Şimdi Ara

1.6 Karbüratörlü LPG'li Şahin mi daha az yakar yoksa 1.4 benzinli egea mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 120 km git gel toplam da 240 km yol yapıcam hangisiyle gitsem daha mantıklı olur bilemedim.

benzin 9.75tl

lpg 8.11 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalande -- 25 Kasım 2021; 22:10:52 >

• şahin mi?

bassan gitmez

az yaksan yakmaz

gazı kökle kökleme o gazı 15 litreye kadar yakar

hele kışın çok soğuk havalarda kısa mesafe bin dur bin dur yaparsan 100 km'de samimi söylüyorum 20 litreyi geçer. benim tempra ile rekorum 18 litreydi. şuan 18 litre yakarsa 144 TL yakıcam. geçen sene 100 tl bile etmiyordu 18 litre.

Ben 1.4'ü övmüyorum da, gömülmesi rahatsız ediyor. Bu motor bu araca yetiyor.

Mesela Clio'da 1.0 65 beygir, Polo'da 1.0 80 beygir, Corsa'da 1.2 75 beygir, İ20'da 1.4 75 beygir motorlar var. Bir Allah'ın kulu çekmiyor gitmiyor demiyor. Egea'da 95 beygir motor var, herkesin dilinde bir "Gitmiyor çekmiyor etmiyor" muhabbeti. Hani ben de çekmeyecek gitmeyecek diye aldım ama abartıldığı kadar kötü bir motor değil. 95 beygirlik bir motorun yapması gerekeni yapıyor.

• 1.4 Egea az yakar. Karbüratörlü Şahin 20 lt lpg yakar batarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 benzinli egea şehir içi 7 8 litreyi geçmez, şehir dışı 5.5 litre yakar. 20.000 km ortalamam 6.7 litre...

Şahin köpek gibi yakar en az 13 14 litre

• bence egea

• Hocam daha çok yaksa bile Egea ile gitmeniz daha mantıklı olur.  

• Lego95 kullanıcısına yanıt

İmkansız hocam, bende var 1.4 egea, trafikte şehiriçi 9-10 buluyor.

Şehir içi demek yetmiyor, hangi şehir-hangi saatlerde kullanıldı genelde, ortalama hızınız ne?

Cumartesi sabah ben de şehir içinde kullanınca 7 görüyorum ama ortalama hız 35-40 olunca şehir içi olmuyor işte.

• İstanbul Anadolu tarafı şehir içi 7.5 litre. Kışın Eskişehir de en soğuk havada 10 litre

• şahin mi?

bassan gitmez

az yaksan yakmaz

gazı kökle kökleme o gazı 15 litreye kadar yakar

hele kışın çok soğuk havalarda kısa mesafe bin dur bin dur yaparsan 100 km'de samimi söylüyorum 20 litreyi geçer. benim tempra ile rekorum 18 litreydi. şuan 18 litre yakarsa 144 TL yakıcam. geçen sene 100 tl bile etmiyordu 18 litre.

• Tofaş'ın motoru verimsiz birde üstüne arkadan itişli yakıt tüketimi aşırı yüksek.

• Tofaşk çok yakar benzin içer. Yaklaşma. Egeaşk daha az yakar.

• egea

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şahin 3 litre yaksa bile Egea derim ben. Her şey yakıt değil sorunsuzlukta önemli. Komik bir kıyaslama olmuş.

• Yanlış anlamayın ama egea daha fazla yaksa bile şahine doğana binilmez.

Küçük görmüyorum ama güvenlik ve konfor olarak cidden sıkıntılı araçlar.

• 1.6 benzinli egea bile tüplü şahinden az yakar   

Bence bu cevap yeterlidir diye düşünüyorum..

• 1.6 karbüratörlü doğanım var. 8lt/100km benzin 10lt/100km lpg tüketimi

• şahin 12-13 lt lpg yakar Egea pompada olcunce 8 lt benzın yakar . Şehir içi için bunlardan hesap et

• Bence yakıt benzin lpg nin iki katından fazla olduğu için şahin daha az yakar ama başka bişey söylücem.

Bir arkadaş grubu 1.4 fire Egea ile balığa giderken bir şahin ile yarışa tutuşmuşlar. Şahin bunlara sağlam fark atmış. 1.4 Egea hakkaten gitmiyor.

• şahin demeyelim de s motor doğan SLX hiç de fena gitmiyor benim arkadaşta 93 SLX var ilk sahipleri daha motora rektefiye yapılmamış LPG dahi takılmamış alındığı ilk günden beri.. gel gelelim biz bu araca geçen yıl hafif dereceli egzantirik attık zaten sahipleri yurt dışında yaşadığı için araç yılda 5 defa anca çalıştırılıyor.. gelelim konumuza zaten deli gibi yakan araç işlemden sonra 50-60km de 100tl yakmaya başladı ama tabiri caizse mermi gibi kaçmaya başladı 3. viteste dahi sara sara yürüyor araçta ayriyetten healders+egzoz vardı daha sonra 1.6hdi çoğu kişinin övdüğü celysee ile kaldırdık kafa kafaya yürüdüler. ama hepsi bir yana yakıt konusunda amenna ama performans konusunda LPG değmemişi çok da güzel yürüyor bence. LPG değen araçların bir çoğu yürümüyor resmen bitiriyor motoru ben buradan bu kanıya varıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 26 Temmuz 2022; 18:17:49 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ahmetkep kullanıcısına yanıt

Hocam siz ne diyorsunuz benim kayınpederde TOE International 444 traktör var, ona kafa tutayım dedim onu bile geçemedim. 1.4 Egea hiç gitmiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.