Şimdi Ara

1.6 16V Bora vs 1.6 TDCI Focus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğlencesine bi yaptık, bende bora var 1. Viteste 30'dan başladık 170 180'e kadar o önde götürdü 200'e gelince focus tıkandı, bora aldı nerde bu hantal diyenler
    focus 1.6 tdci 110 hp 270 tork
    Bora 1.6 16v 105 hp 155 tork

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DECF0C154 -- 25 Mayıs 2017; 1:31:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İki arabanında max hızı taş çatlasın 200 dür zaten nasıl 200 e gelince Bora aldı

• Hocam inanın rakamlara göre focusun tozunda kalırım dedim, limitler 150-160'a gelince kafa kafaya gider olduk sonra focus tıkandı gibi birşey oldu,bazı arkadaşlar basmamış falan diyebilir ama asla öyle birşey yok.Ben de buna şaşırdım zaten bu atmosferik arabalar devrini alınca yüksek hızlarda iyi gidiyor kanımca.

• Geldi yine 100 beygir arabayla +200km hıza çıkanlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam neden çıkılmasın yalanım yok? 260 la gidecek değil tabiki zorlasan 215'i geçmez.

• atmosferikler üst devir ve hızlarda akıcı gider. çoğu turbolu ile kafa kafaya gider. ama dizel ekonomi arabası 140 tan sonra basılmaması gereken bir araç bende dizel araç olsa kimse ile kapışmam bile yeri yurdu belli olan bir motor.
  • Benzer güçlerdeki atmosferik benzinli motorlar, yüksek hızlarda turbo dizellere acımaz. Hatta turbo benzinlileri geçtikleri de görülür. Focus'ta 270 nm tork olabilir ama taş çatlasın 2000-2500 lere kadar sürdürebilir. Zaten dizeller ondan sonra çok ağır çakılıyor torkta.

Kalkışta alıyor, çünkü ilk iki viteste, hatta üçüncü viteste de alt devirleri kullanıyor motor bir nebze. +160-170 hızlarda artık motorlar, yüksek devirde uzun süre kalmaya başlıyor. İşte orada atmosferik benzinli konuşuyor, alt devir torkunun bir önemi kalmıyor.

Ayrıca bora nispeten hantal. 1360 kg araç. 11.3 saniye 0-100. Kapıştığı araç da uçak değil. Focus'un 0-100 'ü 10.8 saniye dolaylarında.

Her ne kadar saçma sapan paralar isteseler de , boranın üretildiği yıllarda çıkan honda civic 1.6, 9.2 saniyede, toyota corolla 1.6 10.2 saniyede çıkıyordu 100'e. Haliyle rakiplerine oranla hantal kalıyor bora. Zaten volkswagen performanstan ziyade konfor odaklı araç üretir, bunu bir tek bizim forumdakilere anlatamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 25 Mayıs 2017; 3:42:49 >

• Hocam çok güzel bi açıklık getirdiniz,elinize sağlık.

• Hemen focusu yakıp bora alıyorum. Nasıl geçilir

Fokus maksimum Hız 196km/sa

• e zaten 170 e kadar götürmüş,sana focusu tebrik etmek kalırdı.170 ten sonra alması pek birşeyi değiştirmiyor,bora hantal bir araç bence hala.bu arada ilk postumda böyle bir konuya yönelikti,ben yine hantal demiştim boraya

• Bence biraz hakkı yeniyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.