Şimdi Ara

100.000 TL araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar herkese. 100.000 üst limit olmak üzere araç almak istiyoruz. Kafamızda olan bazı modelleri konuya ekledim. Bunları kullanan ya da bilen arkadaşlar tecrübelerini, fikirlerini aktarırsa memnun olurum. Başka araçlarıda tavsiye edebilirsiniz. Yalnız bu araçlara yakın olursa tavsiyeleriniz sevinirim. İyi forumlar...

Ben kafamızdaki öncelik sırasınıda yazayım:
    1-AUDI A6 2.0 TDI 170 HP(Donanım paketi var mı bilmiyorum. Galiba daha çok opsiyon üzerine satılan bir araç.)
    2-MERCEDES BENZ E200 KOMPRESSOR(Motor ve donanım hakkında tam bilgim yok. Çok seçenek var galiba bu kasada.)
    3-OPEL INSIGNIA 1.6 CDTI 136 HP COSMO
    4-BMW 520D 2.0 177 HP(Donanım hakkında bilgim yok.)
    5-HONDA ACCORD 2.0 156 HP EXECUTIVE(Zaten tek şekilde gelen bir araç.)

Fiyat maksimum 100.000 TL. Hatta pazarlık payı düşünerek bu fiyatı yazdım. Mesajlarınızı bekliyorum, iyi forumlar...

• Mercedes alırsan lpg şart hocam zaten atiker bile oluyor lpg uyumu güzel temizini bulursan başını ağrıtmaz

Bmw 5.20d de güzel bi seçenek olur makyajlı kasa bakıyorsun anladığım kadarı ile yaşını ve beklentilerini bilmiyorum iki seçenekten birini değerlendirirdim ikisi de güzel seçenekler

Bmw motor şanzıman performans olarak daha tatmin edici olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam BMW makyajlı modeline bakıyoruz. Ama dediğim gibi ilk tercih AUDI gibi duruyor. Çünkü BMW ve MERCEDES'e göre daha yeni ve diri bir araç. En azından benim için öyle gözüküyor. AUDI hakkında da fikriniz var mı? Birde LPG düşünmüyoruz. MERCEDES ne kadar yakar? Belirttiğim gibi MERCEDES motor hakkında fikrim yok. Aynı kasada galiba bir kaç tane motor var. Çok abartı yakmadığı sürece LPG düşünmüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnny-bravo

Aynen hocam BMW makyajlı modeline bakıyoruz. Ama dediğim gibi ilk tercih AUDI gibi duruyor. Çünkü BMW ve MERCEDES'e göre daha yeni ve diri bir araç. En azından benim için öyle gözüküyor. AUDI hakkında da fikriniz var mı? Birde LPG düşünmüyoruz. MERCEDES ne kadar yakar? Belirttiğim gibi MERCEDES motor hakkında fikrim yok. Aynı kasada galiba bir kaç tane motor var. Çok abartı yakmadığı sürece LPG düşünmüyoruz.

E200 kompresörün eli bol hocam ortalama 12-13 gayet rahat buluyor bmw ise 9-10 civarı gezinir audinino kasayı pek bilmiyorum ama bende audiyi genel olarak severim quattro alınmasını tavsiye ederim

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Peki hocam çok teşekkürler ilginiz için.
  • Kolay gelsin herşey gönlünüzce olsun

• 100 bin param olsa

honda civic 2017 alırdım

• MuhteremDede kullanıcısına yanıt
    Onu pek düşünmüyoruz. Hem çok yakan hemde performans olarak hiç tatmin etmeyen bir motoru var. Kalite olarakta bu arabalarla yarışabileceğini düşünmüyorum. Focus 3.5 kullanan biri olarak o kadar para verip civic'e geçmem hocam.

• en yüksek modellisi insignia olduğu için onu alırdım
  • johnny-bravo J kullanıcısına yanıt
    o zaman senin çaren insignia

• MuhteremDede kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam. Çünkü en yenisi içlerinde insignia. Temiz bulamazsak diğerleri arasında en büyük ihtimal opel insignia olarak kalıyor.

