Şimdi Ara

1 aylık araba kiralık ve pert durumu...!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadşalar bayramdan önce arefe günü araba kiraladım... bayramdan sonra teslim edecektim ama son günü yeğenimin ısrarı üzerine bi tur verdim vermez olaydım...kaza yaptık kaza ağır bi kaza nasıl çıktık arabadan anlamadık uçtuğumuz için...her neyse asıl önemli olan araba kiralık araba ve daha bir aylık olması...hyundai accent era 1.4 2009 model dediğim gibi daha bir aylık....sağ çamurluk kaput ön tampon işte biraz motor etrafındaki parçalar filan polis 6000ytl hasar var diye kaza raporuna yazmış...işin kötüsü otoparka uçtuğumuz için yine park halinde olan starex ve opel marka bi arabaya daha vurmamız opelde fazla bi şe yok ama starexde var...benim sorunum şu araba sahibi fazla bi şey demedi ama kiraladığım yer ortak çalışıyomuş o biraz fazla kızdı ve araba pert olursa fark ödersiniz dedi kiraladığım yer semtden tanıdık olduğu için yanlış olmazda benim sorunum pert olursa fark ödermiyim araba full kasko ama şirketi bilmiyorum hanig kasko şirketi... diğer arabalarının hasarını trafik sigortası karşılarmış bizim arabanın...

yani sorunum toparlıyayım zaten arabanın yatma parasını vericez bide diyorum pert olursa sıfır araba ile arasında fark olmasın birebir değişim yaparmı kasko yani bi belli miktarda para kesermi şuda var araba sahibi arabsnında pert olmasını istiyo zaten haklı olarak sonuçta 1 aylık araba daha 1250km de...o servisde tamir görürse pek iyi randıman vermez ve fiyatda düşer normal olarak...

kısacası ben 1 aylık arabının perte çıkması durmunda bi fark ödeyeceğimizi sanmıyorum onu sormak istedim bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ve başına bunun gibi olay gelenler...

• al başına belayı işte, pert mert diye adam koparabildiğini koparmaya çalışır sizden dikkatli olun..
  • sıfır arabaya kasko yapılınca ilk senede nasıl pert olursa olsun kasko sıfır km fiyatını öder...fark istemesi falan yalan bence ekstradan para koparmak icin
  • adamlar tanıdık yaa en azından yatma parasını veririz dedik artık kaç gün olursa sadece öğenmek istediğim böyle bi arabanın yani 1 aylık daha pert olursa fark alınması...adam kendi ağzıyla dedi inş. pert olur farkda olmaz bana 3-4 günde araba veririlerde sizde 500lira verisiniz olay kapanır inş. da öyle olur....
  • araç ilk senesinde pert e çıkarsa faturadaki paranın tamamını ödüyolar.
  • sen nie 500 lira verecen? hukuki zorunluluğun var mı? ticarette risk olur onu kasko yaparak bi nebze egale etmişler daha niye 500 lira veresin?
  • yatma parasını vereceğim ne demek.zaten ticaret yapıyor o arabanın yerine başkasını kiralar.2 sefer kaza yaptık.hep iyi niyetten kazık yedik.sen bari dikkat et

iyi niyetini suistimal edebilirler.bir de görüşmeye yalnız gitme.resmen araya alıp kazık atıyorlar. (bu şirket veya kişiler için değil genel olarak yazdım)
  • kiralık araç kaskosu var mıymıs peki aracın ?
    eger yoksa ve kiralıkken kaza oldugu rapora yazıldıysa kasko sirketi ödeme yapmayabilir (yuksek ihtimal)
    fakat dedigim gibi yasal sekilde arac kaskolanmıssa ve ilk yıl pert olmussa sıfır km fiyatı ne ise sirket onu öder
    sizden fark isteme hakları yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: VectrAirliness

sıfır arabaya kasko yapılınca ilk senede nasıl pert olursa olsun kasko sıfır km fiyatını öder...fark istemesi falan yalan bence ekstradan para koparmak icin

• vectra hava yolları hocam akçayyda ne üzerine dükkan var? bizde senede 2-3 ay oralardayız da
  • dikkat etmeniz gereken nokta en önemlisi araçta "kiralık araç kaskosu" var mı?

eger varsa ve kiralık sözleşmesi sizin adınıza ise
    aracı 2. şöför kullanırken kaza oldugu icin
    kazayı yapan 2. söför olarak sözlesmede kayıtlı değilse KASKO SİRKETİ ÖDEMEZ
    (raporda kazayı yapan yegeniniz olarak gectigini varsaydım ama siz kendinizi yazdırdıysanız problem yok)

eger yoksa ve yukarıda yazdıgım gibi raporada kaza arac kiralıkken oldu yazmıssa yine KASKO ÖDEMEZ

işiniz zor kolay gelsin en güzeli araç kiralık sözlesmesi ve bir sekilde kasko policesini edinip bir hukuki danısmana gitmeniz

direk adamlarla masaya oturmayın haklarınızı öğrenmeden cünkü ne olursa olsun onlar bu işin icinde ve bütün cakallıklarını biliyorlar

fazla para koparmak ve hatta kaskodan para alamazlarsa herseyi sizin üstünüze yıkmayı isterler ne kadar tanış olursanız olun işin içine para ve ticaret girdimi malesef olay değişir.

