Şimdi Ara

10 Oyun Yorumuyla ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super İNCELEMESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
4.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Muten Baba eline sağlık büyük emek vermişsin fakat Memory, VRM ve Hotspot sıcaklıkları hakkında veri paylaşmamışsın ya da ben farketmedim. Oyun testi yaparken örneğin Afterburner'i şu şekilde ayarlayıp:

SS'deki değerlerin açıklamaları:
    1. GPU sıcaklığı # kullanımı # frekans hızı
    2. GPU bellek sıcaklığı # VRM sıcaklığı # Hot Spot
    3. GPU fan devir yüzdesi # hızı # çekilen güç (Watt)
    4. GPU bellek kullanımı # bellek hızı # voltaj
    5. CPU sıcaklığı # kullanımı # frekans hızı
    6. CPU fan devir hızı # çekilen güç (Watt)

10 Oyun Yorumuyla ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super İNCELEMESİ

Oyun sonu GPU-Z ve HWiNFO tabloları üzerinden GPU ile alakalı tüm değerleri gösterebilirdin.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    2 gündür araştırıyorum bende işin içinden çıkamadım

asus _ asus

amd mi nvidia mı

oc _ oc

5700 xt mi 2070 s mi
    https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RTX2070S-O8G-GAMING/specifications/
    https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING/specifications/
    https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-2070-super-strix-oc/9.html
    https://www.techpowerup.com/review/asus-radeon-rx-5700-xt-strix-oc/9.html
    https://www.sinerji.gen.tr/asus-geforce-rtx2070-super-rog-strix-o8g-gaming-oc-rgb-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu418328
    https://www.sinerji.gen.tr/asus-radeon-rx5700xt-rog-strix-o8g-gaming-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu418812

Bu arada ekran kartımı satabilir isem satın alıcam bu 2 karttan birini. nvidia yı 2 ci el bulabilirsem alıcam. amd yi ise sıfır alabilirim.
    2 k da bf 5 daha çok fps için. sanırım g-sync den feragat edicem gibi duruyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ZmlRzGhdWdM&feature=emb_logo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 1 Mart 2020; 5:54:38 >

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler.

Evet afterburneri bundan sonraki testlerde dediğin gibi ayarlayayım.Kartta Memory yada Vrm ısınması sorunu olmadığı ve burada alınan depğerlerde özellikle memory de doğru sonuç gösterilemeyeceğini düşündüğüm için açmadım. Ama açmaktan zarar gelmez bir dahaki kart incelemesinde ekleyebilirim elbette. Fırsat olursa buraya da ekleyeyim

@salvatore_volkan

Özelden sorduğuna yazıyorum cevap :)
  • Nasıl her anakarrta VRM temp sensörü, her ramde temp sensörü bulunmadığı gibi her ekran kartı üzerinde de vrm ve ram temp sensörü bulunmaz.

Marka model gözetmeksizin tüm navi ekran kartında vrm ve ram temp sensörü bulunmasına karşın hiçbir nvidia 2000 serisi kartta bu sensörler bulunmaz yani 2060S STRIX ile istesende bu sıcaklıklara bakamazsın.

Fakat bazı üreticiler bazı özel modellere koyuyor; 2080 ti lightning, ftw3 ultra gibi ama hiçbir 2000 serisi STRIX kartta bulunmaz, sadece düz gpu sıcaklığnı okuyabilirsin.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için. Göremeyince bundan şüphelenip yazayım demiştim böylece netleşmiş oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Evet bende ekleyemedim zaten öğrenmiş oldum, ben genelde bu vram sıcaklığına cihazla bakmayacağım için sensöre de güvenmediğim için hiç denememiştim bile, ama sensör olmadığını bilmiyordum, ama ilginç bir şekilde msi afterburner da Hwinfo dan değer aldırıp açtım vram olayını, masaüstünde baktığımda 33 34 derece gibi sabit bir sıcaklık gösterirken afterburner da oyunda 40 derecenin üzerine çıkıyor ozaman bu ölçtüğü ne ola ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hiçbir RTX 2000 serisi STRIX kartta GPU temp sensörü dışında herhangi bir sıcaklık sensörü bulunmaz.

Hwinfo'da bahsettiğin şeye dair ss atarsan bakayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 1 Mart 2020; 15:55:51 >
    Pc başında değilim de koyayım geçince. Gpu altında vram yazan 2 yer var 2 side sabit sıcaklık gösteriyor. Afterburner girince bu yükseliyor ama maksimum 41 42 filan.

