Şimdi Ara

10 Saat ayakta durmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun bir aradan sonra mezun olup tıpı bitirmeye karar verdim ama beni bekleyen bir sonraki adım cerrahi stajlar. İntörn olarak bizi ameliyatta zorunlu olarak tutup dikilmemizi bekliyorlar. Bir şey göreceğiz diye sağdan soldan eğilmekten bir yerlerimiz kırılacak ama keşke bir şey görsek ameliyat masasının başına çöktüklerinden göremiyoruz. 8-10 saat arası yürümeden sabit ayakta durmam gerekiyor, bu benim korkularımdan biri. 4. sınıfta çok zorlanıyordum, şimdi daha da çok durmam gerekecek. Tavsiyesi olan?

• Enerji içeceği falan iç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • acilde 15 saat hiç oturmadan sürekli bir iş yapıyorsun. Hayatının en zor dönemini acil intörnlüğünde yaşayacaksım
  • Valla bence en kolayı acildi, ayrıca 24 saat çalışıyordum. En azından hareket ediyordum ve yaptığım işten zevk alıyordum. Ve desk var hani 2 dakika da olsa ilaçları girmek için oturabiliyordum sık sık.
  • işe yarar mı hocam daha önce hiç içmedim o tür şeyler tadı hep metalik saçma şeyler gibi geliyor ama işe yarıyorsa zehir olsa da içmeye razıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenBilgini

Valla bence en kolayı acildi, ayrıca 24 saat çalışıyordum. En azından hareket ediyordum ve yaptığım işten zevk alıyordum. Ve desk var hani 2 dakika da olsa ilaçları girmek için oturabiliyordum sık sık.
    Ben de genel cerrahi aldım. Hiçbir zaman 10 saat ayakta tutmuyorlar steril olduğum zamanlarda bile en fazla 4 saat ayakta tuttular. Steril olmazsan o ortamda kimsenin umrunda olmuyorsun arada geç köşeye otur
  • quote:

işe yarar mı hocam daha önce hiç içmedim o tür şeyler tadı hep metalik saçma şeyler gibi geliyor ama işe yarıyorsa zehir olsa da içmeye razıyım
    Eğer yoruluyorsan iç bence. Zaten bir şey göremiyorsan otur niye ayaktasın.

• Enerji içeceği falan hikaye. Saçma sapan şeyler yiyip içme.

İlk zamanlar zor gelir, sızlar, ağrır ama zamanla alışır. Biraz sabretmen gerekecek.
  • Genel cerrahideyim zaten arada gözden kaybolup sedyeye falan oturuyorum sıkıntı olmuyor ama kadın doğuma geçeceğim. Orada ameliyathane rotasyonu var tüm ameliyatlara steril girmek zorunda. ''zorunda'' komedi. Bize, pratisyenlik becerime ne katacaksa.
  • quote:

Genel cerrahideyim zaten arada gözden kaybolup sedyeye falan oturuyorum sıkıntı olmuyor ama kadın doğuma geçeceğim. Orada ameliyathane rotasyonu var tüm ameliyatlara steril girmek zorunda. ''zorunda'' komedi. Bize, pratisyenlik becerime ne katacaksa.
    Bizde kadın doğum en basit staj 1-2 sezeryana 1-2 de normal doğuma girsen yetiyor.
  • Stajı bizde de öyleydi, stajyerken her şey güzel de intörnlükte bize şart koşuyorlar her hafta 1 kişi obstretrik 1 kişi jin ameliyathanesinde sabahtan akşam bitene kadar steril duracak, yemeğe gidene bile şahit olmadım henüz
  • Emre D kullanıcısına yanıt
    Daha vakit var o günlere squat tarzı şeyler işe yarar mı uzun süre sabit durup yorulmamak için
  • Git kendine bulabildiğin en rahat ayakkabıyı al.
  • Eisenmate E kullanıcısına yanıt
    Ameliyat terlikleri giymek zorundayız ve hiçbiri rahat değil bana sorarsan :(
  • FenBilgini F kullanıcısına yanıt
    Altına tabanlık falan yasak değilse al.
  • Eisenmate E kullanıcısına yanıt
    Tabanlık nasıl bir şey dostum
  • hocam sen hangi fakültedesin
  • amma boş yapıyonuz be
    zor geliyosa bırak tutan mı vsr

• Enerji falan hikaye seni zorlayacak şey topuklarinin ağrimasi olacak,ben çözüm bulamadim açikcasi buna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayakta kaldığın süre için tavsiye veremem ama sonrası için soğuk su uygulamasını ve ayağı yukarda tutmayı ihmal etme. Baya rahatlatıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.