Şimdi Ara

100ytl civarına su soğutma hazırlayabilir miyim,alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3ghz'e oc'lu e2160 işlemci kullanıyorum.Bilgisayarı yeri geliyor 1 hafta downloada yatırıyorum.
    Daha yüksek oc ve satabilite için su soğutma düşünüyorum.
    Max. 100ytl'ye hazır sistem alabilir miyim,parça parça alıp toplamaya güvenemiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: tsk

Arkadaşlar 3ghz'e oc'lu e2160 işlemci kullanıyorum.Bilgisayarı yeri geliyor 1 hafta downloada yatırıyorum.
    Daha yüksek oc ve satabilite için su soğutma düşünüyorum.
    Max. 100ytl'ye hazır sistem alabilir miyim,parça parça alıp toplamaya güvenemiyorum

100YTL yi sadece islemci bloguna ayirman lazim ki duzgun bir sivi sogutma sistemin olsun
    100 liraya alabilecegin sogutucular

Xigmatek HDT-S1283 All in One Cpu Cooler

Kdv dahil : 71,28 YTL
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=CPXT-003

Thermalright SI 120 CPU COOLER

Kdv dahil : 56,73 YTL
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=100700800
    Ustune
    SilverStone FM 121 Profesyonel 120 MM Fan

Kdv dahil : 44,96 YTL
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=sst-fm121

Bu 2sini alabilirsin rahatlikla

• firebalde hazir hesapli sistem diye bir sey gormustum 148 ytl idi simdi bulamadim fiyat olmazdi yani o sekilde tek tek toplasan ama cpu blogu uyumsuz bir seydi sadece bloga o para veriliyor.100 ytl ye su seti de olmaz parca parca bile olmaz, olmaz yani.90 100 ytl ye guzel fanlar var ve 1 hafta dl ye yatirinca 3 ghz mi olmasi gerekiyor illa?

@T

bu alet stokta yok aybeyde gordum alakasi yok o fiyatla.fm 121 kasa ici icin fm 123 kullaniyorlar basinci yuksek diye ama hem cok gurultulu o aletler.boyle parca parca yerine tek parca degisik fanlar var ama 3.2 2140 i 1 hafta orthosa tutuyor adamlar Tr 120 Ultra ile hava yani dl de ne oluyormus da su ben hala oraya takildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 16 Mayıs 2008; 23:38:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

firebalde hazir hesapli sistem diye bir sey gormustum 148 ytl idi simdi bulamadim fiyat olmazdi yani o sekilde tek tek toplasan ama cpu blogu uyumsuz bir seydi sadece bloga o para veriliyor.100 ytl ye su seti de olmaz parca parca bile olmaz, olmaz yani.90 100 ytl ye guzel fanlar var ve 1 hafta dl ye yatirinca 3 ghz mi olmasi gerekiyor illa?

@T

bu alet stokta yok aybeyde gordum alakasi yok o fiyatla.fm 121 kasa ici icin fm 123 kullaniyorlar basinci yuksek diye ama hem cok gurultulu o aletler.boyle parca parca yerine tek parca degisik fanlar var ama 3.2 2140 i 1 hafta orthosa tutuyor adamlar Tr 120 Ultra ile hava yani dl de ne oluyormus da su ben hala oraya takildim.
    Öncelikle cevaplar için teşekkürler

3ghz'de günlük kullandığım işlemcim var
    Arada sırada uzun süreler açık bıraktığım bilgisayarım var
    Bu ikisini nasıl bağladınız anlamadım

Fireball'da satılan hesaplı ürünü biliyorum,zaten stokta yoktu şuan da siteden kaldırmışlar.

Fan düşünmüyorum,devasa birşey kasanın içinde :D

Madem bu fiyata bulamam şu şekilde sorayım sorumu,2.el tt big water bulursam alayım mı?Onun performansı nasıldır,pek iyi yorumlar okumadım hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: tsk

Fireball'da satılan hesaplı ürünü biliyorum,zaten stokta yoktu şuan da siteden kaldırmışlar.