• Arkadaşlar konuyu biraz yukarı taşıyalım. Cevap veren herkese teşekkürler. Ancak ilk tercihimiz olan AUDI A6 hakkında yeterli bilgi alamadım. Kullanan veya bilgisi olanlardan görüşlerini almak istiyorum. Hem donanım hemde motor, şanzıman hakkında bilgi verirseniz sevinirim. AUDI A6 C6 kasa olarak geçiyor galiba. Hatta makyaj geçirmiş 6.5 diyebiliriz. Bu kasa beni bayağı tatmin edecek gibi duruyor. Tekrardan herkese iyi günler, hayırlı cumalar...
  • 100.000 TL araç tavsiyesi
    Arkadaşlar AUDI A6'nın makyaj öncesi kasa bu. C6 kasa olarak bu geçiyor. Ben önden fazla ayırt edemediğim için arkadan foto attım. Hani C6 deyince aklınız karışmasın. Düşündüğümüz bu kasa değil, yukarıda ilk mesajda attığım fotodaki A6.
  • Hocam makyajlı 2009 e60 520d sahibiydim, 1 bucuk sene kullandım..Şuanda da babamda 2006 e200 kompressor var..iki arac hakkında bilgi vereyim..öncelikle bmw ler 2.elde cok sıkıntılı..sorun acma potansiyeli cok yuksek..ben cok cektim,bezdirdi beni..sorunları cok maliyetli..yinede icinize sinerse cok cok iyi baktırın ama tavsiye etmem..Mercedes e gelicek olursam,konfor muhtesem..ic mekan kalitesi falan gercekten cok iyi..araba süzülüyo yolda..bizim arac 140 bin km ye geldi ve buyuk bi masrafta acmadı hic ancak gercekten cok yakıyor..İstanbul trafiginde 12-15 arası kullanıma gore..cok sert kullanırsanız 20 ye kadar yolu var..yaktıgı gibi gidiyomu? Hayır..Tabikide tatminkar yinede ama kasayı cokta aman aman goturdugu soylenemez motorun..LPG meselesine gelicek olursak,bilemiyorum hocam ne derece uygun olur..Sahsen ben kıyamazdım yani ama ekonomik sartlar tabi,neden olmasın..Zaten benzinde binmekte gercekten cok zorluyor..

Onun dısında tekrar e60 520 ye donecek olursam,yakıtı 320d ler gibi degil..sehir ici 8-10 arası yakar..bastınmı dahada artabilir..performans tatmin edici ama cok iyi denemez..Aracın konforu Mercedes kadar olmasada gayet iyi..Surus dinamikleri cok iyi zaten..Eger alıcak olursanız mutlaka zinciri degismismi,degistiyse kac km de onu ogrenin..PDC park sensoru beyni kronik arıza onlarda..onu kontrol edin..ve mutlaka ama mutlaka ekspertiz haricinde cok iyi bir BMW ustasına goturun..İki arac icin diyceklerim bu kadar umarım yardımcı olmusumdur ve sorunuz olursa seve seve cevaplarım..

Hayırlı olsun simdiden

• Naltay23 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için. Kafamda birşeyler şekillenmeye başladı sayenizde. BMW sıkıntı olacak bize galiba dediğiniz gibi. Siz ve diğer kişilerden duyduğum kadarıyla MERCEDES'in yakıt dışında sıkıntısı yok gibi. Ancak LPG gibi bir düşünce hiç yok kafamda. AUDI hakkında biraz bilgi toplayabilirsem ve olumlu geri dönüş alırsam büyük ihtimalle AUDI düşünüyoruz. MERCEDES çok istesekte yakıtı aşacak gibi bizi. Gerçi AUDI'ninde çok az yakacağını düşünmüyorum. Ancak çokta üzmez bizi galiba. Eğer güzel bir AUDI bulamazsakta büyük olasılıkla OPEL INSIGNIA alacağız. Çünkü diğerlerine göre çok genç ve daha az sıkıntısız gibi yaşı dolayısıyla.
  • johnny-bravo J kullanıcısına yanıt
    Ne demek hocam rica ederim..BMW gercekten sıkıntı olur sıfır almak dısında hic bulasılmaz..Mercedes inanın cok guzel ama benzinde binmek büyük külfet..babam senede en fazla 6-7 bin km yapar,o yuzden benzinde biniyo ama ben tatillerde gittigimde genelde surekli kullanıyorum İstanbulda aracı ve eziyet oluyo yakıtı..LPG de yazık olur zaten hocam Mercedes arabayla avm ye giremiycen,ekstra dertleri falan motorunada yazık..Eger temiz bir Audi A6 bulursanız bence cok iyi olur..Gayet guzel arabalar,yakıtınında ben cok zorlayacagını dusunmuyorum ama icinize sinen olmassa az kullanılmıs bi İnsignia da guzel tabi..Yinede onceliginiz Audi olsun hocam,tekrardan hayırlısı olsun insallah..

