Şimdi Ara

1.3 tce megane tavsiye konusu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
3
Favori
19.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: orbays40

Kaporta aksamı sağlam araçlar eskiden kaldı artık. Tabi bu bir bahane değil. Açıkçası ben superb ve passat'tan sonra çok tedirgin olarak aldım takir tükür bir araba olur diyordum ama korkularım boş çıktı. Tabi bir D segmenti bir araba değil ama sınıfına göre gayet güzel bir araba ve gidişi, yakıtı gayet iyi. Multimedya eklettim ben alırken arabanın havası değişti. Multimedya olmayınca gerçekten çok boş duruyor aracın içi.
    Hb kasası oldukça güzel hocam. Sedan'da ben bayideki araçlarda üretim hatalarına rastladıklarım vardı ama HB'leri oldukça güzel. Koltuk detayları olsun emniyet kemer tokaları olsun sınıfına göre oldukça kaliteli.

Yakıtı zaten dCi motor o konuda çok başarılı buluyorum ben. Bagaj kapağının plastik olması cidden fark bile edilmiyor diyebilirim. Eski sümbül ve clio'ların çamurlukları gibi değil kesinlikle. Normal bir bagajdan farkı yok.

Ben Renault'u cidden sevmezdim 2000'lerdeki kullandığım araçlarından dolayı. Ama Megane 4 ile Reno çağ atlamış. Cidden emek harcamışlar araca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ..Raptor.. kullanıcısına yanıt
    Eskiden bende biraz önyargılı bakıyordum ama bu Megane fikrimi değiştirdi açıkçası. 1.3TCE motor da bir dizel değil ama gayet ekonomik ve performanslı bir motor olmuş. Superb ya da Passat konforu istemiyorsanız gayet güzel bir araba fiyatı da emsallerine göre gayet uygun bence. Turbo beslemeli motor isteyen kişiler için tercih edilebilecek bir araç

• Aracınız otomatik ise ve otomatik bir araba arıyorsanız zaten bende olsam Toyota ve Honda dışında c segmenti başka bir araca bakmam. Megane üretimine gelince ben sanmıyorum ki Renault en çok satan arabasını piyasadan çeksin. Yaparsa da kendi ayağına sıkar bence. Bakalım zaman herşeyi gösterecek. Benim fikrim turbo beslemeli manuel vites bir araç arıyorsanız Megane tercih edilebilir.

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Size karşı çıktığım nokta yakıt konusu yoksa ben Megane'in Mercedes BMW superb Passat kalitesinde bir araç olduğunu iddia etmedim kimse de edemez aralarında fiyat olarak da uçurum var zaten. Octavia, Leon ve Golf ile aralarında bile fiyat olarak uçurum vardı ben alırken. Ben yeşil mahalle de oturmuyorum akşam orada işim olduğu için buyrun gelin bakın dedim. Ben talas da oturuyorum ve her gün en yoğun saatlerinde trafik de oluyorum sabah işe giderken ve akşam gelirken Talas'ın ne kadar yoğun olduğunu bilmyorsunuzdur herhalde. Kayseri'deki en yoğun trafik de araç bu değerleri yakalıyor ve benim için gayet başarılı. Ama daha az yaksın isteyen arkadaşlar varsa gidip Corolla, Civic ya da focus atmosferik motorlu araçlardan alıp takacak LPG'yi keyfine bakacak. Ama turbo beslemeli bir araç isteyen birisi içinde bence Megane çok iyi bir tercih olur. Yokuş da bayılma yapmadan rahatça gitmek ve istediği anda gaza basıp hızlanmak isteyenler için gayet başarılı bir motorlu bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: orbays40

Aracınız otomatik ise ve otomatik bir araba arıyorsanız zaten bende olsam Toyota ve Honda dışında c segmenti başka bir araca bakmam. Megane üretimine gelince ben sanmıyorum ki Renault en çok satan arabasını piyasadan çeksin. Yaparsa da kendi ayağına sıkar bence. Bakalım zaman herşeyi gösterecek. Benim fikrim turbo beslemeli manuel vites bir araç arıyorsanız Megane tercih edilebilir.
    https://tr.motor1.com/news/414783/renault-meganein-sonu-mu-geliyor/

https://www.haberturk.com/renault-megane-in-gelecegi-belirsiz-haberler-2660584-ekonomi

http://otomobil.haber7.com/otomobil/haber/2968412-renault-megane-modelini-gozden-cikardi

