Şimdi Ara

1.9k ile hacettepe ceng (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
4
Favori
9.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam tamamen popülizm demeniz yanlış. Trdeki ilk cs odtü ve Hacettepe bilgisayar kelimesini bölüm kurucusu bulmuş ne kadar köklü olduğunu varın siz hesaplayın. 2014 te %100 ing eğitime geçmiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler girdiğinizde sağınızın solunuzun nerd kaynayacağı, bu nerdlerin 5-10 sene sonraki iş hayatınızda insanlıktan nasibini alamamış hırslı tiplere dönüşeceği, modern köle yani "beyaz tasmalı" olarak gireceğiniz ortamlar için çok fazla idealist olacak motivasyonu nereden buluyorsunuz siz? Yazıp gidin işte çok kasmayın. Silikon Vadisinde bile adamlar tribe girip uzun izinlere ayrılıyorlar veya işi bırakıyorlar, sizin çoğunuz burada kurumsal firmalarda iğrenç tiplerle muhatap olarak birileri için karşılığını alamadan kafa patlatacaksınız.

Yapacağınız işin toz pembe, dünyanın en konforlu, efor/maddiyat/performans/beklentiniz her neyse bu parametreleri en yüksek verimle sağlayacak mesleğin bu olduğunu zannedip pişman olmayın, iyi düşünün ve emin olun.
  • Tobb da iyi bence

• Geceüçteisimbulmakzor kullanıcısına yanıt
    Ee eğitim kalitesini ve şartları ne zamandan beridir kurucu üzerinden değerlendiriyoruz? İstanbul Üniversitesi de ilk üniversitemiz ve birçok ilkin sahibi ama 3-5 bölümü hariç kesinlikle yazılmaz. Sırf köklü diye üniversite mi yazılırmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyi seçenek tobb gibi duruyor hocam.
  • Güzel kardeşlerim ,
    Abi tavsiyesi olarak Ankara'da Odtü, Bilkent , Hacettepe vs Bilgisayar Müh isteyipte tutup yazıyorsanız , düşünmeyin yazın geçin.
    Eğer ki gerçekten Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorsanız yazın geçin.
    Yüzde 30 ingilizce bölümlere takılmayın. İyi bir mühendis olacaksanız , ingilizceyi yüzde 200 öğreneceksiniz.

Sıralamalar düşük diye bölüm bu kadar etmez diye düşünceye girmeniz de saçma. 2.sınıf okuyan bir arkadaş vardı hacettepe. Mustafa Türkyılmazoğlu hala Matematik derslerine giriyor mu ? Bizim zamanımızda 2010 senesi 1.sınıf 1.dönem Matematikten sadece 5 kişi geçmişti oda D notuyla en düşük not :) (110 kişilik sınıftan).
    Programlama ödevleri konusunda sizi yeterince kasacaklar zaten dert etmeyin .
  • Xakler kullanıcısına yanıt
    Hayır Tabii ki sırf köklü olduğu için seçilmez ama hocalarının hepsinin yurt dışı lisansı var,eğitim dediğim gibi %100 ing,daha okula girmedim genel izlenimlerim böyle. dezavantaj olarak devlet okulu olduğu için parasal yönden sıkıntılı olabilir diye düşünüyorum.