• Arkadaşlar araştırdığım kadarıyla otomobillerin teknik özelliklerini yazmak istiyorum.

MARKA ŞEHİRİÇİ Y.T ŞEHİRDIŞI Y.T MOTOR BEYGİR 0-100 YAKIT TİPİ
    1-AUDI A6 8,4 5,1 1968cc 170HP 8,9 DİZEL
    2-MERCEDES E200 KOMPRESSOR ? ? 1798cc 184HP ? BENZİN
    3-OPEL INSIGNIA 6,5 4,1 1598cc 136HP 10,9 DİZEL
    4-HONDA ACCORD 10,2 5,7 1998cc 156HP 11,0 BENZİN
    5-BMW 520D 9,3 5,5 1995cc 177HP 8,7 DİZEL

MERCEDES'in makyaj sonrası yakıt değerlerini bulamadım. Makyaj öncesi yani 2007 öncesi kasanın yakıt değerlerini aşağıya yazıyorum.
    12,8 6,4 1796cc 163HP 9,9 BENZİN

Umarım düzgün görüntülenir bilgiler, kayma olmaz.

• A6 alacaksınız 2011 model alın derim.Şehir içi 9-10 litre yakıyor.En sık problemi DPF tıkanması.Onun dışında konforlu yeterli performanslı ama vergisi yüksek sonuçta.Şanzımanı kontrol ettirmelisiniz Audi'de cvt bazen sorun yaratabiliyor.Ayrıca Audi bakım konusunda en pahalısıdır.İşçiliği ayrı dert parçası.Zaten sanayiye giderseniz adam bakıcak A6 ücreti hemen 2 katı.Hazırlıklı olun derim

• CarBuyer C kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederim. MTV galiba sadece 1 sene yüksekten ödenecek 2000 TL civarı. Diğer sene 1200 civarına düşmesi lazım yıllık. Zaten 1-3 yaş arası 1.6 normal bir aracında 1000 TL vergisi.(Hatta şuan bile bir alt dilimde olması lazım 2011 olsa bile ama emin değilim.) Birde 2011 olmasına neden gerek var? Çünkü makyajlandıktan sonra herhangi bir işlem yapılmadı diye biliyorum. 2009 falan olması neyi etkiler, bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın. Bakıma gelirsekte diğerleride ucuz değildir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnny-bravo

İlginize teşekkür ederim. MTV galiba sadece 1 sene yüksekten ödenecek 2000 TL civarı. Diğer sene 1200 civarına düşmesi lazım yıllık. Zaten 1-3 yaş arası 1.6 normal bir aracında 1000 TL vergisi.(Hatta şuan bile bir alt dilimde olması lazım 2011 olsa bile ama emin değilim.) Birde 2011 olmasına neden gerek var? Çünkü makyajlandıktan sonra herhangi bir işlem yapılmadı diye biliyorum. 2009 falan olması neyi etkiler, bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın. Bakıma gelirsekte diğerleride ucuz değildir diye düşünüyorum.

2011'lerin bazılarında 177hp geldi diye biliyorum.Şansınıza denk gelirse diye söyledim.Umarım alacağınız araçtan tatmin olursunuz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.