Madem bu fiyata bulamam şu şekilde sorayım sorumu,2.el tt big water bulursam alayım mı?Onun performansı nasıldır,pek iyi yorumlar okumadım hakkında

Alıntıları Göster
    quote:

big water oc yapmayacaksan bence düzgün kullanırsan iyi ben şu an memnunum sıcaklığım max 25 derece boşta yükte 36 gördüm oc yok sessiz gayet fanı az sesi var pompanın altınada bişeyler koyunca kalmıyo oc yaparsan heradle pek iyi sonuç olmaz ama en azından fanından iyi olur heralde bloğu çatlıyormuş çok dikkat etmen lazım az sık alabilirsin ama ses fazla etki etmez dersen atman marka pompa al pleksiden depo yap içine koy motoru birde radyatör al oto radyatörü bloğuda kendin yapablirsin yada gene big water bloğuda alabilirsin ama çatlama ihtimali var kendin yap bence onuda ben ztn pek anlamam yorumlar gelecektir bilenlerden benim gördüğüm bu kadar bende ek sistem yapıcam peltier fln eklicem pompa bende arıyorum şu anda

• quote:

Orijinalden alıntı: mamo99

quote:

big water oc yapmayacaksan bence düzgün kullanırsan iyi ben şu an memnunum sıcaklığım max 25 derece boşta yükte 36 gördüm oc yok sessiz gayet fanı az sesi var pompanın altınada bişeyler koyunca kalmıyo oc yaparsan heradle pek iyi sonuç olmaz ama en azından fanından iyi olur heralde bloğu çatlıyormuş çok dikkat etmen lazım az sık alabilirsin ama ses fazla etki etmez dersen atman marka pompa al pleksiden depo yap içine koy motoru birde radyatör al oto radyatörü bloğuda kendin yapablirsin yada gene big water bloğuda alabilirsin ama çatlama ihtimali var kendin yap bence onuda ben ztn pek anlamam yorumlar gelecektir bilenlerden benim gördüğüm bu kadar bende ek sistem yapıcam peltier fln eklicem pompa bende arıyorum şu anda

Alıntıları Göster
    Hocam forumda aradım ama bulamadım,tt big water'a dair bir inceleme falan var mı?Sahip olduğun için biliyor olabilirsin.

• quote:

Hocam forumda aradım ama bulamadım,tt big water'a dair bir inceleme falan var mı?Sahip olduğun için biliyor olabilirsin.

Alıntıları Göster
    big water almayın bence. gidin kendiniz en dandik peçalardan oluşturun daha iyi. her parçasında ayrı bir sorun var. geçenlerde bir arkadaş sizin gibi ucuza bu işi halletmeye çalıştı. galibada halletti.

eğer gorunume onem vermeyecekseniz, sadece soğutma bir miktarda sesizlik arıyorsanız 70-80 milyona toplama şansınız var. bende bu şekilde başlamıştı ama hastalık oldu. daha dun 5. radyatorumu aldım

kendiniz toplarsanız maliyet:
    radyator 30ytl
    blok 20 ytl +plaxy
    pompa 30ytl
    hortum ve diğer malzemeler 15ytl
    ama gorunum pek iyi olmaz baştan soyleyeyim. gerçe big waterın gorunumude kotu bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeofizikci -- 17 Mayıs 2008; 5:45:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

big water almayın bence. gidin kendiniz en dandik peçalardan oluşturun daha iyi. her parçasında ayrı bir sorun var. geçenlerde bir arkadaş sizin gibi ucuza bu işi halletmeye çalıştı. galibada halletti.