• Merhabalar,

5 ayda çok şey değişti :( 5 ay önce bu aracı hiç düşünmemiştim bile.

tek sebebide genel olarak araçtaki kalite algısı üstüne birde renaultun kısa sürelerde arıza vermesinin algısı oluşması... amma yanılmışız.

gelelim bu süre zarfında sürüşlerini ve testlerini yaptığım araçlar..

1. corolla dream multidrive

+ları

+ Lpg Uyumu

+motor yürümez iken dururken çok sessiz

+sessistemi tatminkar koltukları rahat

+teknolojik diyebiliriz donanımlı sayılacak bir araç farlar led dokumantik ekran vs..

+Direksiyon rahatlığı çok iyi

-leri

-motor duruken sesiz amma biraz gaza bastığınızda sanki arabanın biryerine birşey oldu basbas bağrıyor. normalde severim ama bu biraz can sıkıcı geliyor.

-vites geçişlerindeki o devir ibresinin hareketi 7 8 lerde

- okadar bağırmaya yürüse bari tamam koltuğa yapıştırmasın ama gitsin ya araba yürümüyor.

- VE ENKÖTÜSÜ sol tekerin ordan gelen o lastik sessi okadar para verip bu sessi duymak egea almak daha mantıklı geliyor.

- kalıbının arabası değil dışı heybetli içi dar

2. honda civic

+ araç donanım seviyesi güzel

+ fabrika üzerinde lpgli gelmekte

+ multi medyası güzel ama corrolla 1 tık önde

+ Corollaya göre daha geniş + sonroof var

-Leri

- bayide yok :)

- bulursan min 15-20k aksesuar kaktırıyor

- 1.6 lar için diyorum sürüş esnasındaki bağırma motor sesi corollaya göre daha iyi fakat yine can sıkıcı

- Ve ENKÖTÜSÜ gelen teker sesi sanırım çekik arabalarının tamamında var

- 1.5 motoruda zaten bulunmuyor fiyattada artık baya artıyor..

- Corollanın direksiyonu çok daha iyi

3. Opel Astra

+ları

+ eski kasa sedanları mevcut fakat boş paket edition buna rağmen jantlar alaşımlı

+ fiyat olarak iyi

+ yol sesi olarak civic ve corolladan çok üstün 2011 kasa olmasına rağmen

+ sessitemi güzel dokunmatik felan olmamasına rağmen + sadece 2 haporlör 2 tweter var

+ malzeme kalite alıgısı her yerin de hepsinden daha iyi

-leri

- sedanı artık gelmiyor. ve otomatik hatchback versiyonu şuan 300k bandında

-sedan için ağır ve yakıt 10lt bandında büyükşehirler için. min 6,5, 7lt olur diğer şehirler için

-sedanlar için sport modelinin altında kol dayama bile yok

-direksiyonu hepsine göre sert

-görüş kısmı sıkıntılı ama alışılınca dert değil

4.Renault Megan 4

+ları

+motoru merso,nisan,reno

+ yol sesi yok üsteki tüm araçlara göre çok daha sessiz

+direksiyonu güzel

+multi medyası eklenebilir ekran ile tekonoljik ve güzel bir görüntü sağlıyor.

+ bir çok ek donanımın kolay eklenebilmesi

+araç civicten sonra en geniş araç

+kol dayama en boş pakette bile edcler için var

-leri

- joy paket gerçekten joy ama 4 hapörlör standart :)

- sessistemi gerçekten kötü ekstra takılan tabletle eh işte oluyor.

-malzeme kalitesi rakiplerine göre düşük bir algısı var ama dayanıklılığı iyi

bunlar benim şahsi görüşlerim ve tecrübelerim şuan fiyat performan arabası olarak

en iyi görünen megan 1.3tce-edc eğer sizin içinde motor ve sessizlik önemli ise ..

hayırlı işler..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.