Şimdi Ara

1 yıllık HYPERX SSD BOZULDU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar SSD niz olsa bile yedekleriniz alın. Ben 2.el almıştım toplamda 1 yıl kullanıldı ve ürün yurtdışı bu nedenle çöp haline geldi. Dizüstü bilgisayarımda normal kullanıyordum dün gece kapadım bilgisayarı bugün açtığımda tanımadı bilgisayar.Farklı bilgisayarda denedim sonuç aynı. Bilgisayarımın bataryası yoktu dün yanlışlıkla kardeşim fişini çekince kapandı sonrasında çalışıyordu bununla ilgisi olur mu bilmiyorum ama ilginç olan 2009 model bilgisayarın harddiski defalarca kapanmaya rağmen hala sorunsuz çalışıyor.
    Birde bu hyperx 3k özel seri uzun ömürlü olmasıyla meşhur güya neyse elektronik sonuçta bozuluyor. Şimdi sıkıntı ssd den hdd ye düşmek alışacağız artık.

• Elektrik kesilmeleri aniden kapanmalar ssdleri bozar kac musterim getirdi bozuldu bu diye tahmini zor olmuyo dugmesindrn kapatmasaydin diyoruz direk alistik... Sanssizlik iste en kalitelisinide alsan basina gelir o yuzden herzaman derim ssd sadece windowsu kurmak icin kullanilmali basit bir metin belgesi bile birakmayacaksin icinde ben 3x raid 0 plani yapiyorum ssd yerine :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Şu bilgisayara bir batarya alsam bu olmayacaktı o zaman neyse. Ama benimki fişten çekilince çalışıyordu.1-2 saat kullandım kapadım.Sonra 12 saat sonra falan açmaya çalıştığımda bozulduğunu farkettim. Bu arada cahilliğime veren son cümlenizi anlayamadım bu raid falan pek anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrtYlmzz

Şu bilgisayara bir batarya alsam bu olmayacaktı o zaman neyse. Ama benimki fişten çekilince çalışıyordu.1-2 saat kullandım kapadım.Sonra 12 saat sonra falan açmaya çalıştığımda bozulduğunu farkettim. Bu arada cahilliğime veren son cümlenizi anlayamadım bu raid falan pek anlamıyorum.

Raid düzenekleri vardır 0 1 2 3 4 5 6 50 51 vs baya var aslında ama yaygın olanları var genellikle serverlarda dosyaların güvenliği için kullanılır aynı veri 4 diske birden yazılır biri bozulsa öteki devreye girer gibi gibi... bitaneside yalnızca performans odaklıdır bir veriyi 3 parçaya böler ve 3 ayrı diske yazar böylelikle veriyi daha hızlı okuyup yazma şansı tanır diskin aynı model ve boyutta olması zorunludur... aksi takdirde raid calısmaz samsung 320gb diskin aynısından bir adet daha buldum ve raid deneyeceğim eğer güzel performans artışı yakalarsam bir adet daha alıp 3 adet diski raid yapıcam bu ne demek 900mb bir veriyi 300 300 300 bölüp 3 farklı diske yazmak demek buda o veriye daha hızlı erişmek demek tabi disklerden biri bozulursa tüm veri çöp oluyor yine ama olsun ucuz yoldan performans artışı :)

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Veriyi 3 parçaya bölüp hızlı yazan iyiymiş aslında diğeri biraz saçma gibi ev kullanıcısı için çünkü zaten önemli şeyler ben yedeklerim ssd bozulmadan 2 gün önce yedeklemiştim çok şükür sorun çıkmadı o açıdan. Peki 3 tane aynı ssd den mi gerekiyor veya hdd bu mod için.Maksimum kaçtane oluyor 4 -5 oluyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 6 Ekim 2014; 1:35:49 >
  • ürünün sitesinden RMA açıp sorununu kingstona bildir. belki değişim yada tamir yapabilirler. Distribütör garantili olmasa bile kingstonun garantisi var.
  • A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Fatura vs hiçbir şey yok. Zaten yurtdışına gönderim falan yapamam.
  • Elektronik biraz da şans işi , geçmiş olsun bu arada . Yurtdışı olması önemli değil , seri no ile RMA isteği aç ve cevap bekle . Sana gönder yada gönderme diye mesaj atacaklar . Ona göre hareket edersin .