eğer gorunume onem vermeyecekseniz, sadece soğutma bir miktarda sesizlik arıyorsanız 70-80 milyona toplama şansınız var. bende bu şekilde başlamıştı ama hastalık oldu. daha dun 5. radyatorumu aldım

kendiniz toplarsanız maliyet:
    radyator 30ytl
    blok 20 ytl +plaxy
    pompa 30ytl
    hortum ve diğer malzemeler 15ytl
    ama gorunum pek iyi olmaz baştan soyleyeyim. gerçe big waterın gorunumude kotu bence

Alıntıları Göster
    O paraya işe yarar bir sistem kurulmaz arkadaşım. Hem pc yi açık bırakıp gideceksin, hem de soğutma işini dandik bir sisteme emanet edeceksin.
    Linkte kendi yapımım ürünler var, bir göz at istersen..

http://forum.donanimhaber.com/m_23277579/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

O paraya işe yarar bir sistem kurulmaz arkadaşım. Hem pc yi açık bırakıp gideceksin, hem de soğutma işini dandik bir sisteme emanet edeceksin.
    Linkte kendi yapımım ürünler var, bir göz at istersen..

http://forum.donanimhaber.com/m_23277579/tm.htm

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_22651065/tm.htm
    Bu ilani bi incele
    Ilker abi sivi sogutma sisteminin satiyor.

Bunu alip (pompasi zaten var) zaman gectikce parcalari elden gecirip guzel bir sistem yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Real RocknRolla

http://forum.donanimhaber.com/m_22651065/tm.htm
    Bu ilani bi incele
    Ilker abi sivi sogutma sisteminin satiyor.

Bunu alip (pompasi zaten var) zaman gectikce parcalari elden gecirip guzel bir sistem yapabilirsin

Alıntıları Göster
    dediğim gibi ben oc fln yapmıyorum derece beni tatmin ediyor bağlantılara iyice baktım 1 hafta fln şimdi brakıp gidiyorum ama sızdırma ihtimali var tabi ben memnunum ama bunu peltiyeri soğutmak için kullanıcam pc yede pompa ve bloklar alıcam blokları kendim yapmayı düşünüyorum tabi big water çok dikkatli kullanılması gerek blokğu hemen çatlata bilirsin istersen değiştir üstündeki pleksiyi garanti olsun diye 10 milyona halledersin gerisi ztn sıvısı eskimiş vs oluştur ınuda direk bp nin antifiriz ve safsu kullan ben öyle yapıyorum sıvısı iletmeye başlamıştı antifirizle su koydum şimdi kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mamo99

dediğim gibi ben oc fln yapmıyorum derece beni tatmin ediyor bağlantılara iyice baktım 1 hafta fln şimdi brakıp gidiyorum ama sızdırma ihtimali var tabi ben memnunum ama bunu peltiyeri soğutmak için kullanıcam pc yede pompa ve bloklar alıcam blokları kendim yapmayı düşünüyorum tabi big water çok dikkatli kullanılması gerek blokğu hemen çatlata bilirsin istersen değiştir üstündeki pleksiyi garanti olsun diye 10 milyona halledersin gerisi ztn sıvısı eskimiş vs oluştur ınuda direk bp nin antifiriz ve safsu kullan ben öyle yapıyorum sıvısı iletmeye başlamıştı antifirizle su koydum şimdi kullanıyorum

Alıntıları Göster
    Cevaplar için teşekkürler,bu durumda kendim bir şeyler yapmaya çalışıcam artık.

• quote:

Cevaplar için teşekkürler,bu durumda kendim bir şeyler yapmaya çalışıcam artık.

