaştırmışsın.

empatiyi geliştirip ön yargıları ortadan kaldırmak

bunu evrim anlamak için kullanabilirsiniz.
  • quote:

Evrim teorisi açısından bakarsak; evrimin açıklamaya çalıştığı olgular incelendikçe evrimin her zaman haklı olduğu ortaya çıkıyor.

Din açısından bakarsak; dinin açıklamaya çalıştığı olgular incelendikçe dinlerin haklı olmadığı ortaya çıkıyor.

Demek ki bu örneğinizle kendi kendinizi çürütüyorsunuz. Tebrikler!
  • Bu filmi aslında evrim karşıtı olan ve her türlü farklı fikre ve yeni bilgiye kapalı, dibine kadar ön yargılı, ufku daracık, vizyonu sıfır insanların izlemesi lazım daha çok. At gözlüğü takmış dört nala koşan bu arkadaşlar izlerse film daha faydalı olacaktır. Çünkü bu insanlardan daha çok var. Çoğunluğun faydasına olur yani.
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
  • hep haklı çıkıyor derken din yorumcuları da hep haklı çıkan yorumlar yapınca sizin bu evrim fikri çürümüş olur

din açısından bakamazsınız yukarıda celal şengöre yazdım din inançla başlar gözle görülen şeylerle değil insanın açıklayamadıkları açıkladıklarından daha fazladır
    film görülen delillerin çürütülmesi daha doğrusu şüpheye götürülüşü izlendiğine göre evrimin buldum dediğinin yalan olduğu her an anlaşılabilir din zaten gaybe imanla başlar kalp gaybe imanı sorgulamaya başlarsa biter

nasıl çürüdünüz mü tebrikler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.