Şimdi Ara

10k TL bütçeli stereo sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    10bin TL bütçeniz olsa idi stereo için hangi marka/model ekipmanlar ile bir sistem kurardınız?

• jadis orcestra amp
    scansonic mb 1 speeker
    M2 Tech evo 2 Dac
    Analysis plus one cable

Bir omur bana Duva edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deepchip D kullanıcısına yanıt
    10.000TL bütçe ile mekanın özelliklerini yazmamışsınız ama salonda kullanılacağını varsayarak .
    Goldenear Triton 3 kule hoparlörler (Aktif Subwoofer içerisinde)
    Yamaha R-N500 network streamer Amfi

Bu iki cihaz mantık olarak bu bütçeye alınabilecek en etkili sistem gibi duruyor . Ben olsam hiç düşünmeden böyle bir setup kurardım .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlar için teşekkürler

• İkinciel alıma açıksan sonys faber luito ve musical fidelity a5 iyi seçim olucaktır. Dac ise m2tech evo yada young (1-2 fark etmez) güzel seçim olur.

• Temiz bulabilirsen Quad 303 power amp,Quad 33 preamp,Tdl studio 0.5 speaker,Cyrus cd8x cd çalar ve Cyrus psxr tarafımdan denenmiş en iyi seçenek.Daha iyisi de mutlaka vardır.Ben denediğimi yazdım.
  • Teşekkürler

• Benim oda 15 m2 , rock metal dışındaki bütün müzik türlerini dinliyorum, harbeth p3esr bookshelf'ler ile ilgili yabancı forumlarda gördüğüm yorumlara göre bana uygun gözüküyor, min frkans 75hz 83.5 sensitvity var, alt frekanslar biraz zayıf, Sürümü kolay (6 ohm 50 watt) Fiyatı biraz bütçemi zorlayacak gibi 7.1k tl lik bir fiyatı var, ev ahalisini ikna edebilirsem bir demo yaptırabilirim. İkinci ele pek düşmüyor görfüğüm kadarı ile. Goldenear triton seven benim oda için biraz büyük sanki

• Harbeth ler bbc sertifikalı monitör hoparlördur. Amaç kısa mesafe dinlemedir esasen ama birçok hifi düşkünü tarafından kullanılır. Diğer bahsi geçen hoparlörlerin kendine has ses renkleri vardır ki bunlardan sonra birçok kişiye monitör hoparlör sesi çok kuru gelebilir. Hatta birçok konuda frekans dinlemek için monitör müzik dinlemek için diğerleri gibi bir muhabbet olmuştur. Deneyerek severek almak bu açıdan önemlidir.
    Luito ise yukarıda bahsi geçen tüm diger hoparlörlerin üzerine battaniye örtmussunuz gibi ses verir. Merakımdan kendi amplim ile bile denedigimde aynı şekilde sonuç almıştım. Arkadaşların bahsettikleri ürünler dışında pylon, pmc , opera ve scansonic dinlemenizi tavsiye ederim

• Yorumunuz için teşekkürler

• deepchip D kullanıcısına yanıt
    Benim öneri tritonu unutun 15m2 de sizi duvara yapıştırır o

Bence 15m2 de birçok hi-fi hoparlör çuvallayacaktır. Zor bir seçim olacak sizin için.

• Bu hacimler için bookshelf veya dar kasalı 2 yollu floorstand bakmakta fayda var. Yazacağım modeller iyi ampli eşleşmesi ve serbest yerleşim istiyor ancak 2. Elde bulursanız değerlendirebilirsiniz, Ilk aklıma gelenler, totem model 1 sig, pmc 23, ref 3a dulcet/decapo, atc Scm11/19.

• ref 3 a dulcet be modeli için güzel bir inceleme-karşılaştırma yazısı buldum, linki aşağıda, satılık bir de demo ürün var 3.800 TL istanbulda bir mağazada. sıfırı y.dışında 2000 usd. orta seviye ses seviyesine kadar başarılı, yüksek seslerde dağılabiliyor demişler, küçük odalar için iyi olabilir..

http://www.tnt-audio.com/casse/ref3a_dulcet_e.html
  • cevaplar için teşekkürler. bütçenin biraz üzerinde harcayarak aşağıdaki sistemi kurdum :

Falcon LS3/5A
    Roksan Kandy K2
    Bluesound node 2 (flac için)
    VDH Magnum
    DH Labs BL-1 rca

selamlar,
  • Hayırlı olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.