Şimdi Ara

1080p 60hz monitör ve GTX 1080 sorunsalı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaynanan seni seviyormuş, hepsiburada'da kdv indirimleri var, en sert de 1080'i vurmuş. strix 1080 3400 lira şu an. üç fanlı felan. kesinlikle kaçırma
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

kaynanan seni seviyormuş, hepsiburada'da kdv indirimleri var, en sert de 1080'i vurmuş. strix 1080 3400 lira şu an. üç fanlı felan. kesinlikle kaçırma
    hocam bu kdv indirimi hepsiburada özel mi, ne kadar sürer? hemen alıp diğer bileşenleri sonraya mı bırakayım dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bircok samsung monitor oluyor diye biliyorum ama en guzeli deneyerek....Nvdia ayarlarindaki cozunurluk bolumunden bu islemi yapabilirsiniz..Tek tek hz arttirarak gitmek daha makul ama dedigim gibi monitore zarar verme olasiligida mevcut oldugundan aklinizi karistiripda sorumluluk kabul etmem :) monitor oc yazdiginiz zaman youtube da bircok video mevcut ama 60 fps ile gtx 1080 en az full ayarlarda 5 yil goturur. Kdv indirimlerini kacirmayin derim

• Jimmy_Conway kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, riske girip monitörsüz kalmayayım ben o zaman :) kart da cidden iyi fiyatta ama ben inventus'tan falan toplamayı planlıyordum. yine de alacam galiba. inşallah kargoda falan sıkıntı çıkmaz. malum kargo firmaları bayâ özensiz kargo taşımada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Gördüğüm en boş yorumlardan biri olabilir.

Alıntıları Göster
    Firmalar size iyi ödüyor herhalde triplere bak. Sonra mağdur olan bilmeyip, buradan yararlanmaya çalışan üyeler oluyor. Adam 4-5 yıllık idare PC almaya çalışıyor 144 hz diyosunuz 2 sene kullanamıyor sonra sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 18 Ekim 2018; 14:49:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EceliYakın

hocam bu kdv indirimi hepsiburada özel mi, ne kadar sürer? hemen alıp diğer bileşenleri sonraya mı bırakayım dersiniz?

Alıntıları Göster
    Bugün 24:00'den sonra biter muhtemelen elini çabuk tut.
  • Şimdi bu 144hz falan iyi, hatta çok iyi de, denildiği gibi besleyecek bileşenler lazım.

Monitör de alırım dersen 144hz'den ziyade "adaptive sync" teknolojili bi monitör öncelik olmalı. G-sync monitörler Freesync'lere göre pahalı; ama o işe özel ayrı bir işlemcisi olduğundan daha iyi çalışıp daha az input lag oluşturuyor.

GTX 1080'in muadili AMD kart ne ise onu ve yanında Freesync monitörü de düşün bence.

Ben şahsen ekranda yırtılmaya asla katlanamam. G-sync monitörden sonra "işte bu!" dedim. Bir de 144hz'leri de tecrübe etsen o da ayrı bi güzellik. Bi kere daha masaüstünde "vay anasını" dedirtiyor.

Neyse sen Freesync'i de bi düşün.
  • Dsr açıp 2k 60 fps oynarsınız hocam çoğu oyunu .

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakBanyoTerliği

Bugün 24:00'den sonra biter muhtemelen elini çabuk tut.

Alıntıları Göster
    indirim bitmeden kart bitti maalesef hocam :( bayâ uğraştım ama kartta, bankada falan sıkıntı üstüne sıkıntı çıkıp uzayınca, haliyle insanlar da bu fiyata bırakmadılar böyle bir kartı. ben de onun yerine şunu aldım:

https://www.hepsiburada.com/asus-turbo-nvidia-geforce-gtx-1080-8gb-256bit-gddr5x-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-turbo-gtx1080-8g-p-BD805697

biraz daha alt ve özelliksiz bir model ama sonuçta hem 1080 hem asus dedim ve 3174 liraya bugün 11.30 gibi.

işin ilginç kısmı ise az önce baktığımda fiyatı 3060 liraydı, sonra 3090 oldu. canım sıkıldı tabi ama ne yapayım bilemedim.

sonuçta bir gtx 1080 almış oldum, inşallah pişman olmam.

• Uygun fiyatlı bulursanız hiç düşünmeden alın, gta 5, forza4 gibi oyunlarda herşey ultrada sabit 60 fps için 1080 şart. Eğer ara ara 45 50 ye düşmesi beni rahatsız etmez diyorsanız 1070 de kullanılabilir. Ancak dediğiniz gibi bir süre kafam rahat olsun diyorsanız 1080 en mantıklı seçim olur.

