Şimdi Ara

1080ti hala alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1050ti ekran kartımı 6000TL civarına 1080ti güncellemek istiyorum. Alacağım 1080ti Aorus 11GB 352 bit 3 fanlı bir kart. Önceki kararım 6500 tl civarına Evga KO RTX 2060 6gb 192 bit satın almaktı. Ancak grafik belleği ve bit değeri gibi düşüklüklerden dolayı 1080ti almayı da düşünüyorum. Bana tavsiyede bulunup yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Güncel sistemim şu şekildedir;

anakart: Aorus B450 pro
    İşlemci : Ryzen 5 1600af
    Ram: Xpg spectrix 3200mhz 2x8 ddr4
    Ekran kartı: Gigabyte g1 gtx 1050ti 4gb 128bit
    PSU: 600w +80plus
    Depolama: 240gb JD SSD + 1tb Toshiba HDD

Sizce ne almalıyım?
    Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Gtx 1080 ti alinmaz, ne kadar daha sorunsuz calisacak? Garantili, en az onun kadar performansli ve göreceli uygun fiyatli ekran kartlari var. 6500-7500 arasina hem amd hem nvidia dan alternatifler var.

Anakart ve islemciyi satip onlari da 12100f+asus h610m-a ile upgrade edebilirsin. Yahut sadece islemciyi upgrade yapayim desen, r5 5500 3000lira, r5 5600 4000lira... İ3 + anakart 4200lira, sende ki anakart ve islemciyi max kaca satabilirsin bilmiyorum ama bu sekil senin icin kârli olan yolu hesaplayip, tercihini yapabilirsin. Gtx 1080ti icin güc kaynagininda kaliteli bir model olmasi lazim. Eski nesil, isinirda, fazlada harcar. Gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rx6600, rx6600xt, rtx 3060...

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeler için teşekkür ederim, Amd tarafına hiç bakmamıştım ekran kartında, şu an anakartımı değiştirmeden işlemciyi ne kadar güncelleyebilirim, alacağım ekran kartı şu anki işlemcimi darboğaza sokar mı ?

• TheKingMerone kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/rx6600xt-aldigim-gune-lanet-olsun--153061604

Bu konuda aradigin cevaplarin fazlasini bulacaksin, 4-5 sayfa ve hizlica tarayabilirsin 

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Hemen göz atıyorum, teşekkürler :)

• Senin ilacın rtx 3060.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam, hangi modeli öneriyorsunuz uygun fiyatlı olarak

• Ryzen 1600 ile 6600xt gibi kartlar alırsanız darboğaz yaşarsınız. Ozellikle online oyunlarda.. önceliği islemcinize vermelisiniz..

• -net- kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum, anakartıma uygun hangi işlemciyi alabilirim ?

• Piyasayı bir müdettir takip etmiyorum , takip edenlere sormak lazım..

• 2. el mi alacaksınız? Eğer iyi bakılmış bir kartsa 1080ti o bütçede alınabilecek en mantıklı seçenek. 3060'dan daha güçlü bir kart olmasına rağmen fiyat avantajı mevcut. 1080ti'yı doğrudan elemenizi tavsiye etmem.

• DemirKipi kullanıcısına yanıt
    Evet ikinci el satın alacağım, mevcut güç kaynağım yeterli olur mu, işlemcim ile uyumlu çalışır mı şüphedeyim açıkçası.

1080ti için 600w yeterli görünüyor. Ancak kartın güç girişleriyle uyumlu mu onu kontrol et derim. İşlemcin belki bir tık daha yüksek bir model olsaydı daha iyi olurdu ama sorunsuz çalışacağı kesin. Bazı oyunlarda ufak tefek darboğaz yaşarsın ama dikkate alınmayacak kadar düşük olur diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirKipi -- 24 Haziran 2022; 8:28:47 >
    Teşekkür ederim, kartı göz önüne alacağım,işlemciyi değiştirmek istersem 3600 uygun olur mu sizce.

Çok daha uygun olur. Tavsiye de ederim.

Öyleyse öncelik ekran kartını alalım, sonra işlemcimizi güncelleyelim, soğutucum gayet yeterli fakat kafama takılan aorus pro 3600’ü direkt çalıştırır mı yoksa bios update mi gerekir?

BIOS güncellemenin bir zararı olmaz. Öncesinde güncellemen senin yararına olacaktır.

• 1080ti kullanıcısı olarak memnunum. hatta 3 hafta önce 1080p monitörden 4K monitöre geçiş yaptım. Optimizasyonu kötü olmayan oyunlarda bile gayet tatmin edici FPS'ler alıyorum. Kısmetse ekran kartını da yenileyeceğim.

Ama daha güncel bir kart almanı tavsiye ederim. 4bin seri kartlar gelecek yakında. 1080TI iyice yaşlandı artık. Daha ne kadar dayanır belli olmaz. Ben olsam bütçeyi biraz daha zorlamaya çalışırdım. Ha yoksa gerçekten temiz bir ikinci el 1080ti bulduğunuza inanıyorsanız sizi kesinlikle üzmez. Saygılar...

• Alınır,ama kart 2 nesil eski bir nesil daha geliyor,sırf nesilden dolayı alınmaz,çok ucuza bulursan alabilirsin onun haricinde almazdım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.