Şimdi Ara

10 yıl geçmişe dönük hesap işletim ücreti geri alınıyor (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
317
Cevap
63
Favori
86.788
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mitya karamazov

sadece web üzerinden yaptınız değil mi başvuruyu?
    Aynen web den yaptım thh başvurumu. Eve karar yazısı geldi. İşbankı arayıp karar numarasını söyledim yatırdılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Hocam en son hangi yıla kadar yazdınız benim 2011 ve 2012 var . İş bankasını aradım 2014 sonrası iade ediliyor dedi. Thh ye versem karşı dava açmasınlar sonra diye kararsız kaldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıradan cinko karbon pil

Hocam en son hangi yıla kadar yazdınız benim 2011 ve 2012 var . İş bankasını aradım 2014 sonrası iade ediliyor dedi. Thh ye versem karşı dava açmasınlar sonra diye kararsız kaldım
    28.05.2014 tarihinden sonrasını alabilirsiniz. Çünkü o tarihe kadar yasaldı, o gün çıktı karar. Ben hepsi için başvurmuştum işbanka. Dediğiniz gibi öncesini ödemeyiz, ödersek karşı dava ile geri alırız dediler. Ben de öncesi için feragatname imzaladım, onlardan vazgeçip sonrasını aldım

• Hesap ışletim ücretlerini geriye dönük nereden goruntuluyorsunuz arkadaşlar. Cep şubede son 2 yıllık işlemler görünüyor ve ilgili başlığı bulamadım. Thh anlaşmazlık tutarı girmeden yapılan başvuruya ret veriyor bildiğim kadarıyla. Banka şubesinden mi almak lazım? Onlar da rahatca verir mi acaba ilgili dökümü

• emreonline17 E kullanıcısına yanıt
    hangi banka bilmiyorum da 2 senelik periyotlarla tarihler belirtilip alınabilir.
  • emreonline17 E kullanıcısına yanıt
    Ben işbankasında şubeden bireysel müşteri temsilcisinden rica etmiştim son 10yılın dökümünü emailime göndermişti

• mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Bu 10 yıl öncesine yönelik alımla ilgili ilk yasa yürürlüğe girdiğinde 2014 öncesi de alınabiliyor mu ? Şimdi garanti bankasından 2013 yılında kredi kullanmıştım ben bu krediyle ilgili kesintileri geri alamazmıyım ? Kredi kartı ve normal vadesiz hesap işletim ücreti mi geri alınabiliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_alper_

mahkemenin akıbeti ne oldu merak ettim

Alıntıları Göster
    hocam ben nolur nolmaz diye avukat gönderdim
    mahkeme 7-8 aidattan ödenilenleri düştü be 500tl civarı bir rakam ödenmesine hükmetti
    çatır çatır ödediler:)
  • kurumsal hesaplarda da geçerli mi ?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibaltaci90 -- 22 Şubat 2020; 13:45:56 >
  • Hocam bunun peşinden gittiniz mi? Alabildiniz mi? Aynı şekilde bana da Pegasus Plus için kart vermişlerdi aidatsız diye, sonra bir baktım aidat kesmeye başlamışlar çakallar. Ödemeyeceğim dava açın isterseniz diyerek uzun süre beklettim en son lanet olsun deyip ödeyip kapattırmıştım, hala kinliyim ingye.
  • I.Gıyasettin kullanıcısına yanıt
    Yok hocam puan verdiler bende üstelemedim :) sonra kapattım kartı ing pişmanlık :)

• Başıma gelen bir hadiseyi paylaşayım fikir olması için.
    Akbank’dan aldığımız kredinin masrafı için hakem heyetine başvurmuştuk ve başvurulan parayı geri aldık ancak iki sene sonra biz tatildeyken eve bir kağıt gelmiş daha sonra öğrendik ki banka eksper ücreti için kısmi itiraz davası açmış.
    Yani eksperi kendi bünyesindeki başka bir firma yapmış ve kağıt üzerinde o firmaya para aktardığı için geri ödenecek dosya masrafından onu ayırıp öyle itiraz etmeliymişiz tabi biz de herkes gibi tüm dosya masrafına itiraz ettiğimiz için hakem heyeti davayı kaybetmiş kısmi itiraz davasına konu olan tutar 200 tl bile olsa kısmi avukat tutarı mahkeme harcı derken 2 sene önce aldığımız paranın büyük kısmını geri iade ettik yani attığımız taş ürküttüğümüz kuşa değmedi
    Size tavsiyem bütün kalemleri tek tek inceleyin veona göre itiraz edin iki sene sonra “siz hesap işlem ücreti yerine kart aidatı yazmışsınız biz ona itiraz ettik ya da siz 2014 den öncesine itiraz etmişsiniz biz o kısma itiraz ettik” diyebilirler

• Garanti vadesiz hesabını kullanan arkadaşlar: sizlerden hesap işletim ücreti kesiliyor mu?
  • forumdayim F kullanıcısına yanıt
    bizim ülkedeki adalet bu kadar işte

• kamuni K kullanıcısına yanıt
    Dostum benden kesilmiyor ama maaş müşterisi olduğum için kesilmiyor olabilir.

2 tane otomatik fatura ödeme talimatı olduğu için kesilmiyor.

Garanti hesabım var devamlı para tutmuyorum ama biyük miktar para atsam da hesap işletim ücreti kesilmiyor. Yani ücret almıyorlar. Tüm bankalar hesap işletim ücreti almıyorlar. Zaten hesap işletim diye bir şey yok biz bankaya paramızı ödünç veriyoruz onun görevi zatrn parayı muhafaza etmek. O da bizim yerimize muhafaza edip brlki gecelik fon alıp saklıyor. Yani bu işlem kendilerine yarıyor, bizden ücret almalı haksız olduğu için devlet alamazsınız dedi. Eğer almaya başlarlarsa hiçbir zaman o bankaya para atıp da bir gece bile durmasına müsade etmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar e-devlet'ten başvuru için hangisine müracaat etmemiz gerekiyor?

Tüketici hakem heyetlerine başvuru işlemi(Ticaret Bakanlığı)
    Bireysel müşteri hakem heyeti(Türkiye Bankalar Birliği)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demiourgos -- 29 Kasım 2019; 0:46:33 >
  • Demiourgos D kullanıcısına yanıt
    Ticaret bakanlığı olan, ilçe hakem heyetidir. Yani başvurunuzu buraya yapacaksınız.
    Diğeri, bankaların bağlı olduğu kurum, ki genelde bankalar bizi şuraya şikayet etmekte özgürsünüz gibi yazisma ve diyalog dilleri kullanırlar işte orası, orası oluyor
    Ve oranın, Hiçbir zaman biz müşteriler lehine bir yanıtla bizlere geri dönüşü olduğu görmedim, duymadım

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.