Şimdi Ara

11 ŞUBAT 2022 EĞİTİM BALONUNUN PATLAMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
3
Favori
5.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Barajların kalkması ile 15-20 net yapanlar bile özel ünilerle mezun olacak...Türk eğitim sistemi gerileme döneminden çıkıp çöküş dönemine resmen girmiştir.

135dk dan 165dk ya çıkması bence hedefi yüksek olanlar için dezavantaj hatta bir bakıma herkes için dezavantaj çünkü soruları hızlı çözenler ile yavaş çözenler artık ayrılamayacak 11 ŞUBAT 2022 EĞİTİM BALONUNUN PATLAMASI 

Evet Türk Eğitim sistemi dağılma/çöküş dönemine girmiştir. Geçen yıl sınava girip ilk senesinde yerleşen 2003lüler olarak biz bu sistemin bal kaymak gibi bir sınavla sınanmışız...

11 ŞUBAT 2022 EĞİTİM BALONUNUN PATLAMASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustafaTosun -- 12 Şubat 2022; 12:27:53 >

• 2020de mezun olup 2. mezununa kalanlara üzüldüm ya. mebin değişmesinden sıkıntı olacağı anlaşılmalıydı

• Maalesef öyle oldu. Yükseköğretimi bitirdiler. Dünyada lisans diplomasının bu kadar değersiz olduğu başka bir ülke yoktur muhtemelen.

Umarım kontenjanları 2-3 katına çıkarmazlar.

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

Ben de üzüldüm valla. 2021 de iyi ki kazanıp gitmişim diyorum kendime. Geriye kalanların Allah yardımcısı olsun

• +

• Harbiden mezuna kalsam şu anda duvar yumrukluyordum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Rastgele üniversite ve bölüm açıp girişi bu kadar kolaylaştırmalarına rağmen işlemeyen(ticarethane ya burası!) bölümler olunca böyle bir karar aldılar muhtemelen. Ülkeyi cahil bırakıp işi kökten çözmüşler. Şimdi bu cehaletin askerleri arkadan daha da cahilleri yetiştirmek için elinden geleni yapıyor. Bu kadar basiretsizlik olmaz, bunun adına koyacak bir şey bulamıyorum 11 ŞUBAT 2022 EĞİTİM BALONUNUN PATLAMASI 

• 2020 mezunu ben :)

• bennasılbüyükadamoluucam B kullanıcısına yanıt
    Senasılbüyükadamoluucan

• Insanlar boşuna para yatırıyor böyle yerlere yazık gerçekten. Akp de okumuş iş bilen adam sayısı iyice azaldı. Böyle mi yerlerini dolduracaklar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihnin Geleceği -- 12 Şubat 2022; 19:5:55 >
  • Valla kampüs yakınında oturanlar falan direk hangisi olursa bir 4 yilliga atsın kendini kampüste 2,5-3 ₺
    4 çeşit yemek var bazı unilerde sabah akşam yemeğinde var sonracima öğrenci paso falan alınir indirimli otobüs falan. artık unilerin yüzme havuzu spor salonuna öğrenci ayağıyla çökeriz, AVM falan masraflı kışın iki çay alıp kütüphanede kız peşinde kosulur. Ha okul falan salla gitsin mesele düzenin bug bulmak zaten düzenin buku çıkmış.

• bennasılbüyükadamoluucam B kullanıcısına yanıt

her şeyi mahvettim geceyi dar ettim kendime zindan ettim

desinler lanetli bu çocuk sabretti her şeyden vazgeçti....

• noobodynow kullanıcısına yanıt
    Bjmnbcxzhnn

• Ben geçen sene barajı çektiklerinde bile delirmiştim. Türkiye'nin içinden geçtiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıllık aöf kayıt olmak için sınav şartmı acaba girileceksede hangi sınava girilecek acaba

• Vasıfsız okuyanların sayısı aşırı artacaktır. Bir sürü işsiz güçsüz, maaş beyenmeyen diplomalı olacaktır. Özel üniversiteler ve bu işten para kazananlar kârlarına kâr katacak.

• Ne alaka???
    Baraj kalkti ne demek?
    Ülkeyenin üni mezunu adama artik ihtiyaci kalmadi demektir
    Ayrica da zaten üni balonu patlayali yillar oldu.
    Mezun ol diplomani al gel sonra dayın yoksa iş bulama...

• Ülkemin fırsatçı 0rspu evladları da bu yıl üniversiteye yerleşen öğrenci sayısı artacağı için ev kiralarını daha dauçuracaklardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K????? K?? -- 13 Şubat 2022; 11:54:14 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • baraj kalkınca ne oluyor ki ? tıp fakültesinin,eğitim fakültesinin yada mühendislik mimarlığın puanı belli . yani tutupda tıp fakültesine puansız alacak halleri yok. yine eşşek gibi çalışacaksınız yani.

• Barajın kalkması ancak özel okullara parayı verip doğrudan girmek isteyenleri etkiler. Okulların puanı değişmiyor gaza gelmeyin boşuna. Olacak olan boş bölümleri boş insanlarla doldurup diplomalı vasıfsız üretmek, eh altımızda çalışacak eğitimli amele olacak bol bol.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.