• beadlock2247 kullanıcısına yanıt
    hocam yukarıda linkte olan kartı aldım, asus turbo 1080, 3.1k'ya.

bakalım inşallah sorunsuz gider 3-4 sene.

• quote:

Orijinalden alıntı: EceliYakın

indirim bitmeden kart bitti maalesef hocam :( bayâ uğraştım ama kartta, bankada falan sıkıntı üstüne sıkıntı çıkıp uzayınca, haliyle insanlar da bu fiyata bırakmadılar böyle bir kartı. ben de onun yerine şunu aldım:

https://www.hepsiburada.com/asus-turbo-nvidia-geforce-gtx-1080-8gb-256bit-gddr5x-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-turbo-gtx1080-8g-p-BD805697

biraz daha alt ve özelliksiz bir model ama sonuçta hem 1080 hem asus dedim ve 3174 liraya bugün 11.30 gibi.

işin ilginç kısmı ise az önce baktığımda fiyatı 3060 liraydı, sonra 3090 oldu. canım sıkıldı tabi ama ne yapayım bilemedim.

sonuçta bir gtx 1080 almış oldum, inşallah pişman olmam.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun. Güzel bir kart aldın

• IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, alırken biraz üzgündüm üç fanlı ve daha iyi modeli kaçırdığım için ama bu da işimi görecek inşallah.

tekrar teşekkürler :)

• Hayırlı olsun, mantıklı seçim olmuş

• beadlock2247 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, aras kargo sağ salim ulaştırabilirse inşallah öyle olur.

• 60 hz den 144hz geçtim fark bariz belli ama 144hz için paralar devamlı akması lazım
  • 144 hz için min fps degeri 90 altına düşmemeli o akıcılığa alıştıktan sonra 60 fps göze batmakta arkadaş 144 hz yeni geçti 100 ve üstü fps lerde oyun deneyimi muazzam ancak her oyunda bu fps leri almak için en iyi ekran kartını almalı ve sanırım 2 sene sonra değiştirmeli maliyeti korkunç

• Özellikle competitive oyunlar da 144 e alışınca 60 a düştüğünde adeta oynayanamaz hale gelebiliyorsunuz. Örnek cs go da fps i 60 ı sabitlediğimde oyun ciddi anlamda kasıyor gibi. Ama tek oyunculu hikaye oyunlarında 2k60 fps de herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Alışkanlık sanırım. Baktınız 1080p de gtx1080 adam gibi kullanılmıyor. Dsr açar 2k oynarsınız.
  • Benim hala daha aklımı kurcalıyor "1080p-60hz-monitor-ve-gtx-1080-sorunsali" olayı. Şu an 5 yıllık emektarım GTX 770'imden 1xxx serisine GTX 1060'a geçme arifesindeyim de işte i5-4670 3.40Ghz işlemci için darboğaz yaratır/yaratmaz meselesi canımı sıkıyor tam emin olamasam da, daha bunun üstüne tam GTX 1070 alacakken vazgeçmemin tek sebebi ayrıca can sıkıcı; "işte o kart 1080p 60Hz monitöre göre değildir 1070 alırsan i5-4670 işlemciyle 1080p oyunlarda çok sıkıntı yaşarsın" bilgisiydi yorumlarıydı testleriydi vs vs. Paramız pulumuz şansımız varken güzelim GTX 1070'den vazgeçtim 1070 şansını kaçırdım el mecbur 1060'a yöneldim haydi hayırlısı bakalım.

Tahmin edebileceğiniz gibi işlemci Intel 4. nesil, anakart deseniz Z87, Ram deseniz 16GB DDR3 1600Mhz, monitörüm FullHD1080p 24" ASUS LCD o zamanlardan kalma, evet maalesef bu devirde son 2 yıldır oluşan ekonomik şartlarda anakart-işlemci-ekrankartı-DDR4 RAM-monitör kombosu yapmaya müsait değiliz (3-5 yıl öncesine göre) artan döviz kur'ları artan fiyatlar bildiğiniz gibi işte. Yani umarım tek ekran kartı güncellemesiyle bir 3-4 yıl daha oyuncu-gamer olarak hayatıma devam edebilirim umarım.

• Elinde ki işlemci 1060 için kesinlikle ideal gtx 770 den sonra makinayi ciddi toparlar 1060 la 1080p 60 fps için tam performans alırsın işlemcinin desteklediği sınırlarda sayılır 1060 fiyatları cok uçuk orası fiyatı ederinin çok üstünde

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.