Ekran kartında vrm ve memory temp sensörü yoksa(zaten vega ve navi değilse yoktur, yukarıda yazdığım bazı özel modeller dışında) hwinfo bazen bu değerlere tek veri alabildiği GPU sıcaklığını atayaibliyor yani bir bug.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 1 Mart 2020; 16:1:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Pc başında değilim de koyayım geçince. Gpu altında vram yazan 2 yer var 2 side sabit sıcaklık gösteriyor. Afterburner girince bu yükseliyor ama maksimum 41 42 filan.
    en güzeli bu kadar detay değerleri görememek aslında... kafa rahat

telefonlarımızı konsollarımızı düşünelim... veriyolu kaç derece vrm kaç derece diye kafa yoruyoz mu ki. kim bilir 7/24 90 100 derecede çalişan ne bileşenlerimiz var da bilmiyoruz. dayanikli işte bileşenler. amd kartlar için bile geçerli bu. 100 kart üretiliyorsa belki 3 5 tanesinin belleği yanmıştır zamanındaki r serisi kartlarda bile... o da şanssızlıktır carttur curttur ya da aşırı kötü kasa içi soğutma falandır

elinize saglik bu arada güzel inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 1 Mart 2020; 16:42:30 >

• İncelemelerde BFV'de 5700XT'nin verdiği yüksek fps'lere kanmayın, AMD tarafında sürücüler çok sorunlu, 1080 kullanan biri için 2070 super'e geçmek büyük farklar hissetmirmez, BFV'de future frame rendering'i on kontrol panelde Latency'i ultra vsync'i Fast sync yapın çok iyi akıcılık sağlarsınız, bunun benzeri özellikler AMD'de tırt, 3070 ve 3080 en az %40 artışla gelicektir bekleyin derim, Pascal'daki gibi yüksek W/P oranları mümkün olacak gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 1 Mart 2020; 17:34:59 >
    10 Oyun Yorumuyla ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super İNCELEMESİ

Oyuna girince Msi Afterburner de 32 ile 42 arasında kafasına göre gösteriyor her açışımda. Dediğin gibi durum. Bu kartlarda vram sıcaklığına termal kamerayla bakılabiliyor sadece.

@yamaci1771

Performans göstermek amaç olunca burada mecburen açılıyor Fraps yada Afterburner hocam ama benim huyum değil herhangi birşey açmıyorum eski usul devam ediyorum böyle daha mutluyum çünkü FPS açıkken ara ara 80 den 50 ye atlıyor mesala fps , onu kullanıcının görmemesi lazım yoksa hemen beyne sinyal gidiyor aha kaldırmıyor ayar kısmak lazım vs. halbuki alakası yok onu görmesen gayet keyifli oynuyorsun takılma filan da yok

ha şu var ama, mesela ben kartıma memory overclock yapmaya cok cekiniyorum. reviewlera bakiyosun 80 85 diyo mesela. ona dandik kasa ve vasat altı sogutma şartlarını ekle kim bilir belki 100 çalişiyodur. beki de cok iyi soguypodur?

sırf bu yüzden ben belleklere hic dokunmuyorum mesela. pascal gpularda belleklere millet +600 800 abanırken ben +100 bile oynatmam. tabi paramızın beş para etmemesinin de bunda etkisi büyük. adamın kartı yansa nolcak cebinden 500 tlyi çıkartıp rtx 2080 alıyor adam. yanmış yanmamış umurunda mı

ama en azından bellek sıcaklıklarımı görebilseydim ve böyle güvenli değerler falan gözlerimle görebilseydim, patlatırdım bi +500 ben de. ama yapamıyom yok yane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 1 Mart 2020; 17:43:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

İnceleme değil film mübarek

Bir sonraki incelemedeki ürünün üretimine kadar inip serüveni oradan başlatırsan şaşırmam
  • Baba eline sağlık bu arada.
  • işte benimde en çekindiğim nokta sürücü mevzusu. deli olmayım amd alıpğp boş yere diye düşünüyorum. diğer taraftan fiyatı cezbediyor ve bf5 fps değerleri.
    zaten dediğiniz ayarları bfv de yapıyorum ve medıum oynuyorum fps zaten yüksek. ama şu benim mal gibi ultra saplantım olduğundan diyorum kart değişeyim garantisi bitmeden kartın. yoksa kartımdan memnunum. rtx zaten kullanmıcam.
    kartımı istediğim fiyattan satabilsem üstüne eklesem tenilemiş olurum diye düşünüyorum. yeni nesi nvidia çıkınca gene performans artıcak farkındayım fakat; o zmanda elımdekı kartın degerı düşücek + dolar malum hep artışta nvıdıa fiyat polıtıkasıda ortada. o zman keni seri kart almam için dahada terlemem gerekicek.
    kafamda deli sorular işte.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 1 Mart 2020; 21:26:49 >
  • 32 curved ips 100hz, siyahı da iyi verebilen bir monitör olsa keşke süper olurdu

moniter neydi freesync kullanıyor musun
  • Monitör yazıyor yukarıda. Ben ihtiyacım olan özellikleri belirttim bunlara uyan monitör yok zaten henüz üretilmesi

• Fena kart değil gigabyte aorus olanı sipariş etmiştim amerikadan.

10 Oyun Yorumuyla ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super İNCELEMESİ 10 Oyun Yorumuyla ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super İNCELEMESİ

ama 75hz monitör ile heba oluyor sanıyorum. GPU kullanımı abanmamış bile

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.