Şimdi Ara

100 Lvlde Blader Yapılandırması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
9.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem bu kadar güzel bir konunun aşşağıda kalmasını istemediğimden hemde böyle şansın demek için yazayım dedim. Bu sabah tavsana baktığımda sun garment ayakkabı ile karşılaştım :) umarım 10 dg dede devam eder bu şans.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay_Zeus

Hem bu kadar güzel bir konunun aşşağıda kalmasını istemediğimden hemde böyle şansın demek için yazayım dedim. Bu sabah tavsana baktığımda sun garment ayakkabı ile karşılaştım :) umarım 10 dg dede devam eder bu şans.

Böyle Şansın mı
    Bence Hiç Üzülme Sun Sonuçta,En Azından Satarsın Yine Maddi Sıkıntılarından Kurtulursun
  • 100 lw blade yapılandırması en az tartışma getirecek konu bence elbette konuyu açan arkadaşa katılıyorum 100bc+100fr+100lt sebeplerini de sıralıyayım
    cold u açılmasının tek sebebi phy deff ve snow
    1phy deff blader olduğu için kapanacaktır hemde str oluğundan dolayı da garment giyeceğine prot giyer cold dan daha çok deff kazanır
    2snow konusunda herkezin bildiği gibi str çarlarda pek işe yamanıyor zaten 100 lw de en çok 15k mp olacak size bir int-staff dibi çarlar vuruduğu an mp biter sizde zaten direk kaparsınız
    NEDEN LİT
    1. mag attack veren skill: lw ler ilerledikçe artan mp den de anlaşıldığı üzere el yakma skillerinin mag atack vermesinden dolayı mg attack giderek önem kezanıyor (str-ch) ler için bir str çarınız varda birine bir kez el yakmalı birde el yakma olmadan vurun farkı anlarsınız
    2. parry ratio: bilindiği gibi silahların üzerinde (atıyorum) 100-200 (50%) gibi rakamlar yazar bunun anlamı karakterinizin silahı 100 ile 200 araında değerlerle attack yapacak parry rationun özellği de bunu düşürücü yönde diyelim ki sizde vatandaş 200 ile vuracak parry rationuz yüksekse size 100 e yakın değerlerde vurmaya başlayacak ki buda çok önemli bi deff özelliği
    3 hızlı koşmak: yeni gelecek pack ile daha da önemli olacak(hele ki benim gibi bir warrior için ;) hızlı koşamamayı aslında bana sormanız lazım :D hızlı koşmak sadece biryerden biryre giderken hızlı olmak olarak algılanmasın aynı zamanda savaş alnalarında hızlı refleksler vermenizi de sağlar...
    4 kayma skili: Bu skill kesinlikle favorim eğer bir thiefseniz bu skill ile çook daha fazla zevk alıcaksınız çünki tehlikeli ortamlardan kaçmakta çok etkili vede pvp lerde bowlar içinde çok yararlıdır (bir anda rakibinizle aranıza 24m fark koyabilir ve bu çekilde hp nizi topalyabilirsiniz ( bazıları bunu kaçmak olarak değerlendire bilir ama değil sadece bow un uzaktan vurma özelliğini kullanıyorsuz)
    NEDEN FİRE
    1.fire el yakma skili: str çarların zaten attağı düşük bunu teLafi edebilmek için en yüksek attağı veren el yakma skilini kullanmalılar
    2.phy attaack veren skill: str çarkalar için olmazsa olmaz (bunu açıklamaya hiç gerek yok)
    3.mag deff skili konunun başında da dediğim gibi prot giyerseniz garment in mag attack boşluğunu rahatça kapatacaktır..
    4.bowlar için fire shieldler: özellkile kale savaşında ve uniq keserken kullanılarn ve genelde bow ların işine yarayan bir skill (pvp de de basıladilir warriorların cnock back lerini durdurman için)
    5. pasif skili: de phy attack vermektedir

eylenceli ve SAYGILI oyunlar SuPReMaCY(EOS)

• Bende kendi dusuncelerimi yazayım senin yazdıklarına göre.

Cold Konusunda
    1. str blader da olsa eu lara karsı phy defans acıgı ne yazık ki bulunmakta. Sadece eu charalara karsı değil şu 100 lvl ın popüler ilan ettiği ve artık heryerde gördüğümüz str bowlara karşıda.

