Şimdi Ara

1.5 TFSI Gerçek İstanbul Trafiği Yakıt Verileri ( 27 Ekim Karşılaştırma Eklendi ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
3
Favori
8.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tonodias kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın trafiği bir başka hocam. Emin olun aynı senaryoda 9 10 yakar 1.0 ecoboost da

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt

Iphone Xr.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Vay be , Android'den bir adım daha soğudum sayenizde

• Nöbetçiler tez yakalayın bunu

• benim 1.6 cruze 10 yaşında ama bugüne kadar girdiğim en ağır trafikte maksimum 14 litre gördü, 17 litreyi böyle teknolojik yeni bir makinada nasıl başardınız ? :)

şuan güncel şehir içi ortalamam 9 litre bu arada.

• 1.0tsi aracımla aynı şartlarda maks 8.5 yakarım..

1.5tsi avantajı uzun yolda silindir kapatarak yapıyor.. yinede 1.0tsi kadar tasarruf yapması mumkun degıl tabi..

• 1.5 km 27 dk’da geçildi, kalan 5 km ise 15 dk. Bu sabah ortalamaları aşağıda;

1.5 TFSI Gerçek İstanbul Trafiği Yakıt Verileri ( 27 Ekim Karşılaştırma Eklendi )
    1.5 TFSI Gerçek İstanbul Trafiği Yakıt Verileri ( 27 Ekim Karşılaştırma Eklendi )

Millete İstanbul trafiğini anlatamazsınız:) İstanbul'da oturuyorum diyende inkar eder, sizin durumunuz uç örnek der. Ben dizel golf ile bakırköy Mecidiyeköy arası 8.5-9 litre yakıyorum dediğimde bana sen araba kullanması bilmiyorsun demişlerdi. Bizim milletin arabası az yakar çok gider. Adam Arnavutköyde ara sokaklarda geziyor benim arabam şehiriçi 5.5 litre yakıyor diye yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: autindustry

Hocam ben sizi anliyorum da, bu verileri aracin sehir ici tuketimi olarak paylasmaniz dogru degil. Cunku genel gecer ve normal bir trafik seyri artik istanbulda yasanmiyor

Soylediginiz gibi istanbul trafigi bitmis durumda

Alıntıları Göster

Ben açıkcası 1.5 motorun İstanbul'da dur-kalk trafikteki yakıt tüketimini merak ediyorum. Konu sahibine teşekkür ederim. Ortalama hız 10-15km olan tüketimi de paylaşmasını rica ederim.

İstanbul normalleri bu maalesef. 1.5 motor cezbetse de bu koşullarda 1.0 tsi daha mantıklı seçenek gibi duruyor.

• caldexterr C kullanıcısına yanıt

Bu sabah 11 km ortalama hızı paylaştım az önce. Akşam da muhtemelen 20-25 arasını ekleyebilirim.

Güzergahımın yokuşlu olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek. Düz bir güzergah değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Bu sabah 11 km ortalama hızı paylaştım az önce. Akşam da muhtemelen 20-25 arasını ekleyebilirim.

Güzergahımın yokuşlu olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek. Düz bir güzergah değil.

Çok aşırı olmadıkça sabah FSM ortalama geçiş hızım 14km/h civarı. Yeni 208 1.2 130 bg eco modda 9 litre civarı yakıyor. Sizin araç da 10 yakar muhtemelen. 30km üzeri ortalamalar ise 6-7 litre arasında. Sabah İstanbul trafiğinde işe gitmeyenler bu aşırılıkları anlayamaz.

• Yerinizde olsam hemen bir scooter, motor falan alırım. Yakıt mesele değil, trafikte giden zamana yazık.

• Huan8 H kullanıcısına yanıt
    Ortalama bir İstanbullu trafikten kaçınmak için binlerce senaryoyu düşünür ve dener.

• SimsekIndustries S kullanıcısına yanıt

Ben İstanbul'a geldiğimde, İstanbullu arkadaşım navigasyonda yandexi kullan dedi. Daha başarılıymış. Bazı bölgelerden yoğun trafiğe girince, 5-10 dk daha hızlı rotalar gösterdi ve dediği gibi de daha hızlı gidilebiliyor. Tabi İstanbullular daha iyi bilirler.

• Huan8 H kullanıcısına yanıt
    Evet İstanbul için Yandex daha iyi çalışıyor. Çoğunluk Yandex i tercih ediyor.

• TahaKaradeniz kullanıcısına yanıt
    25-30 km/s şehir içi akıcı trafikli yol bence. Dur kalklı yollar çok rahat 20 km/s altıdır.

• autindustry A kullanıcısına yanıt

20kmh üstünde gidilebilecek bir güzergah İstanbul da çok çok az. Ben Beylikdüzü'nde bile 15-16kmh ile anca dolaşıyorum ki kısmen daha sakin bir yerdir buralar...

• boraycan kullanıcısına yanıt

her taraf yokuş, trafik ve ışık. Sabah seyrantepe-mecidiyeköy-Levent yapıyorum aynı şekilde 8,5-9 yakıyor. araba kullanmasını bilmiyorsun diyenleri davet ediyorum yanında oturacağım.

Aynı güzergah ve şartlarda az yaktırsın önce elini öpeceğim sonrada yemek ısmarlayacağım. Ağzı olan konuşuyor boş boş.

Bu forumda ne yalancılar gördüm ben. Polo aracı olup golf şu kadar yakıyor diye resim atan bile vardı 1.5 TFSI Gerçek İstanbul Trafiği Yakıt Verileri ( 27 Ekim Karşılaştırma Eklendi ) 

Halı kullansan ekranda okadar toz olmazdı plastik tozu tutmuyor araç içindeki her ayağını bastığında havaya uçuşuyor tozlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.