Bu arada , bunlar da bendeki ssd ler , ikiside yurtdışı ama en ufak bir sorunları yok , yani yine yukarda yazdığım gibi tamamen şans işi .

1 yıllık HYPERX SSD BOZULDU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 6 Ekim 2014; 1:48:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrtYlmzz

Veriyi 3 parçaya bölüp hızlı yazan iyiymiş aslında diğeri biraz saçma gibi ev kullanıcısı için çünkü zaten önemli şeyler ben yedeklerim ssd bozulmadan 2 gün önce yedeklemiştim çok şükür sorun çıkmadı o açıdan. Peki 3 tane aynı ssd den mi gerekiyor veya hdd bu mod için.Maksimum kaçtane oluyor 4 -5 oluyor mu ?

Siniri yok diye biliyorm ne kadar sata portu varsa o kadar destekliyor yani ve evet ayni ssd yada hdd olmasi gerekli :)

• MrtYlmzz kullanıcısına yanıt
    ürünün seri numarası olsa yeter ve kargonun sorun olacağını sanmam. belki kingston bile kargo ücretini karşılayabilir.Denemekten bişey kaybetmezsin. benimde sistemdeki h100i arızalanmıştı bende bu şekilde iletişim kurup değişim yapmıştım.
  • MrtYlmzz kullanıcısına yanıt
    Üst sınır sadece senin anakartındaki sata yuvaları ve ne kadar raid kontrolcü takabileceğine bağlıdır .

Sata 2 den bir örnek video :) 24 adet ssd takılı makinaya ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 6 Ekim 2014; 1:59:21 >
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    Konuyu açmadan önce ssd nin içini açtım zaten yurtdışı diye. Garanti dışı artık uğraşmaya gerek yok. Bu arada içinde toshiba nand var 6 adet yanılmıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 6 Ekim 2014; 2:04:07 >
  • hıc ugrasma yolla garantıye yollamdan once saglam kufur et daha ewtkılı oluyor :D
  • Tuhafdır ki, SSD'lerin HDD'lere oranla daha az bozulması gerekiyorken daha çok bozuluyor yanlış mıyım? Aslında SSD kullanımında dikkat edilmesi gerekenler şeklinde bir başlık altında toplasak fenaa olmaz, birçok kullanıcının SSD'si çöp oluyor ne yazık ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam geçmiş olsun, yapacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DGMI

Tuhafdır ki, SSD'lerin HDD'lere oranla daha az bozulması gerekiyorken daha çok bozuluyor yanlış mıyım? Aslında SSD kullanımında dikkat edilmesi gerekenler şeklinde bir başlık altında toplasak fenaa olmaz, birçok kullanıcının SSD'si çöp oluyor ne yazık ki.

aynen hocam 3 sene önce aldığım120gb corsair force gt ssd raid 0 kullandığım sonucu bgün itibariyle bozuldu yenisini alıcam
  • turkprince kullanıcısına yanıt
    raid yapmanın SSD'ler için olumsuz etkisi var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A fine day to die

Ssd ler ile de raid yapabilirsiniz hem de çok performanslı olur.
  • quote:

olumsuz etkisi ssdnin ömrünü kısaltır bizzat benim ssdmin bozulması gibi iyi bi ssd kullanıyorsanız şayet raid tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

quote:

olumsuz etkisi ssdnin ömrünü kısaltır bizzat benim ssdmin bozulması gibi iyi bi ssd kullanıyorsanız şayet raid tavsiye etmiyorum.

2 adet Kingston hyperx 3k 120 gb raid olarak kullanıyorum. Hocam Aslında raid fikrim yoktu ama modemim bozulunca vatandan aldığım iade kuponu ile tekrar bir adet daha SSD aldım ve raid yaptım. Kingston un uzun ömür vadettigi mlc nand içeren bir SSD.

@aykutx

Hocam imzamdaki sistem de yazan ssd ler ile birlikte Raid 0 olarak kullanıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.