Şimdi Ara

1.4 hdi, tdci motor rektefesi faturası. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim usta 6 bine hallediyor motor indirme işini. Ford tdci motorlarıda yapıyor.

Vıttırı vızzık usta değil psa özel servisi.

Parçaların isimlerinin yazılı olduğu kağıt varsa gönder yarın gidicem benim ustanın yanına, kaça çıkarırmış öğrenelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 27 Mart 2023; 1:33:35 >
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum ki pahalı mı normal mi?

Konuşunca motor yağı 1000 TL diyor pahalı da herşey vs

1.4 hdi, tdci motor rektefesi faturası.
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Ustası değilim ancak aynı motora sahip başka bir aracım daha var, az çok biliyorum. Yol yakınken vazgeç bu ustadan, araba hala yürür vaziyette ise getir buraya bizim ustaya yaptıralım. Enjektör seti, turbo revizyonu filan yok daha bu listede, çok tuzlu bu şekilde.

Birde sizin listede yağ pompası 175 TL yazıyor normalde 2000 TL yağ karteri 1500 TL yazıyor ben mi yanlis görüyorum

Yağ pompası 1500, karter 275 yazıyor.
    Bu arada senin motor piston çapları ve silindir hacmi dışında bu motorla tamamen aynı parçaları kullanıyor.

Üst kapakta sıfırlanıyor ondan pahalı olmuş olabilir mi?

Ustam alt taraf sıfır üst taraf %70-80 olmaz dedi

Enjektörlerde 2 tanesinde hafif mazot kaçırma vardı onu soracağım listede enjektör ile ilgili birşeyler var ama tamir için mi bilmiyorum

Hocam benim üst kapakta taşlandı subapları falan sıfırlandı.

Tamirci enjektör tamir edemez, enjektörleri pompacı yapar, onada ayrı fiyat ister pompacı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 27 Mart 2023; 5:21:30 >

Anladım şimdi YouTube baktım da adam silindir kapak için ortalama 10 bin TL parçası kolay bulunan araçlar için diyor

Çünkü 20 bin TL işçilik + 10 bin TL silindir kapak sıfırlandı ve 5 bin TL diğer parçalara kalıyor bunun içinde hortumda var çıkacak başka şeylerde listedeki contalar vs herhalde buna göre fiyat dediğine geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 27 Mart 2023; 5:25:35 >
    Silindir kapağı sıfırlama ve blok sıfırlama işi için parçalar hariç rektefiyeci 2500 işçilik aldı. 6000 de usta motoru dağıtıp toplamaya aldı. 2500 lirada pompacı pompa bakımı için işçilik aldı. 15 bin falanda parçalar kargo temizlik falan tuttu.
    Fiyatlar neden bu kadar ucuz? İşçilikleri soruyorum. Tanıdık mı?
  • Herkese uyguladığı tarife bu. Bugün dükkana uğradım motor kısmı yanmış bi 307 yapıyordu, depremzede imiş adam evi yıkılmış, benden olsun demiş işçiliksiz indirmiş motorunu yapıveriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 27 Mart 2023; 18:50:43 >
    İl ilçe neresi. Benim bulunduğum yere göre işçilik uygun geldi. Yeni motor hayırlı olsun bu arada
  • Geçmiş olsun yeri direk yazın bence, herkes dm den yazacak böyle.

• Fiyat normal bu zamanda. Arkadaşım 2021 de 1.5 dci megane 2 için 16 bin civarında ödemişti. Bu arada usta istanbul anadolu ise pm.

• Bora1608 kullanıcısına yanıt

Neresiymiş il ilçe yazda bizde bilelim saklamayin ya

• Motoru geçtim motor dışında alternatör aks salıncak pompa vs ekstra bir sürü parça değişimine rağmen bence iyi fiyat
  • nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    Karaman merkez özel pejo servisi. Usta eski yetkili servis çalışanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 28 Mart 2023; 22:17:28 >
  • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    Kafa rahat en az bi beş sene daha bineriz. Şehir içinde elim ayağım. O yüzden acımadım paraya ne eskidiyse değiş dedim.

Birde şu açıdan, 25 günlük araba kirası parası ya😅

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 28 Mart 2023; 22:21:27 >
  • Bora1608 kullanıcısına yanıt
    Tşkler. Karaman merkez. Ancak ustam yoğun olursam geri çeviririm gücenme darılma olmasın dedi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.