Alıntıları Göster
    parçaları yeniliyorumhttp://forum.donanimhaber.com/m_23319514/tm.htm buraya bi bak istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: war

parçaları yeniliyorumhttp://forum.donanimhaber.com/m_23319514/tm.htm buraya bi bak istersen

Alıntıları Göster
    Verebileceğim fiyat belli hocam, senin ürünler aşar beni
  • quote:

Verebileceğim fiyat belli hocam, senin ürünler aşar beni

Alıntıları Göster
    anladım arkadaşım burda 30 ytl istemiş el yapımıhttp://forum.donanimhaber.com/m_21486981/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: war

anladım arkadaşım burda 30 ytl istemiş el yapımıhttp://forum.donanimhaber.com/m_21486981/tm.htm

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende su soğutma yapmak istiyorum ama overclock yapıcam 4.00 ghz görmek istiyorum sizce su soğutma yetermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

arkadaşlar bende su soğutma yapmak istiyorum ama overclock yapıcam 4.00 ghz görmek istiyorum sizce su soğutma yetermi

Alıntıları Göster
    Dostum senin alabileceğin sistem Firebal'daki hazır sistemdi. O aslında ufak bir sistem isteyenler için çok da iyi bir kampanyaydı. Ayrıca Firebal firmasının aslında ne kadar gacırdattığını da gösteren bir durumdu. Şöyle ki; o sistemdeki 300 lt'lik Eheim pompa tek başına 90 ytl'ye satılıyor Firebal tarafından. Neyse bu konu uzar gider..

Nihayetinde o tip bir soğutma sistemi kovalaman lazım, ayrıca performans olarak çok da beklentin olmaması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeVeRaL

Dostum senin alabileceğin sistem Firebal'daki hazır sistemdi. O aslında ufak bir sistem isteyenler için çok da iyi bir kampanyaydı. Ayrıca Firebal firmasının aslında ne kadar gacırdattığını da gösteren bir durumdu. Şöyle ki; o sistemdeki 300 lt'lik Eheim pompa tek başına 90 ytl'ye satılıyor Firebal tarafından. Neyse bu konu uzar gider..

Nihayetinde o tip bir soğutma sistemi kovalaman lazım, ayrıca performans olarak çok da beklentin olmaması lazım.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler arkadaşlar,zaten amacım performans değil,3ghzin üzerine az bir oc ve stabilite amacım.Yazın stok fanla pek kullanacağımı sanmıyorum.
    Bugün sıkışmış bir dosyayı açarken işlemci 75Cden aşşağı inmedi,daha iyi bir fan kullanmak da istemiyorum

• quote:

Teşekkürler arkadaşlar,zaten amacım performans değil,3ghzin üzerine az bir oc ve stabilite amacım.Yazın stok fanla pek kullanacağımı sanmıyorum.
    Bugün sıkışmış bir dosyayı açarken işlemci 75Cden aşşağı inmedi,daha iyi bir fan kullanmak da istemiyorum

Alıntıları Göster
    Bence sen biraz daha biriktirip eli ayagi düzgün bi set al, 100 ytl'ye alicagin su sogutma hava sogutma gibi veya daha kötüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alternateboy

Bence sen biraz daha biriktirip eli ayagi düzgün bi set al, 100 ytl'ye alicagin su sogutma hava sogutma gibi veya daha kötüdür.

Alıntıları Göster
    coller master cpu clok 18 ytl exe bilgisayar
    tt vga blok 50 ytl hepsiburada.com
    akavaryum pompa 25 ytl tüm akvaryumcular
    hortum 10 ytl sanayi sitesi
    su kabı bedava
    saf su + antifriz 8 ytl
    radyatör çıkma al temizle 10-15 ytl
    kasadaki fanları sök veya radyatörü kasaya montele

toplam 121 ytl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan841 -- 20 Mayıs 2008; 13:17:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihan841

coller master cpu clok 18 ytl exe bilgisayar
    tt vga blok 50 ytl hepsiburada.com
    akavaryum pompa 25 ytl tüm akvaryumcular
    hortum 10 ytl sanayi sitesi
    su kabı bedava
    saf su + antifriz 8 ytl
    radyatör çıkma al temizle 10-15 ytl
    kasadaki fanları sök veya radyatörü kasaya montele

toplam 121 ytl

Alıntıları Göster
    eger bunlari alicaksan hava sogutmada kal daha iyi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.