Şimdi Ara

1.9k ile hacettepe ceng (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
4
Favori
9.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaz yaz hacettepe yaz en iyisi hacettepe zaten bilgisayar muhendisliginde :) allahim sen genclere akil fikir ver..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 5 Ağustos 2020; 21:58:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Yazacak daha iyi alternatif varsa elinde göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 5 Ağustos 2020; 23:13:5 >
  • raaitben10 kullanıcısına yanıt
    2k sıralama ile 6k sıralama arasında 1-2 net dışında fark var mı? Bu yilki yigilmayi herkes biliyor, kimsenin istedigi sonuc gelmedi ilk 10k icinde profil olarak fark oldugunu dusunmuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raaitben10

Hocam bence yerimizde olsaydın inan sen de böyle düşünürdün.Haccettepe ceng 11k-2k(hadi 7k-2k filan olsun) arası 100 kişi rekabeti bir yana.
    ODTÜ EE 0-2k 200 kişi rekabeti bir yana.Öğrenci profili farkı var.
    Kerizlik yazmış yahu birisi, Hacettepeyi itin münasip olmayan bir yerine sokmanın alemi yok. Kızdığım nokta bu. Hayali orası olan insanlar elbet vardır.

Rekabet hususunun da iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    ODTÜ EE'deki rekabet (iğrenç olduğunu düşündüğüm rekabet) halen bilgisayarda yok mesela. Bu rekabetten memnun olan EE'cinin çok olduğunu katiyen düşünmüyorum. Benim ortamımdaki birçok insan bundan muzdarip.
  • Hocam sorunu anlamadım. 2k sıralama yapıp 11k'lık bölüm seçmekten neden çekiniyorsunuz ki? 2k yapan ille 2.1k lık bölümü mü seçmeli? Bunlar sayılardan ibaret Ha odtü ha Hacettepe hiç kimse sizin üniversite sınavında kodladığınız optiğe bakmıyor.

• 2k sıralama yapıp sırf bölümün sıralaması düşük diye yazmamak da biraz ironik olur cidden alternatif olarak düşündüğünüz Koç da Bilgisayara 65k'dan adam alıyor mantıken. Böyle şeyleri geride bırakırsanız daha mantıklı bir tercih yapabilirsiniz. Böyle bir durumda ben de Koç tercih ederdim ama Hacettepe'yi de sırf bu yüzden elemek baya mantıksız sanki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazılır eskiden Hacettepe tıp ile taban puanı aynıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: FireSwords

Yazacak daha iyi alternatif varsa elinde göster
    kendiniz bulun tercih motorumuyuz biz..
  • Yahu bir üniversiteyi top üniversite yapan sıralaması mı?yani bu yıl Hacettepe ceng 3k dan kapatırsa top üniversite mi oluyor?3 yıl öncesinden neyi değişti?eğitim kalitesi mi,yaptıkları projeler mi,prof larının yayınladığı makaleler mi?tercihlerinizi sizden bir önceki yıl sınava girmiş öğrencilerin tercih eğilimlerine göre yapmayın.
    Ama tabi ki sınava iyi iş çıkarmış öğrenciler gittikleri üniversiteyi güzelleştireceklerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawkingöldü

Yahu bir üniversiteyi top üniversite yapan sıralaması mı?yani bu yıl Hacettepe ceng 3k dan kapatırsa top üniversite mi oluyor?3 yıl öncesinden neyi değişti?eğitim kalitesi mi,yaptıkları projeler mi,prof larının yayınladığı makaleler mi?tercihlerinizi sizden bir önceki yıl sınava girmiş öğrencilerin tercih eğilimlerine göre yapmayın.
    Ama tabi ki sınava iyi iş çıkarmış öğrenciler gittikleri üniversiteyi güzelleştireceklerdir.
    top değil ama top üniversitelerden sonraki en iyi seçenek. top tutmuyorsa yapacak bir şey yok arada üni yok çünkü

tobb u saymazsan
  • raaitben10 kullanıcısına yanıt
    hocam %100 burslu bile girsek yurt bursu için kudebe başvurmak gerekiyormuş, eğer vermezlerse yurda parayı takır takır saydırıyorlar sanırım.

hem çap yapamama ihtimali( 2.72 üstü ortalamanın yanı sıra bölümde başarı anlamında ilk %20 lik dilime girmen gerekiyormuş)hem de bu yurt olayı koçtan fena soğuttu beni açıkçası, gene bir bilinmezliğe düştüm

edit: 9 ocak 2020 de yeni bir şey eklenmiş, yks sıralaman çap yapacağın bölümün sıralamasına eşit veya daha yüksek olmalı diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 6 Ağustos 2020; 3:42:46 >
  • O sıralamayla hacettepe csye gelirsen muhtemelen hayal kırıklığına uğrarsın. Daha düşük bi sıralamayla gelecek olsan da hayal kırıklığına uğrayabilirdin gerçi.

• Oha abi noluyor la lisede hoca sorduğunda 40 kişilik sınıfta sadece ben ceng istiyordum okulda da 2 kişiye rastladım şimdi 3 kişiden ikisi ceng istiyor

• cheers darlin kullanıcısına yanıt
    Hocam cap yapacagin bolumun siralamasina esit ya da daha yuksek olmasi gerek derken tam burslu siralamasindan mi yoksa ucretlilerden son girenin siralamasindan mi bahsediyor acaba

• SilentReader kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum okula sormak lazım

• cheers darlin kullanıcısına yanıt
    Çok takılıyorsunuz öyle bir şey yok. O genel bir yazı. Yani sen 3.2 ortalama ile başvursan kimse reddetmez, paniğe gerek yok. O sıralama olayını.

• vay be adam 800 900 bekliyordu odtuye gidecek diye uzgundu

harbi yigilmanin da abartmanin da awk

ayrica iyi düşünün hocam gercekten ceng istiyor musunuz yoksa siz de kendinizi bu akima kaptirdiniz mi ?

• Bu durumda olan yüzlerce kişi var desen birazı hacettepe ceng yazsa zaten okulun sıralaması iyi yerlere gelir.

Çok iyi hatırlıyorum geçen yıl hacettepe yapay zeka bölümü ilk defa alım yapacağı zaman 150k yapan adamlar son tercihlere yazacağım gelirse gelir diyordu. Bölüm 13k ile kapattı. Sıralamaya göre yorum yapanları takma yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbayediagne10

vay be adam 800 900 bekliyordu odtuye gidecek diye uzgundu

harbi yigilmanin da abartmanin da awk

ayrica iyi düşünün hocam gercekten ceng istiyor musunuz yoksa siz de kendinizi bu akima kaptirdiniz mi ?
    bu akım yokken ben ceng istiyordum zaten
  • 2014-2015 te 20-25 bandinda olan Hacettepe cengin haline bak yahu. Herneyse hocam Mevcut durumda yine de okunasidir Hacettepe ceng

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.