Şimdi Ara

1 Milyonunuz olsa Otomobil alır mıydınız yada Mevduat getirisimi tercih ederdiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
1
Favori
3.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500-750 arası bi şeyler alır,gerisini döviz yada faizle değerlendiririm

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Bu zihniyetle ev de almayın ? Her an deprem vs riski var. Yaşadığımız içler acısı depremde hangı bınaların hangı zengınlerın hangı efendilerin evleri kusursuzca geri verilmiş ? Verilebilmiş ? O mılyonluk evler yok oldu gıttı ınsanlar 1 gunde fakir kaldı kaç kişi hem de. Bakış açısı cok yanlıs. Yarın meteor duser yok oluruz Allah muhafaza :)

• Bankada mevduat faizi konusunda pazarlık yapma imkânı var , internet üzerinden gördüğünüz oranların çok üzerinde şuan faizler 4 milyon gibi rakama 200 bin üzerinde faiz alan tanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de artık şu an döviz yerine banka faizi en iyi tercih olur.

İyi pazarlık yapılırsa çok yüksek faiz oranları ile yıl sonuna kadar epey bir birikim yapılır ve yıl sonunda da iyi kampanyalar takip edilerek otomobil ihtiyacı varsa otomobil alınabilir.

• Araba ihtiyaç ise alın ama yok arabam var yatırım için diyorsanız mevduat yerine altını tercih ederdim ben.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Kenara koyunca başına bişey gelmiyor mu? Hırsız eve girmiyor mu? Kapı açık kalmıyor mu? Uyuşturucu bağımlısı hayırsız baldız,kayınço veya kardeş altını çalmıyor mu? Yangın çıkmıyor mu deprem olmuyor mu? Sokakta duran arabayı kasko yaparak güvence altına alabiliyorsun yastık altındaki altını nasıl güvenceye alacaksın? Kasa alarak mı?

• Şu anda yüzde 50 civarı mevduat faizi var. Arabayı alıp kullanmasan bile sürekli gideri var. Eğer ihtiyaç yoksa yatırımlık araç almak mantıksız, geçti o işler.

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt

Altını fiziki olarak alıp evde tutmak çok mantıksız. Bankaya bir altın hesabı açtırır parayı altına çevirirsin. Kasko ödedi ödemedi, kim %kaç kusurluydu, kasko ne kadarını karşıladı gibi durumlarla uğraşmazsın.

Arabanın başına hiçbirşey gelmedi, kapalı garajda tuttun diyelim yine de her sene değeri düşüyor. Altın ise 10 sene sonra da aynı gramda kalıyor.

• İhtiyaç varsa araç alınır tabiki sonuçta mevduattan gelen parayla da araba kiralayacaksın veya taksiye bineceksin yine gidecek. Binici için değil ama al satçı çakallar için artık dere kurudu orası doğru.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Banka faizinin karli olduğunu düşünen insanlara araba bile çok
    Bisiklete binsinler.
    Faiz orani her zaman enflasyon oraninin altindadir para deger kaybeder.
    Altin, dolar,euro alinarak kar yapilmaz. Para değerini korur sadece.
    Gayrimenkul, fon ya da hisse ile yatirim olur kar yapilir Türkiyede.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Otomobil yatırım aracı olmaktan çıkalı aylar yıllar oldu. Hala forumda böyle konular görmek üzücü. Ülke gündemini yakalayın artık aylar geçti.

• Portföy yöneticisi olarak cevaplayayım;

Mevduat kesinlikle ve kesinlikle son tercih olmalı!

Standart bir kişi için en mantıklı para koruma yöntemi, potansiyel resesyon tehlikesine istinaden Fed-Ecb faiz indirim beklentileri ve mevcut ekonomik süreç düşünüldüğünde majör kripto paraları biriktirmek, NDX ve Dax sepetleri içerisinde yer alan büyük firmaların kağıtlarını toplamak ve altın gümüş platin paladyum gibi değerli metallerden alım yaparak bir sepet oluşturmak olacaktır.

Klasik Türk mantığı ile ben bunlarla uğraşamam, en azından param mümkün olduğunca alım gücünü korusun diyorsanız da mevduat yerine otomobil veya taşınamaz mülk yatırımı yapmak daha mantıklı olacaktır.

Paranın yanında yazan sayı değil, alım gücünü düşünerek paranızı yönetin.Mevduatta düşünülmesi gereken kitli süre boyunca aldığınız getiriden ziyade ana paranızın alım gücü olmalı.

Tabiki burda yazdığım içerikler tamamen kendi fikirlerimdir.Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.Her zaman paranızı değerlendirirken araştırmaların tarafınızca yapılması en doğrusudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 12 Şubat 2024; 0:48:41 >

• Açikcası eticarette 32500 doları en kötü yüzde 30 karla yılda 4 kere çevirir 90000 dolar yapar ihtiyacim kadarini harcar geri kalanını büyütmeye devam ederdim.

• türkiyede mal alan herzaman parasının değerini korur,gerisi hikaye . 20bine alınan arabalar 300bin oldu, 50-60bine alınan arabalar 1milyon oldu . evleri falan yazmıyorum zaten .

• PORTFÖY YÖNETİCİSİ OLARAK yazıyor arkadaş . iyi okuyun haa . dh de portföy yöneticisi                                                                     

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Niye siz kendinizi ezdiniz ki şimdi 

Sadece öğrenci yada mavi yaka mı var burada ?

Her konuya vakıf olacağız diye birşey yok.Bilmediğimiz konularda tabiki fikir alacağız.Forumun amacı bu değil mi ?

Bu arada evet gerçekten bu işi yapıyorum.Hem bir firmada çalışıyorum hemde kurumsallara ve şahıslara dışarıdan kar oranı üzerinden komisyon ile para çeviriyorum kaldıraçlı pozisyonlarda.Anormal birşeyde göremiyorum.Gayet normal bir iş  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 12 Şubat 2024; 17:33:12 >
  • O 1 milyon faize koy ordan gelen 40 bini her ay dövize bağla

• Piyasada inatla borsa ve faize yönlendirme var, malum parti öyle yönlendirmeye çalışıyor piyasayı.

Otomobil, ev ve döviz parayı korumak için en iyi 3 seçenektir bu ülke için.

Gerisi boş.

• araba ve evden yana sıkıntım yok, birikimlerimi bankada gbp, usd, xau ve eurobond olarak tutuyorum, yılbaşından bu yana usd yıllık %35 artmış vaziyette seçimden sonra 3 ay içinde büyük bir artış bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degobar -- 13 Şubat 2024; 10:20:52 >
  • MetuEs kullanıcısına yanıt

faiz kullanılacaksa sadece cds in yüksek olduğu zamanlarda EUROBOND alınır.

onun haricinde altınnın onsu 1500-1600 ve aşağısına gelirse altın alınır. Yinede bu dönemde parlayabileceğini düşünüyorum . Ytd

2014 yılında NVIDIA alan birisi(2014 yaklaşık 4 dolar ) şu an 760 dolar 200 kat (%20000) yılllık %2000 kazandı. Hadi bu çok çok uç örnek olsun .

Google ortalama bir hisse alan birisi yaklaşık 6 kat %600 yıllık %60 kazanmış . Bunlar dolar bazında . Ytd

kimseye tavsiyede bulunmuyorum ama mevduat faizinden kişisel görüşüm reel olarak para kazanılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perfectstrangers -- 22 Şubat 2024; 16:36:12 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.