Şimdi Ara

12 angry men (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ne ironi ama bu filmi gözünüzün önüne koyan da zanla değerlendirdiğin o insanlardan biri

üçüncü tekrarım olacak ama olsun vamparfa ayrıca yazmaya gerek yok

film göz önünde olan gerçeği sorguluyor çözülememiş anlaşılamamış şüpheler üzerine
    evrim delillerden gidiyor veya gittiğni sanıyor filme göre bir şüphe o delilde açılan gediktir her an çıkabilir veya çıktı da en sonuncu adamın tutumu gibi bir tutum içinde olununca görülmüyor
    din meselesinin temeli ise gaybe açıklayamayacağın şeylerin olabileceğine imanla başlıyor kesin delillerle başlayanı yetersizliğmizle bitiren bir filmi yetersizliğimizi kabulle başlayan dini çürütmek için kullanmak en hafif tabirle algı çarpıtmasıdır
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Yoo ortada ironi yok. Benim de içine dahil olduğum insanlar bu filmi zaten yıllardır biliyordu sen çok geç keşfetmişsin. Ama filmin asıl anlatmak istediği evrim filan değil zaten hiç alakası yok. Bin dereden su getirip işi evrim karşıtlığına getiren sensin. Varsa asıl ironi bu filmi yapanların senin gibi olmayan insanlardan olması ve bu filmi senin gibi insanların önermesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 11 Mayıs 2018; 8:54:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    baştan söyleyeyim aynı ironiden bahsettik onu bile anlamadın
    filmin asıl anlatmak istediği evrim diye bir cümlem mi var
    açık seçik herşey belli mahkeme sonunda
    açık seçik her bilimsel olgu evrimi destekliyor sizin nazarınızda
    açık seçik olan nasıl bilinmeze dönüyorsa filmin sonuda
    açık seçik denilen olgular da evrimi yalanlayabilir zamanla
    Fark şurada: sen böyle bir yapımı burada paylaşanların bu zanlar altında olan birilerinden olması demişsin. Ben de senin doğru gibi görünen ama yanlış kişilere yüklediğin zanlara sahip insanların bu filmi yaptığını dile getirmişim. Yüklenen roller ve ironi aynı ama rollerin yüklendiği kişiler farklı. Sen bunu anlamamışsın. Bu filmi burada önerme amacın da bu: kendinize ait sıfatları başkasına yüklemeye çalışmak. Ama olmuyor sırıtıyor işte.

Filmi izlememiş olan biri filmle ilgili hiçbir şey bilmiyorsa şu konuya girdiğinde filmi evrimle ilgili bir şey sanacak. O derece saçmalamışsın yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 11 Mayıs 2018; 9:54:24 >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    anlamamak için direniyorsun sonun filmin sonunda ağlayan adam gibi olacak buna eminim ister bu dünyada ister inanmadığın ölümden sonrasında isteyerek de olsa istemeyerek de olsa hatanı kabul edeceksin ben sadece bu dünyada gör ki kazananlardan ol çabasındayım zarara kendi rızasıyla girene acınmaz arkadaşım sen yoluna ben yoluma

her ne kadar anlaşamasak da seviyeyi çok düşürmediğin için teşekkür ederim
    Yapma boş. Etme, eyleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 11 Mayıs 2018; 12:52:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

hep haklı çıkıyor derken din yorumcuları da hep haklı çıkan yorumlar yapınca sizin bu evrim fikri çürümüş olur

din açısından bakamazsınız yukarıda celal şengöre yazdım din inançla başlar gözle görülen şeylerle değil insanın açıklayamadıkları açıkladıklarından daha fazladır
    film görülen delillerin çürütülmesi daha doğrusu şüpheye götürülüşü izlendiğine göre evrimin buldum dediğinin yalan olduğu her an anlaşılabilir din zaten gaybe imanla başlar kalp gaybe imanı sorgulamaya başlarsa biter

nasıl çürüdünüz mü tebrikler
    Yanlış olduğu kesin olarak kanıtlanmış bir bilginin sonradan sonraya doğru çıkması gibi bir durum söz konusu olamaz. İman dediğiniz şey kanıtsızlığın, bilgisizliğin eş anlamlısıdır. Rasyonel bir düşünüş biçimi değildir ki mantıklı açıklamalar yapabilsin. Dolayısıyla hiçbir çürümüşlüğüm yok.

