Şimdi Ara

%100 BAKIR HOPARLÖR KABLOSU TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 x 0.75 mm
    2 x 1 mm
    2 x 1.5 mm
    hoparlör kablosuna ihtiyacım olacak. %100 bakır yerli üretim yapan firma var mı acaba.
    % 100 bakır olması önemli alüminyum kabloları kullanmak istemiyorum.

aynı şekilde 4 awg ve 8 awg güç kablosuna da ihtiyacım olacak.

marka model ya da firma önerilerinizi bekliyorum dostlar.

• %100 bakır olan kabloları piyasada bulmak zor bir çoğu %100 diyor fakat alaşım malzemeden oluşuyor. Bunun sebebi ise bakır çabuk ısındığından dolayı ses bozulmaları veya ses şiddetinde kayıplar meydana gelebiliyor. Isıyı daha az tutması sebebiyle bakıra alüminyum katılıyor. Amfi kablo kiti almanız halinde kitin içinden fazlasıyla hoparlör kablosuda çıkıyor ayrıca masraf yapmanıza gerek yok. Piyasada bir çok markanın 2x1.5 2x2 2x2.5 ölçülerinde kabloları bulunuyor aşırı prof bir sistem kurmayacaksanız herhangi biri işinizi görür fazladan masraf yapmanıza gerek yok. Amfi kablo kiti olarak audiomax, cerwin vega, megavox, cadence gibi markaların kablo kitleri işinizi görür. 4ga veya 8ga seçimini kuracağınız sistemin gücüne göre yapabilirsiniz. 8ga kablolar genelde 1200w akadar 4ga kablolar 1500w a kadar dayanabiliyor. Bu değerler kabloların kalitesine göre değişiklik gösterebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancekic88

%100 bakır olan kabloları piyasada bulmak zor bir çoğu %100 diyor fakat alaşım malzemeden oluşuyor. Bunun sebebi ise bakır çabuk ısındığından dolayı ses bozulmaları veya ses şiddetinde kayıplar meydana gelebiliyor. Isıyı daha az tutması sebebiyle bakıra alüminyum katılıyor. Amfi kablo kiti almanız halinde kitin içinden fazlasıyla hoparlör kablosuda çıkıyor ayrıca masraf yapmanıza gerek yok. Piyasada bir çok markanın 2x1.5 2x2 2x2.5 ölçülerinde kabloları bulunuyor aşırı prof bir sistem kurmayacaksanız herhangi biri işinizi görür fazladan masraf yapmanıza gerek yok. Amfi kablo kiti olarak audiomax, cerwin vega, megavox, cadence gibi markaların kablo kitleri işinizi görür. 4ga veya 8ga seçimini kuracağınız sistemin gücüne göre yapabilirsiniz. 8ga kablolar genelde 1200w akadar 4ga kablolar 1500w a kadar dayanabiliyor. Bu değerler kabloların kalitesine göre değişiklik gösterebilir.
    Yanıt için teşekkürler
    Son kullanıcı değilim ara ara ses sistemi çalışıyorum. O yüzden paket kablolar pek bana göre değil. Şuana kadar denediğimde yerli kablolarda alüminyum oranı çok fazlaydı. Çok üst düzey sistemler kurmuyorum ama ithal kablolar vergi oranlarından dolayı maliyetli ki onların da cok yüksek kalitede olduğunu düşünmüyorum.
    O yüzden bakır oranı yüksek yerli kablo arayışındaım üstad.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukprens54 -- 31 Mayıs 2020; 16:9:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukprens54

Yanıt için teşekkürler
    Son kullanıcı değilim ara ara ses sistemi çalışıyorum. O yüzden paket kablolar pek bana göre değil. Şuana kadar denediğimde yerli kablolarda alüminyum oranı çok fazlaydı. Çok üst düzey sistemler kurmuyorum ama ithal kablolar vergi oranlarından dolayı maliyetli ki onların da cok yüksek kalitede olduğunu düşünmüyorum.
    O yüzden bakır oranı yüksek yerli kablo arayışındaım üstad.

Alıntıları Göster
    Yerli kaliteli kablo üreten firma olarak HES kabloya bakabilirsiniz genelde yüksek gerilimlere dayanabilen elektrik kabloları üretiyorlar. İhtiyacınız olan kabloları top halinde temin etmeniz mümkün fiyat olarak ne kadarı bilmiyorum fakat bayiileri ile iletişime geçip uygun fiyat almanız mümkün.

• Bi bakayım. tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.