Şimdi Ara

1 milyar dolarlık Ethereum yakıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’da 5 Ağustos’ta gerçekleşen Londra yükseltmesinden bu yana yakılan işlem ücretlerinin toplam değeri 1 milyar doları aştı. Londra hard fork’uyla birlikte gerçekleştirilen EIP-1559 yükseltmesi sonrasında yakılan ETH’lerin toplam değeri 1 milyar dolara ulaştı.

Gas ücretlerini düzenleyen EIP-1559 yükseltmesiyle birlikte yakılan ETH miktarı da 300.000’i aştı. Veri sağlayıcısı Watchtheburn.com’dan edindiğimiz bilgilere göre şu ana kadar yaklaşık 303 bin 785 ETH yakılmış durumda. 

Ayrıca Bkz.Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacak

Watchtheburn.com’un yayınladığı verilere göre son 1 saatte 839 bin dolar değerinde 232 ETH yakılırken son bir günde yakılan 6.812 ETH’nin piyasa değeri ise 24,6 milyon dolar değerinde.

Ethereum’da yakma sürecinin bu şekilde devam etmesi durumunda yılda yaklaşık 2,6 milyon ETH’nin dolaşımdan çıkacağı tahmin ediliyor. 

Şu anda günlük 850 ETH ile en çok Ethereum’un yakıldığı platform popüler NFT pazaryeri OpenSea.  

• Dün konu hakkında ihtisas yaptım bugün bilgim lazım oldu. Hadi açıklayayım da öğrenin. Gas ücreti denen bir rakamsal gösterge var. Bu eth havuzdan para çekerken alınan transfer ücretinin hesaplanmasinda kullanılıyor. İşte mevzu, bu alınan transfer ücretinde saklı. Bende sabah sıçarken düşünüyordum.. acaba bu transfer ücretleriyle kimi zengin ediyorlar diye...meğerse alıp imha ediyorlarmış. Transfer ücretinin çok fazla olmasından şikayet ediliyordu. umarız düşer falan deniyordu. Şöyle örnek vereyim 100mh ile kazim yapıyorsunuz ve gün sonunda paranızı almak istediniz. 8 dolar kazandiniz ama paranızı çekmek için 4 dolar transfer ücretini çığlıklar atarak veriyorsunuz ve size 4 dolar kalıyor. sizden bagittira bagirttira aldıkları 4 doları da yakıyorlarmiş. Bundan tek kurtuluş paranızı uzun vadede çekip daha az transfer ücreti ödemek. transfer ücreti çekilen paranın miktarına göre değişmiyor. değişmesine sebep olan şey gas price denen gösterge rakam. hesaplamasini yoğun istek gelirse anlatırım 😁
  • Ethereum yakmak ne demek ? Bilale anlatır gibi anlatsaydınız keşke.

• Elon muskobar kızı üşümesin diye yakmıştır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Saçma salak bir şey. La bu saçmalık daha 1 yıl önce 130 dolar mı neydi.

• Bir de Ethereum yakmanın ne olduğunu, neden yapıldığını ne işe yaradığını yazsanız iyi olacak. Bilen biri kısaca açıklarsa iyi olur

• Ehtereum yakmak, blok zincirindeki bir miktar Ethereum'un silinmesi anlamına mı geliyor? Silinince de Ethereum arzı azalmış olduğundan değeri mi artmış oluyor? Yani ben böyle anladım ama editör arkadaş keşke kafalardaki soru işaretlerini silip atacak bir açıklama yapsaydı. Eğer dediğim gibiyse o zaman niye yakılıyor diye sorarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 17 Eylül 2021; 4:11:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Normal para vs şeylerde bahsettiğiniz gibi olur ama bu kripto para mevzuları farklı ve eth özelinde 2.0 vs. konular var adamlar bilmedikleri şeyleri yazmışlar.

Editör arkadaş herhalde demiş biz yazalım, bilenler bilmeyenlere yazsın anlatsın, bizde öğrenmiş olalım herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nasıl bir sistem? Kafalarına göre yakılıyor, hackleniyor vs... Böyle bir saçmalığın geleceğin para birimi falan olacağına inanmak da ne bileyim...

Boş beleş işler, yazık.