2. Garment yerine pro giyen bir str charın int charlar karsısında ozellikle snow olmadan ayakta durması cok ama cok zor. Pro mag den 230 alırken phy a 100 eklemekte buda zaten magic defansa daha cok ihtiyacı olan bir charda pek kabul edilir bir durum degil ne yazık ki.

3. Snow konusunda ne yazikki oyle mana bitmesi gibi bir durum yok tabi gidip te %50 lik acmazsan :) %20 lik yada %30 luk snow kullanan bir str char su anda mp si bitmeden çok rahat bir şekilde kullanabiliyor. Devil + pre + kıyafetler ile mp iyi bir oranda artırıyor.

Light konusunda
    1 Evet gercekten el yakmanın etkisi hic bir şekilde inkar edilemez vuruşları büyük oranda artırmakta ama bahsettiğimiz el yakması. Deneyin dediğin de sende vurus yapmadan once light taki mag attack artırıcı yı kapatıp deneyebilirsin emin ol ki aman aman bir artış olmadığını göreceksin. Etkisini kabul ediyorum ama emin olun ki tahmin ettiğiniz kadar yada bir int chardaki kadar artış sağlamayacaktır.

2. Pary ratio cok önemlidir. Özellikle int charlara karşı ama gercekten cok kasılmış bir alchmy ile en azından az da olsa giderilebilir. Yada eventlerde toplanan %30 arttırıcı scrollarla.

3. Benim kastıgım ch charındada light kapalı su anda (81 pacheon 81 bicheon 81 fire) ve kosma potları ile cok rahatlıkla işimi hallediyorum. Pvp lere yada job larda ise 100 luk potları kullanıyorum buda lighttan daha cok kosma saglamakta :) .

4. Kayma skilini ne yazik ki saglayacak herhangi bir scroll yada pot yok ve yeri geldiğinde en cok ihtiyac duydugum skill diyebilirim. Ama blader olacağımdan zaten adamın dibinde işim yani kolay kolay kacma gibi bir düşüncem olmayacak sadece yatır yapıp uzaklasmak olabılır.

Bunlarda benim düşüncelerim ne kadar farklı düşünce o kadar güzel bir konu.

• Bu konu uzar gider . . .
  • 90 Lvl Full Farm Blade karekter sahibi olarak .
    Şunu söylemek istiyorum.Belli bir zamandan sonra blade karekter zevk vermez hele oturmuş bir serverde elinizde sun olmadıktan sonra hiç bir halta yaramaz.Kimse sizinle pvp yapmaz ,unige kesemessiniz,Pvp alanında dikilir durursunuz.
    Yani inanın okadar uğraşıp kasmanıza degecek bir karekter değil.
    Hep Full str karekter kastım.1 kere Full int karekter kastıkdan sonra Blade karekterinin cok gereksiz olduğunu ve sıkıcı olduğunu anladım
  • quote:

Orjinalden alıntı: erden1978

90 Lvl Full Farm Blade karekter sahibi olarak .
    Şunu söylemek istiyorum.Belli bir zamandan sonra blade karekter zevk vermez hele oturmuş bir serverde elinizde sun olmadıktan sonra hiç bir halta yaramaz.Kimse sizinle pvp yapmaz ,unige kesemessiniz,Pvp alanında dikilir durursunuz.
    Hep Full str karekter kastım.1 kere Full int karekter kastıkdan sonra Blade karekterinin cok gereksiz olduğunu ve sıkıcı olduğunu anladım

Nuker ile 5 vs 1 yapabildin mi peki ?

• quote:

Bu oyunu 70 lvl sınırından beri oynamaktayım.
    70 lvl da blade babelde
    80 de glavie - int s/s- warlock /cleric - wizard /cleric zeusta
    90 da int s/s - warrior /cleric - bow - yeni yeni basladıgımda bard /cleric im var Gaia da

Hepsinin tadı gercekten farklı ama blade charın nasıl derler tadı damagımda kaldı diyebilirim :)

• quote:

pvp nin kralını yaparsın. Unique ' in kralını kesersin. pvp de dikilir durursun evet.. ama hiç birşey yapamadığından değil. ayaklarının dibinde 0 hp ile duran çara hava olsun diye dik durursun.

