Şimdi Ara

1.6 dizel otomatikte 100 km'de 11 lt görünüyor ekranda

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hyundai Elantra 2018 dizel otomatik aldım. Araç 18 binde. Gerçekten memnunum arabadan. Bir hafta oldu, aracı kapattığımda ekranda 11 lt/100 km görünce şok oldum.

Araç 136 beygir ama dizel araçta bu litrenin ekranda görünmesi sıra dışı bir durum.

Servisi aradım. Depoyu fulleyin km hesaplayın dedi.

• Dün 2016 elantra elite aldım. 114 binde arabayı da akrabadan aldım. Daha önceden yazın alıp kullanıyordum memnundum. Mode ları değişip hız sabitleyici ile 115 le 750 km yol yaptım. Yola cıkrıgımda yol bilgisayarı 750 km gidersin demişti. 750 km gittim 150 km gidersin diyor deponun 1/4 hala dolu. Araç rodaj süresindedir. Bir de aldıgın yakıt da önemli hocam. Bende EGEA var iken shell den alırdım. Akrabam dedi ki shel opet fark etmez güvendiğin bir istasyondan al ama ben PO tercih ediyorum dedi. Valla hayatımda dizel aracıma ilk kez PO dan alıyorum aşırı memnun kaldım. Hee 750 km geldim dedim ya, arabayı bir kaç kere de zorladım 230 zaman u falan gördüm. İşin aslı nasıl gördüm onu da bilmiyorum çünkü fabrika verisi 200 üst sınır diyor. Buna rağmen 750 km ortalaması 4.8lt/100km 1.6 dizel otomatikte 100 km'de 11 lt görünüyor ekranda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tokay6767 -- 22 Aralık 2019; 20:55:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.