Şimdi Ara

10 tb harici diski dahili yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkdaşlar arşiv için 10 tb disk almayı düşünüyorum dahili diskler çok pahalı bende harici disk alıp

https://www.hepsiburada.com/wd-elements-10tb-3-5-usb-3-0-tasinabilir-disk-wdbwlg0100hbk-eesn-p-HBV00000F1V81?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMIsNyogtWL6AIVibbtCh3tPAwpEAQYASABEgI6GPD_BwE

içini söksem uyum sağlarmı acaba daha önce deneyen oldumu hiç sizce sıkıntı olumu nerede ise yarıyarıya fiyat farkı var arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 8 Mart 2020; 23:4:59 >

• Ben denedim.2 tane 8 TB Disk 1 WD 1 Seagate Kutularından cıkarıp sisteme taktım.
    Win10 kuruluydu sistem direk goruyor zaten bir sıkıntı olmuyor.Diskler GPT olarak geliyor ve 8TB olarak direkt gorunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Ben denedim.2 tane 8 TB Disk 1 WD 1 Seagate Kutularından cıkarıp sisteme taktım.
    Win10 kuruluydu sistem direk goruyor zaten bir sıkıntı olmuyor.Diskler GPT olarak geliyor ve 8TB olarak direkt gorunuyor.
    wd hangi seri acaba Seagate düşünmüyorum bana güven vermiyor
  • Seagate zaten tavsiye etmem ben de Seagate de su an sorun var.Bu sorun Harici olarak kullanırken oldu ben de soktum taktım su an dahili olarak kullanıyorum.
    Durduk yere HDD Reallocated Sector Count hatası verdi Harici olarak kullanılırken ben de Seagate asla tavsiye etmem.

WD MyBook serisi İdi.MyBook 8TB 128 Cache 5400 RPM
    Seagate ise 128MB 5980RPM

Kesinlikle Seagate tavsiye etmem.

Sistemim de Su
    Msı B450I ITX
    Ryzen 2200G
    32GB Ram
    480 Crucial SSD
    8TB WD Mybook
    8TB Seagate
    Evga Hadron Air ITX

SSD de sistem kurulu HDD ler depolama amaclı,Seagate zaten sorunlu durum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 8 Mart 2020; 23:35:36 >
  • quote:

Seagate zaten tavsiye etmem ben de Seagate de su an sorun var.Bu sorun Harici olarak kullanırken oldu ben de soktum taktım su an dahili olarak kullanıyorum.
    Durduk yere HDD Reallocated Sector Count hatası verdi Harici olarak kullanılırken ben de Seagate asla tavsiye etmem.

WD MyBook serisi İdi.MyBook 8TB 128 Cache 5400 RPM
    Seagate ise 128MB 5980RPM

Kesinlikle Seagate tavsiye etmem.

Sistemim de Su
    Msı B450I ITX
    Ryzen 2200G
    32GB Ram
    480 Crucial SSD
    8TB WD Mybook
    8TB Seagate
    Evga Hadron Air ITX

SSD de sistem kurulu HDD ler depolama amaclı,Seagate zaten sorunlu durum bu
    8TB WD Mybook dahili takarken direk uyuyormu yoksa farklı bir kablomu kullandın ayrıca 8TB WD Mybook içinden çıkan red serisimi teşekkürler
  • İcinden cıkan Red serisi degildi.ATX Kasada da ITX kasada da en ufak sorun olmadı.Direkt uyuyor.
  • quote:

İcinden cıkan Red serisi degildi.ATX Kasada da ITX kasada da en ufak sorun olmadı.Direkt uyuyor.
    aslında kasttetiğim bazıları 3 pin fazla geliyormuş ve farklı bir kablo ile bağlanıyormuş yani direk sata kablosu ile bağlanmıyormuş yaniz siz normal dahili disk gibi gibi direk sata koblusu ilemi bağladınız yoksa farklı bir kablo siparişi verdinizmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musdi42

aslında kasttetiğim bazıları 3 pin fazla geliyormuş ve farklı bir kablo ile bağlanıyormuş yani direk sata kablosu ile bağlanmıyormuş yaniz siz normal dahili disk gibi gibi direk sata koblusu ilemi bağladınız yoksa farklı bir kablo siparişi verdinizmi

Alıntıları Göster
    Yok Hocam ben direkt Sata kablosu ile bagladım.3 farklı kasada da en ufak sorun olmadı.Direkt SATA Kablosunu taktım calıstı.
    8TB My Book da boyleyse muhtemeşen 10 TB da da aynıdır herhalde...
  • hangi seri olduğuna bakabilirmisin bu şekilde seri oluyor ya WDBBGB0080HBK devamında örnek
    https://www.hepsiburada.com/wd-my-book-8-tb-3-5-usb-3-0-tasinabilir-disk-wdbbgb0080hbk-pm-HB0000022Q3S

veya hd tune benzeri program ile özelliklerine bakabilirmisin önbellek dönüş hızı gibi aldığın linkide paylşabilirmisin aynısından alıp senin gibi dahili yapmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 9 Mart 2020; 0:49:16 >
  • WDC WD80EZZX-11CSGA0 (8001gB)
    WD MY BOOK 5400 RPM 128MB CACHE
    10 tb harici diski dahili yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 9 Mart 2020; 1:26:58 >
  • Yap olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.