Şimdi Ara

1 Yıl 1 Ay 10 Gün Hapis Cezası Sadece Okuyun Lütfen Yıkılmış Haldeyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Olayları sizlere anlatacağım çaresiz olduğumu hissediyorum.

Ortaokul ve liseyi yatılı okudum. 7 yıl ailemden uzakda büyüdüm. Sonra 2 yıl üniversite biyoloji bölümü okuyup bıraktım ve fen bilgisi öğretmenliği okudum 4 yıl.

2006 yılında daha 15 yaşında iken ben sattığım telefon çalıntı çıkması ile başladı herşey.
    Çocukla aynı yurtta idik . Ama ben telefonu ufak bir tablacıdan aldım yani ufak bir tezgahtardan. Ekranı kırıktıyinede aldım ve yaptırıp sattım ama telefonun çalıntı oldugunu bilsem bulaşmam almam satmam.
    Sonra yurtdan arkadaşın çıkınca telefon çocuga aynı model telefondan aldım verdim. yurttan ceza almadım o tarihlerde yani hırsızlık oldugu tarihde yurtta değildim.yönetimde benim yapmadıgımı bildiği için bana uzaklaştırma yada yurttan atma gibi ceza vermedi.

neyse bu mahkeme olmuş bir arama emri verilmiş hakkımda .
    Sanırım 2013 yılında bir sivil polis çevirmesinde mahkeme kaçağı oldugum söylendi ama onların polis olduğuna inanmadım bunun çeşitli nedenleri vardı.
    neyse 1 gece nezarette kaldım sabah adliyede ifade verdim çıktım okuluma devam ettim.
    Aradan 2-3 hafta geçmişti mahallemdeki emniyetten aramışlar annem gilden numaramı alıp. bana mahkeme kaçağı oldugumu söylediler , ben ise mahkeme olmuş , kaçak duruma düşmüşüm, yakalanmışım , ifade vermişim, o evrak yeni mi ulaştı dedim kapattım.

neyse sonradan hiç bir gelişme olmadı taki evde çok sorumsuz bir baba var demeyeceğim, onu babadan bile saymak yanlış bence.
    Onunla evde tartıştık tartışmada bende parası vardı çok karışık mevzu aslında beraber iş yaptık parayı ben almıştım hesabıma yatırdım inşaat yapacaktık babamın tapulu evine.
    Fakat o parayı istedi, parayı alıp anneme değilde görüştüğü karaktersiz bir kaç kadına bilezik alacaktı telefonunda ki mesajda öyle yazıyordu babam denecek şahsın.
    Tartışmada benden parasını istedi hakkı olan parayı, bende baba para bankada yarın çekip getireyim dedim.
    Bize hep artistlik yapar. yok hemen getireceksin dedi paramı.
    neyse bana saldırmaya başladı bende kollarından tuttum bana vurmasın diye sadece sarıldım anlayacağınız ikimizde yere düştük.
    Polis geldi ayırmak için neyse sonra bana gel genç uzaklaş dedi tartışma büyümesin dedi. Bir çay içelim muhabbeti ile karakola getirildim ve kendimi nezarette buldum. Onlara ben şikayetçiyim siz ne yaptıgınızı sanıyorsunuz dediğimde baban telefonla şikayetçi olmuş gelen ekipde seni almış dedi. Adam bu durumda ölse biz seni salacak değiliz dedi.

Neyse 1 2 saat kaldım babam geldi şikayetçi değilim demiş. polisler benim ifademi alırken neden kavga ediyosun üniversite mezunusun sana yakışıyormu dedi. bende olayları babamın yaptıklarını anlattım ve bana böyle ifade verirsen baban ceza yer gel baban şikayetçi olmamış sende benzer ifade ver dedi sende şikayetçi olma dedi peki dedim ifademi verdim çıktım.
    Kamu davası olmuş 2000 tl para cezası yedim yazın eşşek gibi çalıştım borç ödedim aileme baktım dershane parası biriktirdim az derken 2000 tl para cezası yedim kimse şikayetçi değilken. sineye çektim her ay 200 tl ödüyorum.

neyse bu mahkemeden sonra baktım hagb kararınız bozulmuştur diye mahkemem açılmış .
    Hiç haberim yok hakkımda hagb varmış bu nedir diye araştırdım. o telefon olayı çıktı.
    Bugün aradım adliyeyi 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası almışım.

2006 daki mahkemem 12 yıldır tek hırsızlık dolandırıcılık kavga gasp hakaret suçu işlememişim.
    Burada cihaz satarken müşteriler para havala ediyordu 5000 6000 günlük para yattıgı zamanlar oldu kimseye zarar vermeyi düşünmedim.
    Çalışırdım kazanırdım boş vaktimde maddi durumu olmayan öğrencilere ücretsiz özel ders verirdim.