• upower U kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk önerinizden hayatınızda odtü de bulunmadığınız çok belli.Odtü eede okuyan öğrencilerin çoğunluğu zaten haki hazırda ceng yazmadığı için pişman.Bu oran da gittikçe artıyor ceng ee nin önüne geçtiğinden beri.200 kontenjanı bölümün 150si bu uğurda çalışacaktır ki zaten eeciler normal insanlar değil.Makina endüstriden de çok geçmek isteyen var ama onlara göre biraz daha avantajlısınız yks puanından dolayı.
    Demem o ki bu geçiş şans ve büyük bir inekleme gerektirir. Bir yıl ineklersiniz tek dersinize (Bazı hocalar var geçmeniz,geçsenizde yüksek not almanız mümkün değil.)bunlardan gelir gider bütün çabanız.Sonra hergün ben yazılımcı olucam bu boktan derslerle ne işim var diye gezersiniz kampüste.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tercih dönemindeyim başlangıçta Ceng istiyordum gittiğim okullarda da gördüm ki hocalarının çoğu EE mezunu olmuş diğer alanlarda da yönetimsel kadrolara gelip ders verecek seviyede donanıma sahip olduğu takdir edilmiş. Puanıma göre Hacettepe EE yazacak gibiyim Hacettepe Ceng'de tutar gibi ama konuşup okuduklarıma bakınca neden mezun olduktan sonra çalışma süresince farklı alanları da değerlendirme fırsatım olmasın ki dedim. Öncelikle başarından dolayı tebrik ediyorum. Ama bu sıralamayla dönemsel trendlerden etkilenip, 4-5 yıllık sürecin sonunda keşkeleri yaşamaman adına aktarmam gerekiyor gibi hissettim. Gidiyorum bölümdeki hocaların CV'lerine bakıyorum mezun olduğu bölümlere bakıyorum Ceng bölümünde EEci çıkıyor. ODTÜ EE tutuyorsa düşün derim, ama Hacettepe EE'yi de gezdim aklıma yattı çok çok ilerlemezse (ki geçen sene 3bin ileri gitmiş) oraya giriyorum. Zor bölüm okuması da bitirmesi de falan diyenler oluyor. Görüştüğüm hocaların hiç biri de kolay gel hemen halledersin demedi. Türev integralin olmadığı bir sınava girmiş adaylar olarak matematik bilgisine ihtiyaç duyulduğu ve emek harcamamız gerektiği söylendi. Bilmiyorum hayat felsefem "No pain No gain" sonuçta kolay bölüm okuyup en kısa yoldan para kazanacak olsak karşımıza çıkan bitcoin reklamlarına tıklar şansımızı denerdik

Bazıları EEcilere kafası kırık falan demiş, gördüğüm hocaların öğrencilerin hepsi en az benim kadar normaldi amaaan zaten normal olunca farkın olmuyor. Şimdiden hayırlı olsun diyorum, gelecekte çok mutlu olacağın bir mesleğin olur umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geceüçteisimbulmakzor

Hocam tamamen popülizm demeniz yanlış. Trdeki ilk cs odtü ve Hacettepe bilgisayar kelimesini bölüm kurucusu bulmuş ne kadar köklü olduğunu varın siz hesaplayın. 2014 te %100 ing eğitime geçmiş
    hocam bu arkadaşı çok takma , tıp okuyor kendisi. boş zamanında da sıkıntıdan kendince yorumlar yapıyor forumda. he de geç
  • tıpçılar mühendislik karşılaştırır olmuş vay be.
  • sen açıklanmadan önce boun mu bilkent mi diye konu açan eleman değil misin ahahahahahdahdh odtüyü beğenmiyodu paşamız
  • WhoiS_AttaCK W kullanıcısına yanıt
    Bazı tıpçılar cidden kanser tayfa ya. Adamlar herkese, her şeye sebepsiz sallayabilme hakkı görüyor kendinde.

• Ne yazdı acaba bu arkadaş...

• vay be sizinki çok yüksekmiş be hocam ben de 3.3k ile hacettepe yazdım inşallah iyi etmişizdir

• sonuç ne geldi acaba arkadasa

• itü bilgisayar geldi 1.sınıf bitiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 2 Nisan 2022; 11:10:26 >
  • cheers darlin kullanıcısına yanıt
    Memnun musun hocam o kalibredeki diğer okullardan eksisi artısı ne itünün?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • yemekhanesi yetersiz, hem yer açısından hem yemek kalitesi hem de yemek miktarı açısından.

kampüste oturulup sosyalleşecek yer yok, badem rektörümüz her yeri ama her yeri kapattı.

ayazağa da çok esiyor hayatımda yemediğim rüzgarı burada yedim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.