• Dün konu hakkında ihtisas yaptım bugün bilgim lazım oldu. Hadi açıklayayım da öğrenin. Gas ücreti denen bir rakamsal gösterge var. Bu eth havuzdan para çekerken alınan transfer ücretinin hesaplanmasinda kullanılıyor. İşte mevzu, bu alınan transfer ücretinde saklı. Bende sabah sıçarken düşünüyordum.. acaba bu transfer ücretleriyle kimi zengin ediyorlar diye...meğerse alıp imha ediyorlarmış. Transfer ücretinin çok fazla olmasından şikayet ediliyordu. umarız düşer falan deniyordu. Şöyle örnek vereyim 100mh ile kazim yapıyorsunuz ve gün sonunda paranızı almak istediniz. 8 dolar kazandiniz ama paranızı çekmek için 4 dolar transfer ücretini çığlıklar atarak veriyorsunuz ve size 4 dolar kalıyor. sizden bagittira bagirttira aldıkları 4 doları da yakıyorlarmiş. Bundan tek kurtuluş paranızı uzun vadede çekip daha az transfer ücreti ödemek. transfer ücreti çekilen paranın miktarına göre değişmiyor. değişmesine sebep olan şey gas price denen gösterge rakam. hesaplamasini yoğun istek gelirse anlatırım 😁

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• nirvanha kullanıcısına yanıt
    Kesilen işlem ücretlerinin tamamı madencilere ödenmeyip bir kısmı yakılıyor. Bu şekilde arzı yavaşlatılmış oluyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SeniorGrandMaster kullanıcısına yanıt
    Fee ücretinin tamamını yakmıyor işte sorun aslında bu. Tamamını yakan ağlar var (avax gibi). Eth 2.0 a geçince pos a geçilecek ve madencilik bitecek. Böyle olunca feelerin tamamına yakını yakılacak. Arz daha da düşecek. İşlem ücretleri azalacak. İşlem hızı artacak (pos sistemlerde 1 saniyenin altında eth pow olduğu İçin 10 dakikayı geçebiliyor ). Daha fazla hacim toplayacak. Bu da fiyata olumlu etki edecek.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • devletlerde para imha ederdi... dolaşımdaki para miktarı azaldıkça paranın değeri artıyor.. bu da ona benzer bir şey sanırım

• Kardeşim anlamadınız siz nasıl criptopara işine girdiniz kumar mı burası aloooo bitcoin nasıl 300 bin TL oldu sanıyorsunuz 2041 yılında son buluncak yani eth nin altın gibi değeri zor olunan madeni para olucak ne kadar az bulunursa o kadar değeri var demektir

• BEN KÜÇÜKKEN SEBZE MEYVE HALİNDE DOMATES BİBER PATLICAN IN FİYATI DÜŞMESİN DİYE DENİZE DÖKÜLÜRDÜ..
    AYNI İŞTE....ORTALIKTAN YOK EDİP TALEP ARTIŞI OLMUŞ GİBİ BİR HİS YARATILIYOR..CİVCİVLERDE BUNU GAGALIYOR..
    YANİ '''KASA'''' HER ZAMAN KAZANIYOR.
    ''''ZENGİN OLMANIN YOLLARI''' DİYE BİR KİTAP ÇIKARIYORLAR..
    KİTABIN YAZARI ZENGİN OLUYOR..YANİ KENDİ BULMUŞ OLUYOR ZENGİN OLMA YOLUNU...

• Yakılmasının sebebi eldeki coin miktarını düşürüp geri kalan piyasadaki coinlerin değerlerinin arttırılması

• Oooh yak yak, değeri artsın, sıcak sıcak, yağı bol bulmuş Arap misali kıçlarına da sürsünler.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Anlamadan yorum yaptığınız o kadar belli ki. Anlasaydınız saçmalık gelmezdi yatırım yapardınız siz de.

• ben `vergileri arttirarak harcanan her 1 euroyu vatandastan aldigi vergi olarak aldigi 1 euro ile YAKIYOR` diyince ouuuu, donanim haber yapinca `bisey yok` .... neee var ......... ya !

1 milyar dolarlık Ethereum yakıldıBaşaryoutube
    Hasan Şaş - Hagi 100 tane vurdu birşey yok ben bi tane vurdum ouvvv ne var amına koyim
    https://www.youtube.com/watch?v=KsMjyQGFJ0Y
  • labtek38 kullanıcısına yanıt
    Ağ yoğunluğuna göre ve verdiğiniz transfer bahşişlerine göre değişiyor süre. Yüksek bahşiş verirseniz 30sn de aktarım oluyor. En düşüğünde de 10 dk içerisinde aktarım gerçekleşiyor. Günün belirli zamanlarında gas ücretleri 10 doları geçebiliyor ama genellikle 2 dolarlık zaman dilimi de yakalamak mümkün oluyor. Şu an feelerin bir kısmı buna bahşiş deniyor artık madencilere gidiyor. Yoğun zamanlarda madencilik gelirleri ufak artış yaşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun_

devletlerde para imha ederdi... dolaşımdaki para miktarı azaldıkça paranın değeri artıyor.. bu da ona benzer bir şey sanırım

Tam olarak olay bu. O yüzden Ethereum yakılıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.