Şimdi olaylar bu şekilde hagb kararı oldugunu bile bilmeden ceza yemişim ne yapacagım bilmiyorum.
    Moralim yok inanın aklımdan inanılmaz şeyler geçiyor .

Desteğinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartaltib -- 9 Şubat 2018; 11:28:49 >

• Kararı istinafa taşıyın birde istinaf mahkemesi incelesin meseleyi bakalım. Belki usulsüz bir tebligat durumu vardır. Bu konuyu da araştırın. Ayrıca Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması Kararında 5 yıllık bir denetim söz konusu. Eğer gerçekten bahsettiğiniz karar 2006 da çıktıysa denetim süresi sona ermiş demektir.

Konuyu bir avukatla görüşmenizi öneririm. 1 yıl 10 ay az bir zaman değil.
  • Erik Kompostosu E kullanıcısına yanıt
    dosya 2006 da açılmış ama bahsettim size mahkemeler olmuş benim haberim yok.
    Zoela getirtilme kararı çıkarılmış anlayacağınız ben üniversitede o iki polis tarafından yakalandıgım zamandan itibaren ba şlamış sanırım hagb.

Şimdi sanırım kararın açıklanması için nisanda duruşma var . sizce ne yapmalıyım ?
    Katıldıkdan sonra karara göre mi hareket edip istinafa taşıyayım
  • Evet duruşmaya katılın hagb'den haberiniz olmadığını çünkü size gerekli tebligatın yapılmadığını söyleyin. Bu tebligatın yapılmadığını da bir şekilde ispatlamaya çalışın. Şuan için en mantıklı savunma tezi bu. Geçmiş olsun tekrar.
  • Erik Kompostosu E kullanıcısına yanıt
    peki bakalım herşeyi söyleyeceğim .
    8 yıl ortaokul 4 yıl lise 6 yıl üniversite okudum. 18 yıllık emeğim boşa çıkacak hep .
  • Bir avukattan yardım alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    pazartesi gidip danışacağım bakalım ne olacak
  • Bunlae senin calisma hayatini etkilemez hocam rahat ol sikma canini hayatin acimasiz yuzu bu da işte. Olan olmus, bunlari ileride sicilden silme hakkin da var ayrica

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    6 ay ve üstü hapis cezası hükmü yiyen memur olamaz .
  • Sicilinden sildirdikten sonra memur olursun sen de dünyanin sonu degil kendi isinin pattonu ol bir sure

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    haksız yere neler neler geliyor başıma bi bilsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartaltib

haksız yere neler neler geliyor başıma bi bilsen

Hagb alınca suç işlememeniz gereken süre 5 yıl. yani 2011e kadar suç işlemediğinizde zaten o dava düşmüş olmalı.Telefonla doğru bilgi verilememiş olabilir.Önceki dava düşmüşse babanızla olan olaydan da erteleme falan alırsınız memurluğa engel olmaz.Rahat olun.
    Ama avukata başvurmak işi kolaylaştırır ihmal etmeyin
    Ve memurluk için 1 yıl ve daha fazla hapis cezası almamış olmak gerekir 6 ay değil.(DMK madde 48)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TTSUBASA -- 10 Şubat 2018; 21:35:22 >
  • Hakkini aramak istiyorsan bir avukatla anlaş senin ilk suç tarihiyle diger suc tarihi arasinda zaman farki var sanirim belki bir yanlislik vardir.. Ben seni anliyorum bir defa en başta suç ithamı bile çok zorda birakir insanı ama hayat bu.. Kendini zorda koyma hocam biraz kafa dağıtıp nefes almaya ihtiyacın var

• Hocam 2 yıldan az olduğunu için Denetimli Serbestlik olmuyor mu?

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    hocam hiç bilgim yok ki hagb varmış yeni öğrendim .
    Denetimli serbestlik olursa sicile işler mi işlemez mi pazartesi avukat ile görüşeceğim.
  • TTSUBASA kullanıcısına yanıt
    hocam mahkeme olmuş benim haberim omamış tam 5 6 yıl kadar süre sonra üniversite okurken bahsettim üstte mahkeme kaçagı görünmüşüm .
    Anlayacağınız 6 yıl yada 5 yıl süre dava sürmüş en son zorla mahkeme getirme kararı verilmiş.
    yani olay 2012 den itibaren gerçekleşiyor sanırım.
  • Kardeş 1 sene hapis cezası almışsın,gelmiş burda zaman kaybediyorsun

Parana kıy,git bir avukata,seni bi şekilde düze çıkarır.

Keşke eski davalarını edevletten takip etseydin,neyse çok geçmiş olsun.

• Myhunter kullanıcısına yanıt
    kardeşim e devlette görünmüyordu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.