Evrim ise bilimin zirve noktalarından biridir. Zaten kendi içinde yanlışlamalarla bugüne kadar gelmiş açıklayıcı ve güçlü bir bilimsel düşüncedir. Sizin bilgisizliğinizden kaynaklanan uyduruk iddialarınız evrimi çürütecek değildir. Ha yaparsınız bilimsel araştırmanızı, deneyinizi "ben şunu şunu buldum" deyip ortaya koyarsınız. Bugüne kadar başarabilen çıkmadı. Başarırsanız zaten meşhur olursunuz. Lakin o iş "ol dedi oldu" gibi lakırdılarla yürümez.

Ayrıca bence siz filmi doğru düzgün izlememişsiniz, izlediyseniz de anlamamışsınız. Filmin sonuna kadar katı fikirli davranıp sonradan yanıldığını kabul edecekler sizler olacaksınız. Ha şimdi, ha sonra. Doğanın işleyişine karşı durmanıza imkan yok.

• Yanlış olduğu kesin olarak kanıtlanmış bir bilginin

bu nedir açarmısınız söz konusu şey imansa zaten anlayışınız baştan yanlış iman bir bilgi değil inançtır siz de kesin yanlış olduğuna İNANDIĞINIZ için ve hayatınızı kanıtlanmalı eksenine dayadığınız için kanıtlanmış diyorsunuz ama bu kanıtlamış olmuyor

sizin anlayışınıza veya inancınıza göre dediğimde ben de sizin düştüğünüz yanılgıya düşerim ben hayata inanç eksenli bakarak sizin kanıt dediğime inanç demiş olurum sizin inanç kaynaklı olana kanıt gözlüğüyle baktığınız gibi

insanın sağlıklı ve dengeli kalabilmesi iki kaynağının dengeli beslenmesine bağlı
    maddi aleminin yönlendiricisi olarak akıl-beyin pozitif bilimlerle beslenir
    manevi alemin duyguların yönlendiricisi olarak kalp kalbin gıdası da inançtır

maddi-manevi kaynakları birbirine karıştıramazsınız karıştırdığınız zaman çorba elde edersiniz çorbadan kasıt da kaos olur yıkım olur

işte filmin sonundaki ağlayan adam kanıtların yanlışlığını kabul etmek istemiyordu zira oğluna olan kızgınlığı (duygu kaynağını pozitif aleme taşımıştı) görmesine engel oluyordu sonuç ne oldu yıkım

bu açıklamalardan sonra temsil ettiğiniz zihniyet iki tepkiyle karşılık verdi

1 büyük çoğunluğu alay ve hakaretle olayı kapatmaya yöneldi

2 biraz makul olanlar görmezden geldi cevap gelmedi

• Yanlış olduğu kesin olarak kanıtlanmış bilgiden kastım "kutsal kitap" denen metinlerde yazılanlardır.

Dediğiniz gibi iki ayrı besin de yoktur. Tek besin bilgidir, geri kalanlar bilgi noksanlığıdır. Kalbin gıdası da inanç değil kandır. Kalp, "kutsal" kitapların gününün bilimini kesin olarak kabul ederek aldıkları bilgilerdeki gibi bir maneviyat kaynağı değildir. Kalp kalptir, görevi de vücuda kanı pompalamaktır. Duygu denen olay da manevi değil gayet maddi olup, vücutta gerçekleşen fiziksel/kimyasal değişimlerden mürekkeptir.
  • kanıtlanmış dedin değil mi bak sonra kıvırma bana tanrının olmadığını kanıtla var olan kanıtlanır yok kanıtlanmaz falan deme kutsal kitaplarda yazılanların yanlış olduğu kanıtlanmış sözü sana ait

hadi bakayım bilgi küpü kanıtını göreyim

sevginin kaynağı ne tüm kalbimle ifadesi de yalan maddeden başka bir şey görmeyen insan için hiçbir duygu zaten gerçek değildir

konuşma seviyesi düşmeden uyarayım son pişmanlık fayda etmez ölmeden önce tedbirinizi alın ya varsa ihtimalini iyi düşünün en azından tek tanrıyı kabul edin ne kadar yanarsanız yanın tünelin sonundaki en ufak ışık karanlıktan iyidir
  • quote:

kanıtlanmış dedin değil mi bak sonra kıvırma bana tanrının olmadığını kanıtla var olan kanıtlanır yok kanıtlanmaz falan deme kutsal kitaplarda yazılanların yanlış olduğu kanıtlanmış sözü sana ait

hadi bakayım bilgi küpü kanıtını göreyim

sevginin kaynağı ne tüm kalbimle ifadesi de yalan maddeden başka bir şey görmeyen insan için hiçbir duygu zaten gerçek değildir

