Şimdi Ara

10 Oyun Yorumuyla ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super İNCELEMESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
4.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: armax

Konusu değil ama; 1080p, 144hz monitör için gtx 1070 mi 1080 mı
    oynadıgın oyuna bağlı 1060 bıle yetebılır :)
  • İnceleme değil film mübarek

Bir sonraki incelemedeki ürünün üretimine kadar inip serüveni oradan başlatırsan şaşırmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğine sağlık güzel inceleme olmuş. Sapphire RX 5700 XT Pulse modeline sahip biri olarak zevkle okudum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Çok detaylı bir inceleme olmuş 2k yüksek ayarlarda oynamak için 2060s yeterli gelmez diye düşünüyordum gördüm ki gayet yeterli geliyormuş elinize sağlık hocam.
    gardiyan reis bu konsollardaki checkerboard rendering metodu pcde yaygınlaşırsa yüksek çözünürlükelde ne gpular coşar aklın şaşar...

https://prnt.sc/r9956r

(wd2 temporal filtering = checkerboard metodu)

tabii yer mi öyle getirmek... yemez. getirseler biçok ekran kartıyla çatir çatir ne performanslar alıcaz aklın durur.

olay yarı çözünürlükte iki ayrı kare ardışık kare renderlayıp bunları blendlemek gibi bir şey... ps4 pronun 4k görüntüsü genelde böyle geliyor. elbette dezxavantajları fln olsa da genel olarak başarili bi yöntem. gelecek bu tür hile hurdalarda

eğer oyun yapımcıları ve oyun dünyası gerçekten "kullanıcıu dostu" olsaydı bu ayarı her oyunda görüyo olurduk. sanki illa native almak zorundayız. native almak isteyen yine gider alır. bu ayarı getirmek ise cesaret ister. ubisoftu bu oyunda bu ayarı getirdikleri için tebrik etmiştim. ama ne yazık ki o zaman için bir "yara bandı"ydı. oyun grafiksel olarak aşırı bir sistem istiyordu ve o zamanlar "4k" diye satılan gpular oyunda pek parlak performans vermiyolardı. haliyle bu ayarı da dahil ederek cıkardılar ki checkerboard 4k oynayabilsinler hem 4kya yakın oynasınlar hem de yksek perf alsınlar diye!

biz daha burada gtx 1060 rdr2'de 30 fps veriyo diye tartişalim. o rdr2 denilen oyunda checkerboard olsaydı şu an 1050ti ile 1080p checkerboard'da 45 50 fps, 1060 ile 60 70 fps alıncaktı. 1070le 1440pde 60 70 fps alıncaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 29 Şubat 2020; 1:0:41 >

• Güzel bir inceleme olmuş. Elinize sağlık. Ultra ayarlarda r. Msaa 8x ve msaa 4x değerleri 1440p de bir çok sistemi ağlatıyor gerçekten gta v de. Birtakım oyunlarda aa ayarları çok ciddi bir görsel artı kazandırmadığı halde sistemin yüksek fps vermesinin önüne geçiyor. Bu ayarlardan biraz feragat edilerek ciddi performans artışları elde etmek mümkün. Hele hele fps oyunları oynuyorsanız ayarları ultradan high seviyesine çekip 144hz 1440o panelde akıcı bir oyun tecrübesi elde etmek mümkün.

Gpu oc ölçeklenmesi konusunda da performans artışının yüzde 80i bellek oc yapılmasından kaynaklı. Zaten turing gpular core tarafında oldukça sınırlandırılmış durumda. İllaki bir kazancım olsun diyenler için power target seviyesini yükseltmesi yeterli. Gpu zaten kendini boostlayacaktır.

Asus strix modelinin de performans yönünden diğer 2060slerden bir farkı yok. Lakin daha serin çalışacaktır. Görseli daha iyi bir gpu denilebilir. Ancak 2070slerde birtakım modellerde üst düzey belleklerle gelen (2070s ftw gibi) kartlarda diğer 2070s kartlara göre performans artışı elde edebilmek mümkün.

• BF V

Grafik - Gelişmiş - Future Frame Render ON

Gpu usage %99
    (sisteminde sorun yoksa)
  • armax kullanıcısına yanıt
    1080 kullanıcısı olarak söylüyorum. Minimumun 1080 olsun.
  • İnceleme gayet güzel olmuş, ellerine sağlık. Ben okumaya bile zorlandım sen test etmeye üşenmemişsin valla bravo
  • Detaylı incelemen için teşekkür ederim ederim..

Fakat, ASUS ve MSI Nvidia kanadın da bile her kartı aynı soğutma ve Vram çözümlerine sahip değil. AMD tarafına ise hiç değinmeyeceğim bile.. Bu fiyat bandında Ray Tracing özelliğini es geçersek eğer,kendisinden 700 birim ucuz ve daha iyi olan RX 5700 XT var.
  • @ApsinteX

Evet hocam haklısınız , bu tercih meselesi esasında.

@sasuta

Eyvallah hocam teşekkür ederim.Şu oyunları sende oyna bak far cry özellikle çok sardı beni

@brokengineer

Hocam teşekkürler. Evet aslında bir nevi onu amaçladım, oyunlar kartı 2K da iyice yıpratsın bakalım ne olacak diye ama şunu söyleyebilirim RX5700 serisi ile Nvidia da RTX2000 serisi , 1080P için fazlasıyla yeterli olmakla beraber aslında 2K çözünürlükte daha çok detay görmek ve gelişmiş grafik ayarlarını kullanmak için de son derece yeterliler. Yine söyleyeceğim sistemde çıkış birimi neyse kullanıcı onu görür , donanım farkı olmaksızın

@bilgennyk @salvatore_volkan

Teşekkürler hocam

@Humboldt

Birde video işini çözebilseydim aslında daha da detaylı olacaktı. 5dk video kaydettim 40GB yapıyor hocam işleyince 10gb düşüyor ben onu yüklemeyi denedim gittim yemek yedim biraz takıldım geldim baktım %3

• Emeğe saygı güzel inceleme
  • sawgiray S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Valla hele şu oynadığım oyunları ölmeden bi bitireyim de farcry bekleye dursun

10 Oyun Yorumuyla ASUS ROG STRIX RTX 2060 Super İNCELEMESİ
  • Elinize sağlık hocam, seviyorum böyle kusursuz incelemeleri.
  • bu incelemeden anlasılan günümüz için 1440p 144hz için aslında rtx 2080 alına bilir şuanki günümüz ve ileride 5 yıl boyunca üzmesin diyenler için senelik 1000tl gibi bi rakam ayırmıs oluyorsunuz
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Cs go da 30 yas ve üzeri kaliteli bir ekip kuramadım şu dh den

• Athlon 840 Kaveri kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, estagfirullah hocam paylaşmak güzeldir. Paylaşırken de düzen olunca daha çok kişi kolay faydalanabilir.

• Hocam ben ayarlarda herşeyi sona aldım, 2K da en ufak sorun yaşamadım. Bu sebeple 2060 super ve 2070 super arasında tercih yapılması mantıklı. Bütçe hangisine yeterse artık. AMD cephesinde de 5700XT çok güzel bir yerde.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Pek oynadığımı söyleyemem. Ayda yılda bir girip sonra çıkıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.