• @Auto CAD
    Nukerde snow biter Pvp biter
    Yalnız Blade karekter icin 5 VS devri biteli cok oldu. 2tane 2h nın karşısında duramazki artık
    @Yarbay_Zeus
    Bende 70 Lvl sınırından beri oynamaktayım
    Birtane Glv server rome 80 Lvl max (Max 80 Lvl iken)
    Server Mars 90Lvl Ful str Blade
    Server Mars 90 Lvl Glv
    Server Mars 90 Lvl Bow
    Server Mars 90 Lvl Wizzard
    Server Hera 90 Lvl 2h
    Server Mars 90 Lvl Full int spear
    Bunlar aklımda şimdilik.
    Çoğunuda bu forumda sattım.

@WarriorAngel
    Sanırım 90 Lvl bir str blade karekterin olmadı.Oturmuş bir serverde
    Ne unige kesersin ne de bi halt edersin.Bunu balade karekter sahipleri cok iyi bilir
    Anca dikilir durursun.
    Blade karekter sahibi olarak soyluyorum severimde karekteri cok satışa cıkardım cok caydım satışdan ayrı konu onlar ...
    Her silkroad oyuncusunun elinde olması gerekir de diyebilirim.
    Yalnız Pvp farklı bir kavram.
    Bir cok kadar karekterle oynadım .Pvp yaptım.
    Fakat ilk defa (çin)int bir int karekter kastım ve herzaman kucumsediğim bu karekterden böyle bir zevk alacağımı hiç düşünmedim.

• quote:

@Auto CAD
    Nukerde snow biter Pvp biter
    Yalnız Blade karekter icin 5 VS devri biteli cok oldu. 2tane 2h nın karşısında duramazki artık
    @Yarbay_Zeus
    Bende 70 Lvl sınırından beri oynamaktayım
    Birtane Glv server rome 80 Lvl max (Max 80 Lvl iken)
    Server Mars 90Lvl Ful str Blade
    Server Mars 90 Lvl Glv
    Server Mars 90 Lvl Bow
    Server Mars 90 Lvl Wizzard
    Server Hera 90 Lvl 2h
    Server Mars 90 Lvl Full int spear
    Bunlar aklımda şimdilik.
    Çoğunuda bu forumda sattım.

@WarriorAngel
    Ne unige kesersin ne de bi halt edersin.Bunu balade karekter sahipleri cok iyi bilir
    Anca dikilir durursun.
    Blade karekter sahibi olarak soyluyorum severimde karekteri cok satışa cıkardım cok caydım satışdan ayrı konu onlar ...
    Fakat ilk defa (çin)int bir int karekter kastım ve herzaman kucumsediğim bu karekterden böyle bir zevk alacağımı hiç düşünmedim.

Amacını anladım, teşekkürler sağol iyi forumlar . . .

• Blader yüksek lvl uniqueleri kolay kolay kesemez doğru ama tg,cerberus,ivy,uruchi,isyutaru ilk bulan olursa çok rahat keser...
  • @Seytan Kobra
    Salla onları yav 100 Lvl olunca gidip tigermi kesecez
    Bu oyunda en adaletsiz karekter bladerdir..
    Blader karekteri Max 80Lvl iken skill ler 70 de max zamanında baba karekterdi.
    Taki eu oyuna geldi ve üstüne yeni skiller geldi bırakın 2vs leri 1vs bilede zorlanan karakterler haline geldi.
    Bundan önce blade kartekter icin skill olarak Cold dedimi Çüş derdik.Ama şuan durum böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ablay -- 13 Mart 2009; 17:33:15 >
  • @mai_mai

Parry ratio konusunda çok haklısın .Çoğu oyuncu öneminin farkında dahi değil.. ( Ruby tablet basımı kolay diyenlere de şaşıyorum..) Ancak benim coldu savunmada asıl amacım verdiği phy defans. Blade de zaten hayli çok diyeceksiniz. Ama warriorların gücünü zaten biliyoruz.Ayrıca 100 lv de bow lar da çok güçlü olacak gibi görünüyor.Bu sebeple cold açılmalı diyorum. (Snow kesinlikle unutulamaz zaten..)

