Şimdi Ara

1.6 Karbüratörlü LPG'li Şahin mi daha az yakar yoksa 1.4 benzinli egea mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    https://www.youtube.com/shorts/I8zm932fxqk?feature=share bence civic de gitmiyor. ayrıca daha önce 1.4 77hp fire motoru kullanan varsa bunlar hacı murattan hallice motorlar 1.6 102hp hitler motor tarzında gündelik kısa mesafe kullanan performans beklemeyen insanlara uygun zaten vites aralıkları da kısa tutulmuş 1.4 77hp lpg'siz punto dualogic vites 6.8-7.6lt yakıyordu şehir içi ama şanzıman sıkıntılı olduğu için 40binde alıp 93binde sarmıştık ilk debriyaj 80binde değişti :) çok övmek de çok gömmek de bence doğru değil. yiğidin hakkını yememek lazım LPG ile sorunsuz kullanılır
  • deserthawk D kullanıcısına yanıt

Hocam 3 yılda biri sıfır 5 tane Egea 1.4 aldım. Daha 9 değil 8 litreyi bile ekranda görmedim. En fazla gördüğüm şehir içi 7.7 litre. Şu anda da 4 bin km ortalamam 7.2 litre. Ama sizin yakıt tüketimine imkansız demem çünkü mutlaka şehirden şehire, yokuşa, trafiğe fark yaratır.

• mosasaurus kullanıcısına yanıt

Ben 1.4'ü övmüyorum da, gömülmesi rahatsız ediyor. Bu motor bu araca yetiyor.

Mesela Clio'da 1.0 65 beygir, Polo'da 1.0 80 beygir, Corsa'da 1.2 75 beygir, İ20'da 1.4 75 beygir motorlar var. Bir Allah'ın kulu çekmiyor gitmiyor demiyor. Egea'da 95 beygir motor var, herkesin dilinde bir "Gitmiyor çekmiyor etmiyor" muhabbeti. Hani ben de çekmeyecek gitmeyecek diye aldım ama abartıldığı kadar kötü bir motor değil. 95 beygirlik bir motorun yapması gerekeni yapıyor.

• Skayn kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi ben İzmir şehiriçi trafik saatini örnek verdim. Ortalama hız 25 falan oluyor.

Ortalama hızı biraz daha akıcı olarak 35'e çıkarabilirsem dediğiniz yerlere geliyor zaten direkt.

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    kesinlikle.. Fiat olduğu için insanlar kötülemeye mecbur hissediyor kendini. Bu arada güç güçtür hissiyat olmasa da 1.3 Multijet kadar performansı vardır torkun hissiyatina kanmayın benzinli yüksek devirde çıkar rampayı dizel düşük devirde olay bu
  • Bir zamanlar 93 model 1.6 şahinim vardı.

BMW x5 ile yakıtımız aynıydı.

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Ki yillarca 102 hp passat satildi bu ülkede.
  • Şahin'in yakıtını boş ver, sanayiden çıkamazsın ki. Babam sıfır aldi, 5 yaşına gelince basladi her tür arıza. Simdi 25 yasindaki şahin ne olacak ki
  • Fiat Regata'nın yerli fasonlarına - türevlerine bineceğinize bisiklete binin daha güvenli arkadaşlar. Hem daha az yakar, hem daha az yorar, hem daha az küfür yersiniz hem de başınıza bir şey gelme riski daha az olur.

• Razor Crest kullanıcısına yanıt

zamanında ne geçirdiler o arabaları millete. almak için yazılıp sıra bekliyordun .

• 5 sene tofaş binmiş biri olarak

Arabanın hiçbir iyi yanı yok..

Sadece köylerde kapılar olur bağzen araçtan inip açman gerek. işte onu sahinle inmeden açardim. bir artisi bu.

ne kadar yaptırısan yaptır çürür.

Her muayande cürük.

Nek adar lpg ayarı yaptırısan yaptir havaya göre teyare calar.

Ne kadar yakıt tüketiğini hayal edemezsin.

Güven ws hiçbirşey bekleme. altindaki tahtaraveli

• mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Her zaman aynı şeyi söylüyorum. Dizelden inip benzinli arabaya binip kullanmayı bilmeyen tipler ve yüzünden arabanın adı çıktı. 3000 devri geçmeyi korkarlar araba gitmiyor çekmiyor diyorlar.

Basın abi şu gaza korkmayın bu kadar. Basın ondan ondan sonra konuşalım bu konuyu
  • 1.6 şahini bilmem de 1.4 şahin vardı bende, az yakıyordu. Hiç tüp taktırmadım
  • Egea kötülemek moda olmuş anladığım kadarıyla. 65 beygir araba gayet güzel gidiyor da 95 beygir araba nasıl gitmiyor ? Bunu söyleyenler normalde Porsche, BMW ile mi dolaşıyorlar acaba ?

Atmosferik araç nasıl kullanılır bilmiyorum demiyorlar araba gitmiyor diyorlar. Şahin Doğan Civic ve 10 yaşındaki birçok araç da atmosferik bas bakalım gidiyor mu gitmiyor mu görürsün. Biri bir şey söylüyor, onu izleyen bir sürü kişi papağan gibi tekrarlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urukhrai -- 23 Şubat 2024; 3:19:42 >
  • Adalande kullanıcısına yanıt
    240 km için tantana yapmayalım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.