• Araba kiralamak yerine bi tanıdığın arabasını istemek daha mantıklı
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

vectra hava yolları hocam akçayyda ne üzerine dükkan var? bizde senede 2-3 ay oralardayız da

özel mesaj yolladım
  • bende yolladım
  • herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim...olay anlaşıldı...ben bunu bileyim yeter...yani araba perte çıkarsa fark ödemeden sıfırı verilir...kaza raporunda kiralık yazılmadı ayrıca arabanın rent a car kaskosu yok şahsa ait kasko...ama perte çıkarsa belli bi süre bekleme olacağı için bunu benden istiyolar çünkü ellerinde araba olmamış oluyor...bend eolsam bende isterim orda haklılar gibi görünüyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: STRIPES

herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim...olay anlaşıldı...ben bunu bileyim yeter...yani araba perte çıkarsa fark ödemeden sıfırı verilir...kaza raporunda kiralık yazılmadı ayrıca arabanın rent a car kaskosu yok şahsa ait kasko...ama perte çıkarsa belli bi süre bekleme olacağı için bunu benden istiyolar çünkü ellerinde araba olmamış oluyor...bend eolsam bende isterim orda haklılar gibi görünüyor...

araba kaza yaptıgında vs.. arabanının yattıgı süre içerisinde arabayı kullanıyormuş gibi para ödemeniz gerekiyor. en azından ben kiralarken bu şekilde söylüyorlar ve gerekirse sözleşme imzalatıyorlar. Sonuçta sen kaza yaptıgında adamlar arabayı kiralayamıyor ve zararlarını bu şekilde karşı tarafdan almak istiyorlar.(bence mantıklı) O yüzden arabanın kira bedelini ödersin. yok pert yok mert ekstra para ver olayı çok saçma sakın verme

• arabanın yattığı her gün için sizden para alırlar. alırlar çünkü araba sanayide 1 ay kalsa sizin hatanız yüzünden adamlar o arabayı 1 ay kiraya veremeyecek demektir . ayrıca kasko yapılırken sıfır araçlarda araç pert olduğu durumda 1 yıl içinde yenisini alma ayrı bir klozdur. satın almışlarsa problem yok kasko aracın sıfırını verir.
  • bazı araba kiralama şirketlerinin arabanın yattığı gün için bile sigortaları var.iyice araştırın ikinci kez sizden para almak istiyor olabilirler.en iyisi bir tanıdığınızı sanki araba kiralayacakmış gibi gönderin oraya ajanlık yapsın size.aracı kiraladım diyelim şöyle şöyle olsa ne olur diye bi sorsun.ona söylediklerine göre hareket edersiniz sizde.yoksa zaten köşeye sıkıştırmışlar sizi üstünüze çok gelirler ne kadar koparabilirsek kardır diye.
    kasko nun ödeme yapmaması gibi bir ihtimal varsa o oto kiralama şirketinde yolsuzlukta olabilir.dediğim gibi yattığı gün için bile sigorta yaptırıyorlar ve belkide bu bir zorunluluktur.iyice araştırmadan hiçbir şey ödemeyin sakın.
  • Dostum, aracın zaten kiralık araç olduğu kaskoda belirtilmemişse, zaten kiralayan kişi illegal bir iş yapıyor demektir. Bu durumda hiçbir şekilde sizden yatma parası vs talep edemezler. Çok üstüne gelirlerse mahkemeye gidelim de, gidemezler zira kendileri kanunsuz iş yapıyor.

İlk yıl olduğu için full kasko varsa tamamı ödenir. Zaten kiralama amacıyla kasko yaptırdığı için kiralayan kişi, üçüncü şahısların vereceği hasar kasko kapsamındadır. Pert durumunda tamamı ödeneceğinden, yatma ücreti de talep edemeyeceklerinden sizin bir kuruş bile ödemeniz gerekmez.

Çok geçmiş olsun.

quote:

Orjinalden alıntı: STRIPES

herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim...olay anlaşıldı...ben bunu bileyim yeter...yani araba perte çıkarsa fark ödemeden sıfırı verilir...kaza raporunda kiralık yazılmadı ayrıca arabanın rent a car kaskosu yok şahsa ait kasko...ama perte çıkarsa belli bi süre bekleme olacağı için bunu benden istiyolar çünkü ellerinde araba olmamış oluyor...bend eolsam bende isterim orda haklılar gibi görünüyor...

• araba ilk senesinde olduğundan kasko sıfır fiyatını ödücek fark falan vermezsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.