Ancak yine de bazı arkadaşlar 100 fire 100 bicheon 80 light 20 cold demişler. Haklı olabilirler Çok bir parry kaybı olmayacaktır.En azından snow yararı sağlarız hızlı da koşarız...
  • Arkadaşlar.. Güzelim konuyu ne hale çevirmişsiniz yokluğumda.. Herkes bildiklerini paylaşıyor ne güzel ne zamandır böyle konu açılmamıştı diyordum konuya girdim bir baktım daha 2. sayfada sidik yarışına dönmüş konu.. Hem de bunu yapanlar hiç beklemediğim itibar sahibi üyeler.. Böyle yaparak itibarınızı zedelemek size ne kazandırıyor anlamış değilim..

Fikrinizi ortaya koyun, yanlışlarınızı doğrularınızı analiz edin.. Benim fikrim doğru senin fikrin yanlış, sen bilmiyorsun ben biliyorum mantığı güderseniz bu forumun hiç bir anlamı kalmaz..

Ayrıca bin bilseniz de bir bilene danışın.. Belki sizin bilmediğizi o bir bilen kişi biliyordur.

Konu kaldığı yerden devam etsin.. Bilgilerinizi paylaşın, eleştirilerinizi yapın ama bu eleştiriler yapıcı olsun lütfen laf atma şeklinde değil..
  • mai_mai Arkadaşımız çok iyi pary radionun özelliklerine deginmiş ama ben cold ve lightingın ortasını bulaçak şekilde bi yapılandırmak istiyorum ve bu şekilde 2.sininde + yönlerinden yararlanmak istiyorum benim de gaiada FF +500 ksp li bladerim var belki serverda ilk FF blader ben oluçagım fakat yapaılandırma işi benimde aklımı karıstırdı şuan bende force açık ama ben 80 light - 20 cold veya 70 cold -30 light gibi bi yapılandırma yapmak istiyorum yorumumu okuyan arkadaşlar bana yardımcı oluçak bişiler sölerse sevinirim.

Herkese İyi Forumlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: se[R]pentine

Arkadaşlar.. Güzelim konuyu ne hale çevirmişsiniz yokluğumda.. Herkes bildiklerini paylaşıyor ne güzel ne zamandır böyle konu açılmamıştı diyordum konuya girdim bir baktım daha 2. sayfada sidik yarışına dönmüş konu.. Hem de bunu yapanlar hiç beklemediğim itibar sahibi üyeler.. Böyle yaparak itibarınızı zedelemek size ne kazandırıyor anlamış değilim..

Fikrinizi ortaya koyun, yanlışlarınızı doğrularınızı analiz edin.. Benim fikrim doğru senin fikrin yanlış, sen bilmiyorsun ben biliyorum mantığı güderseniz bu forumun hiç bir anlamı kalmaz..

Ayrıca bin bilseniz de bir bilene danışın.. Belki sizin bilmediğizi o bir bilen kişi biliyordur.

Konu kaldığı yerden devam etsin.. Bilgilerinizi paylaşın, eleştirilerinizi yapın ama bu eleştiriler yapıcı olsun lütfen laf atma şeklinde değil..

Bu mesajı hakaret olarak bilirim kendime..

quote:

@WarriorAngel
    Anca dikilir durursun.

• Ligh deki Parr kapanmayacak bir acık değil bunu defalarca dile getirdim.Tabi Hem Ligh hemde iyi bir alkem le bu parr olayı ucar gider ve mukemmel sonuclar alınabilir.
    Fakat Coldun vermiş olduğu Phy defans insanı cok cezvediyor ve alcemle kapatılan Parr olayı sonucunda insanı oldukca mennun kalıyor
    Bu resimdeki kendi karekterim

Ligh 90 Lvl yapmış karekterler karşılartırsın.
    Yalnız Plus Yok resimde bide onu da göz ardı ediniz.Plusla oranlar fırlayacaktır.
    Parr ve defans değerlerine bakın.
  • Karakter Yapılandırması Olarak Lighting ve Cold Kişinin Zevkine Kalmış.Ama Blader Bence; Cold Olursa Tank Olur,Yerinden Kıpırdayamaz.Ama Light Olursa Uçar.
    Arkadaşlar Şu Açıdan Bakın Birde.Adam Saat Başı Koşma Potu mu Alcak.Tanesi 100~300 K.
    Warrior EU Ptsinde Bard Buldu mu Olay Biter,Ama CH kolay kolay giremez.Bard PT'sine
  • @WarriorAngel

Gereken yapıldı zaten merak etmeyin.. Bunu hakaret olarak algılamanıza hiç gerek yok çünkü ben böyle bir amaç gütmedim.

Daha fazla uzamasın..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.