Şimdi Ara

10 BİN YTL İÇİN AYLIK FAİZ Mİ YOKSA FON MU DAHA İYİ GETİRİR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
34.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hangisi elimdeki parayı daha iyi bir şekilde arttırmamı sağlar ?

(YAPIKREDİ BANKASI)

• aylık faiz daha cok getirir sonucta 1 ay bozmayacagının garantisini veriyosun fon ise gunluktur eger lazım degılse 1 ay faiz yada repo ya bak zaten hesaplama aracı var ykb nın hesaplattır
  • up
  • 10.000 ytl icin aylık verebilecekleri faiz en az %15'dir buda brüt 122 ytl gibi birşey getirir net olarak eline 106 Ytl getirir. Eğer paraya el sürmecem dersen vadeli ye yatır.Eğer 30 gün vadeli hesap açar 29.gün gider parayı çekersen hiç birşey alamazsın faiz olarak.

Ben parayı çekerim belli olmaz dersen o zaman bankaların yatırım fonlarına yatıracaksın getirisi sabit değil değişkendir ama istediğin zaman paranı ve karını alırsın. Yatırım hesaplarında stopaj vergi(Kar üzerinden kesilir) %10'dur , vadeli hesaplarda vergi oranı ise %15'dir.Yatırım hesapları vadeliye göre kar'ı azdır.

Eğer ben 10.000Ytl ile borsaya gireyim dersen.Şans'ın yaver giderse iyi para kaldırırsın belki.Bazen öyle oluyorki sabah aldığın hisse'yi akşam %20-30 kar ile satıyorsun.

Ama en garantisi vadeli akarı, kokarı yok 1 ay sonra temiz paranı alırsın.
  • kesinlikle vadeli hesap
  • faızın bışeyı yoksa ama az az verır.. repor fln bunlar sakat ışler bence
  • evet en karlısı bu sanırım aylığa bağlamak
  • Faiz,haramdır.
  • yanlış yönlendirmeyiniz lütfen ... burada sözü geçen faiz haram değildir .. Zor durumda kalmış birine verdiğiniz borç paraya faiz uygulamak haramdır. Zaten mağdur olan birini birde faiz yükü altına sokmak haramdır. 3000 borç verip 3001 almak işte bu haramdır.
    Ama bankaya yatırılan para senin için değerlendiriliyor banka senin adına parayı kullanıp büyütüyor. Diyelim ki bir inşaat firmasına para verip ortak oldun parayı helal kılabilmek adına her harcı siz mi karıyorsunuz her çiviyi siz mi çakıyorsunuz? sizin için birileri yapıyor ve bina satılıyor koyduğunuz parayı daha büyüterek geri alıyorsunuz.. Bankada sizin adınıza aynen bunu yapıyor

YANİ BANKADAN FAİZ ALMAK DEĞİL İHTİYACI OLANA BORÇ VERDİĞİNİZ PARAYA FAİZ UYGULAYIP FAİZİYLE ALMAK HARAMDIR
  • Konuyu hortlatıyorum ama şuanda dolar euro altın bukadar değişken durumdayken sakin ve güvenli liman olarak sabit getirili bir yatırım aracını kullanayım diyorum. Sizde B tipi likit fon mu yoksa aylık sabit faiz mi yada repo mu en çok getiriyi getirir 1 ayda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.