konuşma seviyesi düşmeden uyarayım son pişmanlık fayda etmez ölmeden önce tedbirinizi alın ya varsa ihtimalini iyi düşünün en azından tek tanrıyı kabul edin ne kadar yanarsanız yanın tünelin sonundaki en ufak ışık karanlıktan iyidir
    Yahu ne boş konuşuyorsunuz. Kutsal kitaplarda geçen yanlış bilgilerle ilgili belki yüzlerce, binlerce mesaj yazmışımdır burada. Açın okuyun. Daha bir önceki mesajımdaki "kalp" meselesi bunu açık bir örneğidir. İspat yükümlülüğü meselesine hiç girmeyeceğim.

Duygunun kaynağının maddesel olduğu kesin bir şeydir, bilimsel bilgidir. Siz kabul edin etmeyin, bu gerçeği değiştirmiyor.

Ben tedbirimi aldım, siz merak buyurmayın. Öbür tarafta tanrıyla squash oynayacağız inşaallah.

• ne demiştim 1 seçenektekilere katıldın
    kanıta giremezsin zira beceremezsin
    yazılarıma bak karşıdakinin çelişkisi ayak oyunu laf ebeliği en büyüük silahımdır bana çelişkiyle gelen yamulur kendinize belli kurallar koyun ve o kurallara uyun bana malzeme vermez kendinizi yalanlanmaktan kurtarırsınız beyninizi aklınızı kullanma yeteneğinize güveniyorsanız YA VARSA ihtimalini iyi ölçün bçin tartın sanırım sizinle son diyaloğumuzdur iyi karar verin sonucun bana ne zararı ne yararı var kendinizi düşünün
  • quote:

ne demiştim 1 seçenektekilere katıldın
    kanıta giremezsin zira beceremezsin
    yazılarıma bak karşıdakinin çelişkisi ayak oyunu laf ebeliği en büyüük silahımdır bana çelişkiyle gelen yamulur kendinize belli kurallar koyun ve o kurallara uyun bana malzeme vermez kendinizi yalanlanmaktan kurtarırsınız beyninizi aklınızı kullanma yeteneğinize güveniyorsanız YA VARSA ihtimalini iyi ölçün bçin tartın sanırım sizinle son diyaloğumuzdur iyi karar verin sonucun bana ne zararı ne yararı var kendinizi düşünün
    Türkçe konuşursanız ben de ne dediğinizi anlayacağım diye umuyorum. Benim çelişkiye düşmüşlüğüm falan bulunmuyor, siz üfürüyorsunuz.
  • salağa yatma da ayrı bir teknik önemi yok madem anlatalım dedik tekrar tekrar anlatmak düşüyor

dedim ki anlattımdan sonra iki çeşit tepki-cevap alıyorum
    alay edenler
    cevapsız bırakanlar

anlamadım dediğiniz mesajda 1 seçeneğe evrildiğinizi belirttim herhalde siz de pek yenilgiyi kabul etme alışkanlığı yok zira kanıtlayamayınca hakarete yöneldiniz anlamadım dediğiniz yazının geri kalanında tutarsız olmayın ki yamulmayın dedim cümlelerim basit ama hakaret tarzı ifadeler haklılığımı kanıtlar bana bir zararı dokunmaz
  • Yazdıklarımda herhangi bir hakaret bulunmuyor. Ayrıca cevap veremediğim bir sorunuz da yok. Buraya gelen dinciler neden kendi kendine güvey olma ön koşuluyla geliyor bilmiyorum. Ama şimdiye kadar bu dediğim hiç şaşmadı.

Ayrıca Türkçe'yi böyle katletmeye devam ederseniz yakın gelecekte benden hiçbir cevap alamayacaksınız.
  • boş konuşuyorsun sözü hakaret değil de mi siz söyleyince her şey bilimsel gerçek zaten
    hakaret yok deyince tekrar baktım da inanmadığın Allahtan izin istemişsin garibime gitti doğrusu
    o kadar konuştuk türkçem sorun değildi baktın iş senin açından eksiye gidiyor mesele olmaya başladı
    neyse dikkat ettiysen bunun olacağını 4-5 mesaj öncesi yazmıştım sözlerin beni doğrulamaya devam ediyor
    cümleleri satır satır yazayım da türkçe katliamı lafı belki kalkar hiç ümidim olmasa da
  • Yeter yahu, gözlerim kanadı. Şunu okuyun özümseyin sonra konuşalım.

12 angry men
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.